foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+380(0552)26-42-26
honmb@ukr.net

Херсонська обласна наукова медична бібліотека

Комунальний заклад Херсонської обласної ради

Вітаємо Вас на сайті Херсонської обласної наукової медичної бібліотеки !

   

15/12
2016
14 грудня в читальному залі бібліотеки відбулося відкриття виставки творчих робіт (батік, вишивка, кераміка, біжутерія…) Херсонської художниці Ірини Бондаренко. Роботи Ірини Бондаренко регулярно експонуються на виставках декоративно-прикладного мистецтва в Україні. Частина робіт майстра зберігаються у приватних українських і закордонних колекціях. Відвідувачі виставки – медичні фахівці лікувальних закладів міста, колеги-бібліотечні фахівці, пересічні користувачі в книзі відгуків залишили чимало приємних записів талановитій художниці. Виставка продовжиться до 25 грудня.
               Завітайте до нас, не пожалкуєте !!!    (Репортаж ТРК "Скіфія")

          


 14/12
2016  
Представляємо нові  ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ 
                                        на  
допомогу :  

              » Акушеру-гінекологу. Вип. 10
              » Анестезіологу-реаніматологу. Вип. 8
              » Гастроентерологу. Вип.  7
              » Дерматологу-венерологу.   Вип. 5
              » Інфекціоністу. Вип. 4
              » Кардіологу, ревматологу.  Вип. 10
              » Онкологу.  Вип. 6
              » Педіатру. Вип. 11
              » Сімейному лікарю. Вип. 10
              » Хірургу.  Вип. 9                                    

 09/12
2016  

Херсонська обласна наукова медична бібліотека пропонує увазі лікарів різної фахової спрямованості, студентів і всіх, хто зацікавиться історією медицини, четвертий випуск біобібліографічного покажчика “Видатні лікарі Херсонщини”.

До покажчика увійшли імена медиків, творчий доробок яких вплинув на розвиток медицини в цілому, в тому числі і Херсонщини. Покажчик містить біографічні та творчі відомості про лікарів, які народилися або працювали в Херсоні та Херсонській області.Четвертий випуск включає описи життєдіяльності таких особистостей: лікарів організаторів охорони здоров’я, головних лікарів - Михайла Семеновича Брагара, Володимира Зіновійовича Зільберштейна, Людмили Василівни Ломако, Людмили Володимирівни Лятецької, Йосипа Степановича Філіпчика; лікаря-психотерапевта, поета Олександра Глібовича Бутузова; лікарів-гастроентерологів Євдокії Федорівни Варич та Ганни (Галини) Іванівни Бражникової; хірурга, піонера в області проктології Глазкова Віктора Сергійовича; лікаря–онколога Валентина Олександровича Жердзицького; хірурга, кандидата медичних наук Олександра Олексійовича Землянкіна; видатних земських санітарних лікарів - Михайла Семеновича Уварова та Василя Васильовича Хижнякова. Всі вони мали визначальний вплив на формування та становлення лікарської справи та охорони здоров’я Херсонщини.

      При складанні покажчика використовувалися довідково-бібліографічний апарат та документальний фонд бібліотеки, біографічні джерела з архіву родичів. Принцип розташування матеріалу – алфавітний порядок прізвищ. Структура кожної персоналії включає біографічні відомості, довідкову інформацію, публікації лікаря та джерела інформації. Довідкову інформацію складає хронологічна канва життя і творчості, публікації та джерела інформації – в алфавітному порядку.Використаний матеріал налічується у фондах Херсонської обласної наукової медичної бібліотеки. Видання розраховане на фахівців-медиків, бібліотечних, музейних працівників та всіх, хто цікавиться історією медицини Херсонщини.  


 07/12
2016  Активний грипозний період вже прийшов в Україну. Грип вважається найпоширенішим інфекційним захворюванням і щорічно нагадує про себе в холодну пору року. Спалах грипу в зимовий період 2016 – 2017 року в Україні очікується у кінці грудня. Кожен сезон грипують мільйони дорослих і дітей і в усьому світі. Статистика свідчить про те, що кожного року в світі на грип хворіє близько 450 мільйонів людей, причому 2 мільйони з яких помирає. На допомогу медичним фахівцям бібліотекою підготовлено бібліографічну довідку: "Грип: клініка, діагностика, ускладнення, інтенсивна терапія".


 

06/12
2016                 Шановні користувачі!
              Пропонуємо Вашій увазі віртуальний огляд
"Вогнепальні бойові травми: діагностичні та лікувальні
       аспекти надання медичної допомоги". Вип. 2

 


17/11
2016  
Представляємо нові  ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ 
                                        на  
допомогу :  

              » Кардіологу, ревматологу. Вип. 9
              » Лікарю невідкладної медичної допомоги. Вип. 3
              » Медичній сестрі. Вип. 6, 7
              » Офтальмологу.   Вип. 5
              » Психіатру, психотерапевту. Вип. 5

              » Стоматологу.  Вип. 5
              » Урологу, нефрологу.  Вип.  7
              » Хірургу.  Вип. 8                                    

 10/11
2016

12 листопада відзначається Всесвітній день боротьби з пневмонією (World Pneumonia Day), який з'явився в календарі завдяки Глобальній коаліції проти дитячої пневмонії. Коаліція прагне залучити до проблеми пневмонії увагу державних діячів, фахівців охорони здоров'я та потенційних донорів. Пневмонія — це гостре інфекційне запалення легенів, при якому уражаються альвеоли (мікроскопічні бульбашки, які знаходитимуться на кінці найменших бронхів (бронхіол). Збудниками пневмонії також є пневмококи, стафілококи, стрептококи, іноді пневмонії можуть бути викликані хламідіями, мікоплазмою, цитомегаловірусом та кандидами. Незважаючи на великі досягнення в галузі діагностики та лікування захворювань органів дихання, ця патологія продовжує зростати. Постраждати від пневмонії може кожен, але найчастіше хворіють діти і підлітки. Статистика смертності в світі щорічно складає більше 1 мільйона серед малечі віком до п'яти років Завдяки проведеним рандомізованим контрольованим дослідженням відбувається перегляд ефективності антибактеріальної терапії при пневмонії. З кожним роком відбувається удосконалення методів і тактики лікування пневмонії. На допомогу медичним фахівцям в читальному залі бібліотеки організовано відкритий перегляд
        «Пневмонія: діагностика, антибактеріальна терапія» 
                                та підготовлено бібліографічні довідки :
"
Лікування позалікарняної пневмонії у дітей: огляд сучасних клінічних рекомендацій"
"Сучасні можливості лікування та діагностики негоспітальних пневмоній"


 08/11
2016  
Представляємо   ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ 
                                        на  
допомогу :  

                    » Акушеру-гінекологу. Вип. 9
                    » Ендокринологу. Вип. 6
                    » Неврологу.   Вип. 7,  8
                    » Онкологу. Вип. 5                                                          

                    » Педіатру.  Вип. 10
                    » Пульмонологу.  Вип.  5          
                    » Сімейному лікарю.  Вип. 9                                    

26/10
2016        
До уваги медичних фахівців нові
        ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ
  на  допомогу :  

                    » Кардіологу-ревматологу. Вип. 8
                    » Лаборанту. Вип. 4
                    » Лікарю ультразвукової діагностики.   Вип. 5

                    » Медичній сестрі.  Вип. 5
                    » Рентгенологу.  Вип.  4          
                    » Хірургу.  Вип. 7                                    

 20/10
2016  

20 жовтня проводиться Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози. Рак молочної залози (РМЗ) – найчастіша злоякісна пухлина в жінок. Захворюваність на РМЗ посідає перше місце в структурі захворюваності та смертності від злоякісних новоутворювань серед жінок. За останні 20 років кількість випадків хвороби неухильно зростає на 1-3% за рік. Ефективних методів його запобігання на сьогоднішній день не існує. Єдиний реальний шлях перемоги над цією пухлиною – виявлення її на ранніх стадіях і своєчасний початок лікування, коли більшість жінок успішно виліковується, та й саме лікування набагато простіше. Бібліографами для медичних фахівців підготовлено бібліографічну довідку  "Діагностика та лікування раку молочної залози". В читальному залі бібліотеки організовано книжкову виставку "Рак молочної залози: діагностика, лікування". 


