foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+380(0552)26-42-26
honmb@ukr.net

Херсонська обласна наукова медична бібліотека

Комунальний заклад Херсонської обласної ради

Вітаємо Вас на сайті Херсонської обласної наукової медичної бібліотеки ! +++ +++ "Хто володіє інформацією, той володіє світом" Уїнстон Черчілль.

09/03
2018  
7 березня в приміщенні Херсонської обласної наукової медичної бібліотеки відкрилась виставка робіт талановитого херсонського архітектора і художника Олександра Степаненка. Представлено 15 картин виконаних у техніці олійного живопису, автор відобразив мальовничі куточки історичного центру Херсону, зокрема будівлі на вулиці Суворова, тому й експозиція отримала назву – «Суворовська на Суворова». Виставка подовжиться до 1 квітня. Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку нашого талановитого херсонця!

  

    


07/03
2018 


07/03
2018 
Представляємо нові  ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ
         на  допомогу