 18/10
2016              
До уваги медичних фахівців нові  
             ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ
  на  допомогу :  

                    » Акушеру-гінекологу. Вип. 8
                    » Анестезіологу-реаніматологу. Вип. 7
                    » Гастроентерологу.   Вип. 6

                    » Дерматологу-венерологу.  Вип. 4
                    » Оториноларингологу.  Вип.  4          
                    » Сімейному лікарю.  Вип. 8                           

 12/10
2016
 12 жовтня в багатьох країнах відзначається Всесвітній день боротьби з артритом (World Arthritis Day), який проводиться щорічно з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) з 1996 року. Основні цілі цього Дня – привернення уваги широкої громадськості по всьому світу до проблеми ревматологічних захворювань, підвищення інформованості про артрити у всіх його формах, об'єднання зусиль лікарів, пацієнтів та громадськості у напрямку вирішення питань профілактики, ранньої діагностики, медичної і соціальної реабілітації хворих на цю недугу. Артрит – серйозне запальне захворювання суглоба або декількох суглобів, яке при відсутності лікування призводить не тільки до больових відчуттів та обмеження руху, але і до інвалідності та втрати працездатності. Причини появи хвороби різні, нерідко артрит виникає при повторюваних легких травмах, відкритих або закритих пошкодженнях суглобів, при частому фізичному перенапруженні або при генетичній схильності. Крім того, розвиток  артриту провокують вірусні та бактеріальні інфекції, переохолодження, фізичне і психічне перевантаження і навіть надмірне куріння. До Вашої уваги бібліографічна довідка "Артрит: симптоми, діагностика, лікувальна терапія" і  відкритий перегляд літератури в читальному залі бібліотеки. 


 

 30/09
2016
 


 28/09
2016  
29 вересня світова спільнота об'єднує зусилля під егідою Всесвітнього дня серця (World Heart Day). Цю глобальну ініціативу Всесвітньої федерації серця  підтримують більш ніж в 100 країнах світу. Мета заходів, що проводяться в цей день, – привернути увагу до проблеми захворювань серця, сформувати розуміння того, що на розвиток і перебіг кардіоваскулярної патології можна і потрібно активно впливати. «Power your life», – закликають організатори в цьому році, нагадуючи, що від сили серця залежать можливості всього організму. Бібліотекою з цією метою організовано відкритий перегляд літератури "Серце для життя" та підготовлено бібліографічну довідку "Сучасні напрямки первинної профілактики та лікування серцево-судинних захворювань".              


 01/09
2016                         

                

      Шановні медичні фахівці !

Представляємо Вашій увазі повнотекстові матеріали
наково-практичного  семінару
 "Сучасні можливості, проблеми і
перспективи онкологічної допомоги
"

(Перша Таврійська школа з питань онкології)
        (м.Херсон, 26 серпня 2016 р.)

 

 

    


 25/08
2016             
До уваги медичних фахівців нові  
           ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ
   на  допомогу :  

                    » Акушеру-гінекологу.   Вип. 7
                    » Кардіологу.  Вип. 7
                    » Психіатру. Психотерапевту.  Вип.  4          
                    » Сімейному лікарю.  Вип. 6, 7
                    » Стоматологу.  Вип. 4
                    » Фтизіатру. Вип. 2                    
                    » Хірургу.  Вип. 6

 24/08
2016  


16/08
2016            
До уваги медичних фахівців нові 
              ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ
на допомогу :
  

                           » Ендокринологу. Вип. 4, 5
                           » Лаборанту. Вип. 3
                           » Лікарю ультразвукової діагностики. Вип. 3                                                        
                            » Офтальмологу. Вип. 3
                            » Пульмонологу. Вип. 4
                            » Рентгенологу. Вип. 3
                            » Травматологу. Вип. 4
                            » Урологу. Вип. 5                                  

 28/07
2016              
До уваги медичних фахівців нові  
             ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ
    на допомогу :  

                    » Анестезіологу-реаніматологу.   Вип. 6
                    » Гастроентерологу.  Вип. 4
                    » Медичній сестрі.  Вип.  3          
                    » Неврологу.  Вип. 6
                    » Оториноларингологу.  Вип. 3
                    » Педіатру.  Вип. 8
                    » Сімейному лікарю. Вип. 5

 19/07
2016
 Всесвітній день боротьби з гепатитом відзначається 28 липня, починаючи  2010 року. У цей день ВООЗ рекомендує медикам різних країн світу проводити просвітницькі акції, розповідаючи людям про вірусні гепатити і захворювання, до яких він приводить. Вірусний гепатит — це запалення печінки, що викликається одним з 5 вірусів гепатиту: A, B, C, D і E. Ці віруси передаються різними шляхами: гепатит А і Е — через забруднені харчові продукти і воду; гепатит В — через небезпечну кров та інші рідини організму; гепатит С — в основному, через заражену кров і гепатит D — у якості додаткової інфекції при наявності гепатиту В.
Всі ці віруси викликають гострий гепатит, для якого характерні втома, втрата апетиту, підвищена температура і жовтяниця. 
Більшість людей повністю одужують, але серед незначної частки людей гострий гепатит може приводити до смерті. Крім того, інфекції гепатиту В і С можуть ставати хронічними і приводити до розвитку цирозу і раку печінки. За оцінками, від різних форм вірусного гепатиту щороку вмирає приблизно 1,4 мільйона чоловік. Інфекції гепатиту можна запобігти шляхом забезпечення безпечних харчових продуктів і води (гепатит А і Е), за допомогою вакцин (гепатит А, В і Е), перевірки донорської крові, забезпечення стерильного ін'єкційного обладнання та інфекційного контролю (гепатит В і С). З цією метою бібліотекою підготовлено бібліографічну довідку "Профілактика і контроль вірусних гепатитів". В читальному залі організовано відкритий перегляд "Гепатит: вчасно діагностуємо і лікуємося". Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з представленими виданнями.


 05/07
2016

                   Шановні користувачі !

Представляємо Вашій увазі бібліографічний покажчик "Посадові інструкції. Інструкції з охорони праці. Положення про заклади охорони здоров'я та про структурні підрозділи в закладах охорони здоров'я". Представлений бібліографічний покажчик складається з 4 розділів.  В першому та другому розділі покажчика зібрані посадові інструкції, інструкції з охорони праці для головних лікарів, завідувачів відділеннями, практичних лікарів, дитячих лікарів, медичних сестер та інших працівників, які працюють в закладах охорони здоров’я. В третьому розділі представлені Положення про заклади охорони здоров'я та про структурні підрозділи в закладах охорони здоров'я, в тому числі і для дітей. В четвертій частині надані консультації спеціаліста щодо роботи з посадовими інструкціями.
      Покажчик розрахований на головних лікарів, завідувачів структурних підрозділів (відділень), практичних лікарів, лікарів загальної практики-сімейної медицини, головних медичних сестер.


 04/07
2016

               Шановні користувачі !

Пропонуємо познайомитися з краєзнавчим бібліографічним покажчиком   "Охорона   здоров’я   Херсонської     області" за 1-2 кв. 2016 року, для формування якого використоно матеріали з періодичних видань України, місцевих газет, інтернет-ресурсів: про медицину Херсонщини, діяльність медичних закладів, досягнення та друковані праці медичної спільноти області.

 

  

 


 27/06
2016  
25 червня виповнилося 75 років з дня народження Бутузова Олександра Глібовича, лікаря-психотерапевта міської клінічної лікарні ім. Є.Є.Карабелеша. Народився Олександр Глібович у м. Херсоні, але у зв’язку з евакуацією його народження було зареєстровано із запізненням в м.Кирсанові Тамбовської області. Повернувшись з евакуаціі, він все життя живе і працює в Херсоні. Закінчивши школу з золотою медаллю, вступає до Кримського Державного медичного інституту, мріючи про кар’єру хірурга. На старших курсах захоплюється психіатрією, засвоює методики гіпнотерапії і після закінчення інституту (1964р.) 13 років працював лікарем-психіатром, завідувачем диспансерного відділення в обласній психіатричній лікарні. Потім 9 років займав посади заступника головного лікаря обласної клінічної лікарні та завідувача обласної консультативної поліклініки. З 1996 року працює в міській клінічній лікарні ім.Є.Є.Карабелеша, спочатку на посаді заступника головного лікаря з організаційно-методичної роботи, а з 2002 року ( і по теперішній час) почав займатися переважно психотерапією, бо вона його цікавить найбільше. Ось вислів із одного його інтерв’ю: «Психотерапія цікава тим, що завжди дозволяє імпровізувати, користуючись принципом: лікувати не хворобу, а людину». З 16 років Олександр Глібович почав писати вірші, які друкував в обласних газетах і журналах починаючи з 1962 року. Перша збірка поезій «Калитка дня» видана в 1996 році. Олександр Бутузов на сьогодні – автор 18 поетичних збірок. З 2004 року – член Національної спілки письменників, лауреат обласної літературної премії ім. М.Куліша. Лікар, який щоденно зустрічається з людськими драмами, болем, не може бути байдужим до чужої долі. Багато віршів написано під враженням історій його пацієнтів та подій, які відбуваються в світі. Поетичний феномен Олександра Глібовича – в його особливому таланті бачити прекрасне і уміння відтворити його силою слова. Останні збірки Олександр Глібович подарував бібліотеці.
Бажаємо Олександру Глібовичу міцного здоров’я, творчого натхнення! Нехай кожна життєва хвилина буде у Вашому житті світла, як сонячне проміння!

  


 09/06
2016      
До уваги медичних фахівців нові  
       ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ
   на допомогу :  

                    » Акушеру-гінекологу.   Вип. 6
                    » Дерматологу-венерологу.  Вип. 3
                    » Кардіологу, ревматологу.  Вип.  6          
                    » Психіатру, психотерапевту.  Вип. 3
                    » Педіатру.  Вип. 7
                    » Хірургу.  Вип. 5

 01/06
2016  
31 травня в приміщенні читальної зали бібліотеки  відбулось урочисте відкриття виставки творчих робіт талановитих медиків Херсона та співробітників бібліотеки «Дотик до прекрасного: зустріч у бібліотеці», яка приурочена до 71-річниці з дня заснування Херсонської обласної наукової медичної бібліотеки. Кожна така виставка – це відкриття, відкриття світу краси і творчості. Вона ще раз  демонструє, що наші лікарі – люди надзвичайно обдаровані. Вони не тільки вміють професійно виконувати свій обов’язок, а як ми побачили, ще й займатися творчістю у вільний від роботи час.

     Виставлені унікальні авторські роботи дарували радість і принесли величезне задоволення відвідувачам виставки. В експозиції були представлені акварелі Бабіча Максима Івановича – лікаря-хірурга обласного протитуберкульозного диспансеру, співробітників з обласного онкологічного диспансеру - лікаря-лаборанта-цитолога Руденко Галини Павлівни та біолога–цитолога Хлистун Ольги Феліксівни, Бірючевської Ніни Євгеніївни, заступника головного лікаря з  поліклінічної роботи обласної клінічної лікарні. Співробітники нашої бібліотеки теж не відставали від своїх колег-медиків. На виставці представлені роботи Діжур Тетяни Альбертівни, Ріхтер Ганни Валеріївни, Шум Тетяни Володимирівни, Лисенко Алли Вікторівни.

    Сподіваємось, що всі наші гості зацікавилися виставленими роботами. Ми мріємо, щоб наше починання продовжувалося!

 

 


 30/05
2016  


 27/05
2016         
До уваги медичних фахівців нові  
         ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ
     на допомогу :  

                              » Лаборанту. Вип. 2
                              » Неврологу. Вип. 5
                              » Стоматологу. Вип. 3          

 20/05
2016  
Щорічно 25 травня у всіх країнах відзначається Всесвітній день щитоподібної залози (World Thyroid Day). За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров'я серед ендокринних захворювань патологія щитоподібної залози займає перше місце.  В Україні на долю захворювань щитоподібної залози припадає близько 50% від всіх ендокринних захворювань. На сьогодні  у більшості випадків захворювання щитоподібної залози можуть бути вилікувані, а в частині випадків  можливо запобігти розвитку захворювання. В читальному залі бібліотеки до цієї дати організовано книжкову виставку «Зона ризику – щитоподібна залоза», на якій представлено видання про можливі захворювання щитоподібної залози, та з питань сучасних методів діагностики та лікування хвороб цього органу. Також до вашої уваги бібліографічна довідка "Новітні технології та нові підходи до діагностики і лікування патології щитоподібної залози".


 18/05
2016      
До уваги медичних фахівців нові  
       ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ
  на допомогу :  

                    » Анестезіологу-реаніматологу. Вип. 5
                    » Гастроентерологу. Вип. 3
                    » Медичній сестрі. Вип. 2          
                    » Організатору охорони здоров'я. Вип. 3
                    » Педіатру. Вип. 6

 11/05
2016      
Шановні користувачі, медичні фахівці!  

   З метою забезпечення Ваших інформаційних потреб,
                               пропонуємо скористатися
                   "Архівом виконаних бібліографічних довідок".  
  Всі використані джерела  знаходяться у фонді нашої бібліотеки.
 

 


 06/05
2016
 Все далі вглиб історії відходять події Другої світової війни,  йдуть у вічність їх свідки та учасники. Але кожне нове покоління повинно знати про ці героїчні сторінки історії своєї країни. На полях боїв, у підпіллі та в тилу медичні працівники надавали медичну допомогу пораненим і хворим, боролися з епідеміями, таким чином виконуючи свій професійний обов’язок, показуючи приклади героїзму та глибокої відданості своїй справі, своїй країні. Те, що зроблено військовою медициною у роки минулої війни, у всій справедливості можна назвати подвигом.  Свій неоцінений внесок в здобуття Перемоги внесли і військові медики  Херсонщини. В пам'ять про них  в бібліотеці організовано тематичний перегляд «Перемога. Пам’ять. Вдячність».

 


 04/05
2016      
До уваги медичних фахівців нові  
        ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ
  на допомогу :  

         » Акушеру-гінекологу. Вип. 5
         » Інфекціоністу. Вип. 2
         » Лікарю ультразвукової  діагностики. Вип. 3          
         » Лікарю швидкої медичної допомоги. Вип. 2

 28/04
2016
                    Шановні користувачі !
         До Вашої уваги віртуальний огляд 
         "Вогнепальні бойові травми: діагностичні
та лікувальні аспекти надання медичної допомоги"
                     


 21/04
2016  

Метою всесвітнього тижня імунізації, який проводиться в останній тиждень квітня (24.04. – 30.04.2016), є сприяння використанню вакцин для захисту людей різного віку від хвороб. Імунізація рятує мільйони життів. Другий рік проводиться кампанія «Ліквідувати прогалини в імунізації», в рамках якої досягнуті величезні успіхи в забезпеченні охоплення дітей у всьому світі життєво важливими вакцинами. При проведенні кампанії 2016 року особливо підкреслюється необхідність імунізації підлітків і дорослих людей протягом усього життя. В читальній залі бібліотеки підготовлено відкритий перегляд «Вакцинація: краще запобігти, ніж захворіти» та підготовлено тематичну бібліографічну довідку  "Вакцинація: ефективність та безпечність, проблеми та шляхи вирішення'"                  

 


 20/04
2016            До уваги медичних фахівців нові  
        ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ
   на допомогу :  

                                  » Акушеру-гінекологу. Вип. 4
                                  » Пульмонологу. Вип. 3
                                  » Рентгенологу. Вип. 2                   
                                  » Травматологу. Вип. 3
                                  » Хірургу. Вип. 4                                  

15/04
2016

Міжнародний день гемофілії відзначається 17 квітня, починаючи з 1989 року, за ініціативою Всесвітньої федерації гемофілії та Всесвітньої організації охорони здоров'я /ВООЗ /з метою залучення уваги громадськості до проблем людей, які страждають на цю недугу. Гемофілія – це довічна хвороба, але при належному лікуванні та догляді більшість людей з нею можуть вести активний спосіб життя. Лікування гемофілії здійснюється тільки після ретельної діагностики. Застосування тих чи інших методик залежить від віку та стану здоров'я пацієнта загалом, тривалості захворювання на момент звернення до лікарні, тяжкості і типу гемофілії, індивідуального сприйняття медичних процедур, препаратів і хірургічних втручань. Пропонуємо переглянути бібліографічну довідку, підготовлену бібліографами ХОНМБ "Гемофілія. Актуальні питання діагностики та лікування".


11/04
2016            До уваги медичних фахівців нові  
        ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ
  на допомогу :  

                                  » Ендокринологу. Вип. 3
                                  » Кардіологу. Вип. 4
                                  » Онкологу. Вип. 3                   
                                  » Оториноларингологу. Вип. 2
                                  » Педіатру. Вип. 5
                                  » Сімейному лікарю. Вип. 4
                                  » Урологу. Вип. 4             

 07/04
2016  Всесвітній день здоров’я  відзначається щорічно 7-го квітня. Тема Всесвітнього дня здоров’я у 2016 році – діабет. Епідемія діабету стрімко зростає у багатьох країнах, причому особливо різке зростання зафіксовано в країнах з низьким і середнім рівнем доходу. Значній частці випадків захворювання діабетом можна запобігти. Доведено, що прості заходи щодо зміни способу життя значно відстрочують початок діабету 2 типу. Підтримка нормальної ваги, регулярне фізичне навантаження і здоровий раціон може знизити ризик виникнення діабету. Діабет піддається лікуванню. Його можна контролювати і впливати на нього, щоб уникнути ускладнень. Розширення доступу до діагностування, навчання правильній поведінці і доступне в ціновому відношенні лікування є важливими елементами відповідних заходів. З цією метою в бібліотеці організовано книжкову виставку «Цукровий діабет - найнебезпечніший виклик людству», на якій представлено видання як для медичних фахівців, так і для пересічних користувачів. До уваги медичних фахівців бібліографічна довідка "Шляхи удосконалення тактики надання допомоги хворим на цукровий діабет в Україні"


04/04
2016  

3 квітня 1933 р. Юрій Юрійович Вороний зробив операцію з пересадки кадаверної (трупної) нирки від людини людині, яка увійшла до історії світової  трансплантології як перша. Про ці події він докладно розповів у статті «К вопросу о блокаде ретикуло-эндотелиального аппарата у человека при некоторых формах отравлений сулемой и о свободной пересадке целой почки, взятой от трупа, как метод лечения анурий при этом отравлении». В нашій бібліотеці всі бажаючі мають змогу ознайомитися з виданням «Юрій Юрійович Вороний – піонер вітчизняної трансплантології», в якій зібрано і представлено статті видатного вченого, нариси про його життя та діяльність, документи і світлини, що висвітлюють життєвий шлях і особистість професора Юрія Юрійовича Вороного. З 1931 по 1937 рр. Ю.Ю.Вороний займав посаду головного лікаря, завідувача хірургічним відділенням народної лікарні м. Херсона.

 


 29/03
2016  
До уваги медичних фахівців нові 
        ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ
на допомогу :
  

                                  » Дерматологу-венерологу. Вип. 2
                                  » Неврологу. Вип. 4
                                  » Організатору охорони здоров'я. Вип. 2                   
                                  » Педіатру. Вип. 4
                                  » Стоматологу. Вип. 2
                                  » Хірургу. Вип. 3
                                  

 23/03
2016 
Всесвітній день боротьби з туберкульозом відзначається щороку 24 березня. Історія цієї пам’ятної дати бере початок з 1993 року, коли рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я туберкульоз був визнаний глобальною надзвичайною ситуацією, а день відкриття німецьким лікарем і бактеріологом Робертом Кохом збудника туберкульозу (24 березня 1882 року) проголошений Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом. В Україні, згідно з Указом Президента України № 290 від 22 березня 2002 року, також встановлений Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз, який відзначається 24 березня. Туберкульоз є найбільш смертоносною інфекційною хворобою у світі. Метою  цього дня є інформування про глобальну епідемію туберкульозу якомога більше людей і дати всім зрозуміти, що чинити опір цій хворобі можна і треба. Цього року Всесвітній день боротьби з туберкульозом відзначається під гаслом «Спільно ліквідуємо туберкульоз!». В читальному залі бібліотеки організовано відкритий перегляд літератури  та підготовлено бібліографічну довідку «Боротьба з туберкульозом в Україні: досягнення і перспективи».


18/03
2016     До уваги медичних фахівців нові 
       ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ 
на допомогу:
 
 

                                  » Гастроентерологу. Вип. 2
                                  » Лікарю ультразвукової діагностики. Вип. 2
                                  » Офтальмологу. Вип. 2                   
                                  » Урологу. Вип. 3 
                                       

14/03
2016                     Шановні користувачі !

                    Пропонуємо Вашій увазі відеоогляд
          "ПОСТТРАВМАТИЧНІ СТРЕСОВІ РОЗЛАДИ:
                      РЕАБІЛІТАЦІЯ, ЛІКУВАННЯ
"
                      11/03
2016                        
Шановні користувачі ! 

                                        До Вашої уваги нові 
            ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ
на допомогу:
  
                          » Анестезіологу-реаніматологу. Вип. 4
                          » Кардіологу. Вип. 2, 3                   
                          » Лаборанту. Вип. 1 
                          » Лікарю ультразвукової діагностики. Вип. 1
                          » Наркологу-психіатру. Вип. 2 
                          » Педіатру. Вип. 3               

09/03
2016

Починаючи з 2006 року, кожного другого четверга березня, з ініціативи Всесвітнього нефрологічного суспільства і Міжнародної федерації ниркового фонду відзначається Всесвітній день нирки. У 2016 році Всесвітній день нирки присвячений профілактиці, своєчасній діагностиці і правильному лікуванню захворювань нирок у дітей. Ця тема особливо актуальна з урахуванням створення передумов в ранньому дитячому віці до розвитку ниркової патології, яка потім проявляється у дорослих. Такі передумови включають і мала кількість нефронів при народженні, і аномалії розвитку нирок і сечовивідних шляхів, і хронічну хворобу нирок у дитячому віцітому основним девізом Дня нирки-2016 стала рання профілактика розвитку захворювань нирок. Для медичних фахівців бібліотекою підготовлено бібліографічні довідки «ХВОРОБИ НИРОК У ДІТЕЙ», «ХВОРОБИ НИРОК: ДІАГНОСТИКА, ПРОФІЛАКТИКА, ЛІКУВАННЯ», в читальному залі організовано книжкову виставку «Урологічна патологія та нирки».

 


26/02
2016  За ініціативою європейської організації з вивчення рідкісних хвороб EURORDIS найрідкісніший день в році — 29 лютого — офіційно отримав статус Міжнародного дня рідкісних захворювань (Rare Disease Day). У невисокосні роки свято відзначається 28 лютого.

      Незважаючи на різні симптоми і наслідки рідкісних захворювань, проблеми більшості хворих, у яких вони спостерігаються, схожі. Це недоступність правильної діагностики, запізнення з постановкою діагнозу, відсутність якісної інформації, а часто і наукових знань про захворювання, важкі умови соціалізації, відсутність якісної медичної допомоги та труднощі в отриманні лікування та догляду.

    Рідкісні захворювання є в кожній області медицини. Приблизно 80 відсотків з них мають генетичну природу. Всього ж, за оцінками експертів, у світі налічується близько 5-7 тисяч небезпечних для життя рідкісних захворювань. В Україні на сьогодні  діагностуються та лікуються такі орфанні захворювання, як  фенілкетонурія, гемофілія, муковісцидоз, хвороба Гоше, хвороба Фабрі, мукополісахаридози, мітохондріальні хвороби, деякі рідкісні захворювання нервово-м’язової системи, епігенетичні хвороби, порушення окислення жирних кислот, хронічний (дитячий) гранулематоз,  та ін.
   До Вашої уваги бібліографічна довідка «Орфанні захворювання: діагностика, лікувальна терапія» . Всі джерела знаходяться у фонді бібліотеки.

 


24/02
2016                          Шановні користувачі ! 

                                     До Вашої уваги нові 
              ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ
на допомогу:
  
                          » Акушеру-гінекологу. Вип. 2, 3
                          » Анестезіологу-реаніматологу. Вип. 3
                          » Неврологу. Вип. 3                   
                          » Пульмонологу. Вип. 2 
                          » Сімейному лікарю. Вип. 3 
                          » Фізіотерапевту. Вип. 1    

                          
 

18/02
2016                                  
Шановні користувачі ! 

                                     Пропонуємо переглянути нові 
                          ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ
на допомогу:
  
                          » Анестезіологу-реаніматологу. Вип. 2
                          » Медичній сестрі. Вип. 1
                          » Ендокринологу. Вип. 2
                          » Неврологу. Вип. 2                   

                          » Офтальмологу. Вип. 1 
                          » Онкологу. Вип. 2 
                          » Рентгенологу. Вип. 1               
                          » Стоматологу. Вип. 1
                          » Травматологу. Вип. 2
                          » Фтизіатру. Вип. 1
                          » Урологу. Вип. 2
                          » Хірургу. Вип. 2  
 

 11/02
2016                     До уваги медичної спільноти :

  Реєстр з''їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій,
                                        які проводитимуться у 2016 році


 

09/02
2016  
Традиційно, починаючи з 1993 року, Україна відзначає Міжнародний День стоматолога. Вся стоматологічна наука сьогодні спрямована на  полегшення і допомогу  людині впоратися з його одним з найбільш болісних страждань,  по можливості зробити життя людини комфортніше і безпечніше, адже хвороби зубів і ротової порожнини є гарним трампліном для інших не менш небезпечних хвороб у всьому організмі. На сьогодні професія стоматолога є однією з найбільш затребуваних. Чим вища майстерність лікаря,тим менше неприємних віддчуттів у пацієнта. Бібліографами на допомогу фахівцям-стоматологам в професійній діяльності підготовлено бібліографічні довідки:

      »  ЛІКУВАННЯ КАРІЄСУ ЗУБІВ;

      »  СТОМАТОЛОГИЧЕСКАЯ ПОСТОЯННАЯ РЕСТАВРАЦИЯ ЗУБОВ.


05/02
2016                          
Шановні користувачі ! 

                                   Пропонуємо переглянути нові 
                   ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ на допомогу:
  
                          » Гастроентерологу. Вип. 1
                          » Дерматологу-венерологу. Вип. 1
                          » Ендокринологу. Вип. 1
                          » Інфекціоністу. Вип. 1                   

                          » Лікарю швидкої медичної допомоги. Вип. 1 
                          » Онкологу. Вип. 1 
                          » Оториноларингологу. Вип. 1               
                          » Педіатру. Вип. 2
                          » Пульмонологу. Вип. 1
                          » Сімейному лікарю. Вип. 2
                          » Урологу. Вип. 1  

27/01
2016  
                        Шановні медичні фахівці !    

                                           Пропонуємо Вам нові 
          ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ за 2016 рік на допомогу:
   
  
                             » Акушеру-гінекологу. Вип. 1  
                             » Анестезіологу-реаніматологу. Вип. 1
                             » Кардіологу. Вип. 1                       
                             » Наркологу-психіатру. Вип. 1
                             » Неврологу. Вип. 1

                             » Організатору охорони здоров'я. Вип. 1
                             » Педіатру. Вип. 1
                             » Сімейному лікарю. Вип. 1
                             » Травматологу. Вип. 1
                             » Хірургу. Вип. 1
                                                              

26/01
2016                    Шановні користувачі !

        Представляємо Вашій увазі анотований бібліографічний покажчик
    "ЗАХВОРЮВАННЯ МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ: ДІАГНОСТИКА, ЛІКУВАННЯ"

Покажчик містить видання (монографії, настанови, інформаційні листи, методичні рекомендації, клінічні протоколи, статті з періодичних видань), в яких висвітлено питання діагностики, алгоритми лікування злоякісних новоутворень молочної залози, ускладнення після хірургічних втручань та реабілітація. При підготовці покажчика, використано видання 2011-2015рр.
      Бібліографічний посібник складається з 4 розділів, публікації частково анотовані.
     Покажчик розрахований на лікарів мамологів, онкологів-хірургів, хіміотерапевтів, радіологів, лікарів ультразвукової діагностики, КТ та МРТ.

 

 


19/01
2016                Шановні користувачі !

   
Представляємо бібліографічний покажчик "НОВІ КНИГИ",
 
 з якого Ви отримаєте інформацію про видання, що надiйшли
                          до фонду  бібліотеки за 2015 рік.
 
     


15/01
2016                                                 

       Шановні  користувачі !                  

Представляємо поточний бібліографічний покажчик

"ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ"(IІІ-IV квартал 2015 року)
В покажчику використані матеріали з періодичних видань України, місцевих газет: про медицину Херсонщини, діяльність медичних закладів, досягнення та друковані праці медичної спільноти області.

 

 

 

 


 05/01
2016                    Шановні наші користувачі !

Пропонуємо ознайомитися з новими надходженнями періодичних видань за 2015 рік: http://www.khonmb.org.ua/information-resources/list-of-periodicals.html


25/12
2015                   Шановні медичні фахівці !

          До Вашої уваги нові надходження до бібліотеки :    


23/12
2015                                  Шановні медичні фахівці !    

                                             Пропонуємо Вам нові 
               ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ на допомогу:
     

                                       » Акушеру-гінекологу. Вип. 11  
                                       » Дерматологу-венерологу. Вип. 5
                                       » Лаборанту. Вип. 6                       
                                       » Оториноларингологу. Вип. 4
                                       » Офтальмологу. Вип. 6
                                       » Сімейному лікарю. Вип. 11
                                       » Фізіотерапевту. Вип. 2
     


04/12
2015                                     Шановні медичні фахівці !    

                                           Пропонуємо Вам нові 
                 ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ на допомогу:
     

                                       » Акушеру-гінекологу. Вип. 10  
                                       » Ендокринологу. Вип. 7
                                       » Медичній сестрі. Вип. 5                       
                                       » Неврологу. Вип. 7
                                       » Пульмонологу. Вип. 5
                                       » Урологу. Вип. 6
                                       » Фтизіатру. Вип. 3
                                       » Хірургу. Вип. 9


02/12
2015           Херсонська  обласна  наукова  медична  бібліотека  пропонує  увазі  лікарів  різної  фахової  спрямованості, студентів  і  всіх   хто   зацікавиться   історією  медицини  біобібліографічний    покажчик      "Видатні лікарі Херсонщини. Вип. 3"        
До покажчика увійшли імена медиків, творчий доробок яких вплинув на розвиток медицини в цілому, в тому числі і Херсонщини. Покажчик містить біографічні та творчі відомості про лікарів, які народилися або працювали в Херсоні та Херсонській області: видатного хірурга, кандидата медичних наук Багненка Євгена Михайловича, земського лікаря-хірурга Бонч-Осмоловського Бориса Федоровича,  доктора медичних наук, професора-новатора, засновника вітчизняної трансплантології нирки Вороного Юрія Юрійовича, лікаря-рентгенолога Голинського Євгена Васильовича, видатних хірургів Горбенка Михайла Дмитровича  та Гордєєва Віталія Івановича, головного лікаря ОКЛ Долгого Сергія Макаровича, лікаря акушера-гінеколога Зубріса Гаррі Івановича, лікаря-епідеміолога-рабіолога Могилевського Бориса Юсуповича, лікаря-педіатра-нефролога Подольської Лілії Степанівни, видатного акушера-гінеколога, кандидата медичних наук Пуляєва Олександра Івановича, земського санітарного лікаря Яковенка Євгена Івановича. 

  

 


24/11
2015               Шановні медичні фахівці !    

                                       Пропонуємо Вам нові 
             ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ на допомогу:
     

               » Анестезіологу-реаніматологу. Вип. 6  
               » Кардіологу. Вип. 8
               » Онкологу. Вип. 67                       
               » Організатору охорони здоров'я. Вип. 4
               » Педіатру. Вип. 11
               » Сімейному лікарю. Вип. 10
               » Лікарю ультразвукової діагностики. Вип. 2

 


 23/11
2015
                                         Шановні користувачі !
 Пропонуємо ознайомитися з оновленим списком  періодичних видань,
                        які надійшли до бібліотеки 
 за 2015 рік
http://www.khonmb.org.ua/information-resources/list-of-periodicals.html


09/11
2015 
                  Шановні медичні фахівці !   

                                      Пропонуємо Вам нові 
          ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ на допомогу:
    

                          » Акушеру-гінекологу. Вип. 9  
                          » Гастроентерологу. Вип. 7
                          » Ендокринологу. Вип. 6                       
                          » Наркологу-психіатру. Вип. 34
                          » Травматологу. Вип. 4
                          » Рентгенологу. Вип. 2
                          » Хірургу. Вип. 8
 


23/10
2015 

    Бібліотекою отримано в подарунок від Херсонської обласної інфекційної
     лікарні ім. Г.І. Горбачевського

       


22/10
2015 
                   Шановні медичні фахівці !  

  Пропонуємо Вам нові  ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ на допомогу:   

                          » Кардіологу. Вип. 67  
                          » Медичній сестрі. Вип. 4
                          » Сімейному лікарю. Вип. 9                       
                          » Стоматологу. Вип. 5
                          


20/10
2015               20 жовтня - Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози. Це найпоширеніша форма раку серед жіночого населення в Україні та світі. Щороку про такий діагноз дізнаються 16,5 тисяч жінок в нашій країні, а зростання захворюваності супроводжується високим рівнем смертності. Рак молочної залози діагностується в запущених стадіях у чверті українських пацієнток, і половина з них помирає вже протягом першого року після виявлення. В читальному залі бібліотеки до Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на рак молочної залози до уваги користувачів організовано відкритий перегляд літератури «Молочна залоза: рак і передракові захворювання».

                Пропонуємо Вашій увазі бібліографічні довідки :

  "РАК МОЛОЧНОЙ ЖЕЛЕЗЫ: ЭТИОЛОГИЯ, ДИАГНОСТИКА, ЛЕЧЕНИЕ, ПРОФИЛАКТИКА"

  "МЕДИКО-ПСИХОЛОГИЧЕСКАЯ РЕАБИЛИТАЦИЯ ПАЦИЕНТОК ПОСЛЕ МАСТЭКТОМИИ
   ПО ПОВОДУ РАКА МОЛОЧНОЙ ЖЕЛЕЗЫ

Також пропонуємо ознайомитися з виданням  "Профілактика, діагностика і лікування захворювань молочної залози": збірник для спеціалістів / під ред. І.В. Сокур. - Херсон, 2015. -100с.

 


12/10
2015                         Шановні користувачі ! 

 Пропонуємо нові  ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ на допомогу:  

                       » Акушеру-гінекологу. Вип. 8   
                       » Анестезіологу-реаніматологу. Вип. 4, 5
                       » Дерматологу-венерологу. Вип. 4                       
                       » Неврологу. Вип. 6
                       » Офтальмологу. Вип. 5
                       » Педіатру. Вип. 10
                       » Хірургу. Вип. 7

   


 24/09
2015                                              Шановні користувачі ! 

   Пропонуємо нові  ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ на допомогу:  

                      » Ендокринологу. Вип. 5   
                      » Інфекціоністу. Вип. 3
                      » Лаборанту. Вип. 5                       
                      » Лікарю швидкої медичної допомоги. Вип. 2
                      » Неврологу. Вип. 5                 
                      » Педіатру. Вип. 9
                      » Сімейному лікарю. Вип. 8
                      » Стоматологу. Вип. 4    


 15/09
2015                  Шановні користувачі ! 

  До Вашої уваги нові  ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ на допомогу:   

                      » Акушеру-гінекологу. Вип. 7   
                      » Організатору охорони здоров'я. Вип. 3
                      » Офтальмологу. Вип. 4
                     »  Урологу. Вип. 5               
  


 08/09
2015                                                                      

      Шановні медичні фахівці !

 

 

 

Представляємо Вашій увазі повнотекстові  матеріали
              наково-практичного  семінару

"Актуальні питання діагностики і лікування
                         злоякісних новоутворень
"

(Перша Таврійська школа з питань онкології)
        ( м.Херсон, 27-28 серпня 2015р.)

    

 

 

 


  

 28/08
2015    

Бібліотекою отримано в подарунок наукове видання "Сучасна колапсохірургія та колапсотерапія   туберкульозу легень" від одного з авторів видання - завідувача торакальним  відділенням  Херсонського       облонкодиспансеру,   кандидата медичних наук,  лікаря-хірурга   вищої    категорії,  обласного   торакального   хірурга   Сташенка     Олександра Далієвича.

                Щиро дякуємо за подарунок!  


21/08
2015                                 Шановні користувачі !

 Пропонуємо нові  ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ на допомогу:  

                                   » Медичній сестрі. Вип. 3   
                                  » Онкологу. Вип. 5
                                  » Оториноларингологу. Вип. 3                       
                                  » Педіатру. Вип. 8
                                  » Пульмонологу. Вип. 4                 
                                  » Хірургу. Вип. 6
       


                

 17/08
2015
                             Шановні користувачі !
             Пропонуємо ознайомитися з оновленим списком  періодичних видань,
                                                    які надійшли до бібліотеки 
 за 2015 рік
   http://www.khonmb.org.ua/information-resources/list-of-periodicals.html

 


 30/07
2015
                     Шановні користувачі ! 

     До Вашої уваги нові  ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ на допомогу:  

                      » Гастроентерологу. Вип. 6  
                      » Лікарю ультразвукової діагностики. Вип. 1
                      » Рентгенологу. Вип. 1  


 27/07
2015                                 Шановні користувачі !

   Пропонуємо нові  ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ на допомогу: 

                          » Акушеру-гінекологу. Вип. 6  
                          » Неврологу. Вип. 4
                          » Дерматологу-венерологу. Вип. 3                      
                          » Сімейному лікарю. Вип. 6, 7
                          » Стоматологу. Вип. 3                
                          » Травматологу. Вип. 2, 3
                          » Фтизіатру. Вип. 2
  


23/07
2015 
             

          Представляємо анотований бібліографічний покажчик

  "ПЕРВИННА МЕДИКО-САНІТАРНА ДОПОМОГА" (Херсон, 2015р.).

  Покажчик містить видання (монографії, інформаційні листи, методичні рекомендації,  статті з періодичних видань), в яких висвітлено питання організації медико-санітарної  допомоги, критерії діагностики, алгоритми лікування, профілактики захворювань лікарями  загальної практики-сімейної медицини. При підготовці покажчика, використано видання 2012-2015рр.
        Бібліографічний посібник складається з 7 розділів, публікації частково анотовані.
     Покажчик розрахований на лікарів первинної ланки медичної допомоги (лікарів загальної практики-сімейних  лікарів, терапевтів) педіатрів, фахівців з  організації  сімейної   медицини.

  

 

 

 


21/07
2015 

І ще одна книга, яку ми отримали в подарунок від завідувача кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії НМУ ім.О.О. Богомольця, доктора медичних наук, професора і нашого земляка Владислава Олександровича Маланчука. Книга "Мої відтворені обличчя: роздуми і спогади хірурга" - відтворює лікарську і наукову біографію, ключові моменти в пошуках і досягненнях ученого, описано деякі його розробки і відкриття. В першій частині видання йдеться про початок трудової діяльності в медичних закладах Херсона. Представлено багато світлин автора з видатними діячами медицини України. Запрошуємо всіх бажаючих ознайомися з цікавою книгою!

                     


20/07
2015 

Приємний подарунок отримала бібліотека від завідувача кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії НМУ ім.О.О. Богомольця, доктора медичних наук, професора, член-кор.НАМН України і нашого земляка В.О. Маланчука.
Щиро дякуємо і запрошуємо медичних фахівців ознайомитися з виданнями  http://www.khonmb.org.ua/catalogs/darunki-bibliotetsi.html

 


15/07
2015 
                 

  

                                      Шановні  користувачі !                  

                     Представляємо поточний бібліографічний покажчик

"ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ" ( І-ІІ квартал 2015 року)

 В покажчику використані матеріали з періодичних видань України, місцевих газет: про медицину Херсонщини, діяльність медичних закладів, досягнення та друковані праці медичної спільноти області.

  

 

 

 

 


 14/07
2015                     Шановні медичні фахівці !

      До Вашої уваги нові ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ
                                                на допомогу:
  

                                      » Акушеру-гінекологу. Вип. 5
                                      » Гастроентерологу. Вип. 5
                                      » Ендокринологу. Вип. 4
                                      » Інфекціоністу. Вип. 2
                                      » Онкологу. Вип. 4 
                                      » Хірургу. Вип. 4
                                      » Лаборанту. Вип. 4

 


13/07
2015
                           Шановні користувачі !
        Пропонуємо ознайомитися з оновленим списком  періодичних видань,
                                   які надійшли до бібліотеки 
 за 2015 рік 

http://www.khonmb.org.ua/information-resources/list-of-periodicals.html


30/06
2015 
           Шановні користувачі, медичні фахівці!  

            З метою забезпечення Ваших інформаційних потреб,
                               пропонуємо скористатися
              "Архівом виконаних бібліографічних довідок".  
     Всі використані джерела інформації знаходяться у фонді нашої бібліотеки.
 

 


22/06
2015 
     Пропонуємо нові ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ на допомогу:  

                                 » Офтальмологу. Вип. 3
                                 » Педіатру. Вип. 6, 7
                                 » Пульмонологу. Вип. 3
                                 » Урологу. Вип. 4
                                 » Сімейному лікарю. Вип. 5 
                                 » Хірургу. Вип. 4

 


 15/06
 2015
                                Шановні користувачі!
                       Пропонуємо Вашій увазі відеоогляд
 "Посттравматичні стресові розлади: реабілітація".Випуск 2

  


11/06
 2015
        Пропонуємо нові ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ на допомогу:  

                                                » Анестезіологу-реаніматологу. Вип. 3
                                                » Кардіологу. Вип. 5
                                                » Лаборанту. Вип. 3
                                                » Онкологу. Вип. 3
                                                » Сімейному лікарю. Вип. 4                         

 


10/06
2015
 Кандидат медичних наук, лікар-хірург обласного протитуберкульозного диспансеру Бабіч Максим Іванович привітав колектив ОНМБ  з 70-річним ювілеєм, подякував за допомогу при написанні дисертації та подарував свою дисертацію і декілька авторських робіт у фонд ОНМБ. Щиро дякуємо за подарунок!

 


 09/06
2015
             Пропонуємо ознайомитися з оновленим списком  періодичних видань,
                                                            які надійшли до бібліотеки 
 за 2015 рік 
         http://www.khonmb.org.ua/information-resources/list-of-periodicals.html


 01/06
2015
                   Нам сьогодні виповнюється 70 !!!           

          

 


 20/05
2015                                                     Шановні медичні фахівці!

 Скористайтеся місячним тестовим доступом до ресурсів одного із найавторитетніших
 наукових видавців
 Springer в  Національній науковій медичній бібліотеці України
                                        http://library.gov.ua/e-resursi/testovi-dostupy

 

 


20/05
2015      Пропонуємо нові ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ на допомогу:  

                                                         » Акушеру-гінекологу. Вип. 4
                                                           » Гастроентерологу. Вип. 3, 4
                                                           » Неврологу. Вип. 3
                                                           » Кардіологу. Вип. 4
                                                           » Педіатру. Вип. 4, 5
                                                           » Стоматологу. Вип. 2
                                                           » Ендокринологу. Вип. 3 


                                

18/05
2015 
  

Щиро дякуємо колективу Наукової бібліотеки Харківського національного медичного університету за подароване видання про видатного лікаря-хірурга Юрія Юрійовича Вороного, життя і діяльність якого (1931-1936рр.) були тісно пов'язані з Херсоном. Він зробив багато складних операцій, виконав перше в нашому регіоні переливання крові. Сподіваємося, що матеріали збірника будуть цікаві і медичним фахівцям, і пересічним користувачам, які цікавляться історією медицини.

  


15/05
2015 
                                                      Шановні медики!

В розділі   Архів виконаних довідок представлені бібліографічні довідки
"Ранняя   диагностика   предраковых   заболеваний   и  рака"   та   "Шейки    матки
новообразовани
я". 
Всі використані джерела інформації знаходяться у фонді нашої
бібліотеки.
 


13/05
2015 
   Пропонуємо нові ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ на допомогу: 

         » Лікарю швидкої медичної допомоги. Вип. 1
           » Оториноларингологу. Вип. 2


06/05
2015  
    Пропонуємо нові ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ на допомогу: 

                         » Акушеру-гінекологу вип. 3
                         » Медичній сестрі вип. 2
                         » Наркологу-психіатру вип. 2
                         » Організатору охорони здоров'я вип. 2
                         » Офтальмологу вип. 2
                         » Лаборанту вип. 2
                         » Урологу вип. 3
                         » Хірургу вип. 3
 


23/04
2015  
 

Фахівцями обласного онкологічного диспансеру розроблено збірник для спеціалістів "Діагностика передпухлинних захворювань та злоякісних новоутворень органів голови-шиї" (Херсон, 2015), під редакцією І.В. Сокур. Ознайомитися з виданням можна в бібліотеці та в розділі сайту "Віртуальні експозиції"

   


21/04
2015  
    Пропонуємо нові ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ на допомогу:

                                   » Анестезіологу-реаніматологу вип.2
                                   » Дерматологу-венерологу вип.2
                                   » Кардіологу вип.3
                                   » Сімейному лікарю вип.3
                                   » Фізіотерапевту вип.1


09/04
2015       
Пропонуємо нові ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ на допомогу:

                                   » Організатору охорони здоров'я вип.1
                                   » Неврологу вип.2
                                   » Фтизіатру вип.1
    


            

27/03
2015                                       
Шановні медичні фахівці!
До Вашої уваги в розділі Архів виконаних довідок представлено бібліографічну довідку "Огнестрельные ранения: диагностика, хирургическое лечение, первая помощь".

 


23/03
2015  
    Пропонуємо нові  ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ на допомогу:

             » Ендокринологу вип.2             » Інфекціоністу вип.1
             » Онкологу вип.2                       » Педіатру вип.3
             » Стоматологу вип.1                  » Урологу вип.2


20/03
2015                                Шановні користувачі!

   До кінця березня повні архіви всіх журналів the Royal Society Publishing     знаходяться у           відкритому   доступі. Так видавництво відзначає   350-ліття     виходу першого наукового  журналу в світі - Philosophical  Transactions. Скористайтеся нагодою!               http://royalsocietypublishing.org/journals
         Інформація надана Національною науковою медичною бібліотекою.

 

 


16/03
2015      
Понад 60 примірників видань отримано бібліотекою в подарунок від Національної наукової медичної бібліотеки України, Бібліотеки ДУ "Національний науковий центр   "Інститут кардіології ім. М.Д.Стражеска НАМН України",  наукової бібліотеки   ДУ "Інститут геронтології ім. Д.Ф.Чеботарьова",   Запорізького   Державного   медичного  університету. 

Щиро дякуємо за подарунки і запрошуємо медичних працівників  ознайомитися з новинками!  

 


02/03
2015  
Пропонуємо нові   ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ  на  допомогу практикуючим лікарям:

  » Акушеру-гінекологу вип.2            » Анестезіологу-реаніматологу вип.1
  » Гастроентерологу вип.2               » Дерматологу-венерологу вип.1
  » Кардіологу вип.2                           » Лаборанту вип.1
  » Медичній сестрі вип.1                   » Неврологу вип.1
  » Офтальмологу вип.1                    » Пульмонологу вип.2
  » Сімейному лікарю вип.2               » Хірургу вип.2
      

 


25/02
2015     Пропонуємо переглянути  
ВІДЕООГЛЯД "Посттравматичні стресові розлади: реабілітація"

   


  16/02
  2015   На допомогу практикуючим лікарям представлено
                               ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ

  » Акушеру-гінекологу вип. 1      » Гастроентерологу вип. 1

  » Ендокринологу вип. 1               » Кардіологу вип. 1

  » Наркологу-психіатру вип. 1      » Онкологу вип. 1

  » Оториноларингологу вип. 1     » Педіатру вип. 12

  » Пульмонологу вип. 1                 » Сімейному лікарю вип.1 
   » Травматологу вип. 1                  » Урологу вип.
   » Хірургу вип. 1


  Лютий
 2015р.
 

                         Представлено анотований бібліографічний покажчик

                   "ГЛАУКОМА І КАТАРАКТА: ДІАГНОСТИКА, ЛІКУВАННЯ" (2014р.)
Проблема глаукоми і катаракти хвилює   більшість  лікарів-офтальмологів. Даний   бібліографічний покажчик  містить матеріали з питань клініки, ранньої   діагностики, лікування глаукоми і катаракти, розглянуті  питання хірургічних методів лікування, клінічних результатів хірургічного лікування.
        Матеріали з   питань   дитячої   офтальмології  розміщено  в розділі "Глаукома  і катаракта у дітей".
        При     підготовці   покажчика   використані   періодичні   видання,   методичні    рекомендації    за    2009-2014рр.
            Видання розраховане на лікарів-офтальмологів, сімейних лікарів.
     


 Лютий
2015р.        

                              Представлено бібліографічний покажчик

                     "Клінічні протоколи та стандарти  медичної допомоги"
                                                          Вип.2 (2014
). 

В покажчику узагальнено та систематизовано обсяг надання лікувально-діагностичних послуг хворим,  наведені клінічні протоколи діагностики та лікування захворювань внутрішніх органів,  клінічні протоколи санаторно-курортного лікування, стандарти сестринського догляду, клінічні  протоколи медичної допомоги дітям.

    Покажчик призначено практикуючим лікарям, студентам медичних вузів.


 
 Лютий
  2015р.
  Оновлено    ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ
                                                    за період  2013-2014рр.
 


 

Інтернет-ресурси


Copyright © 2018 Херсонська обласна наукова медична бібліотека Rights Reserved.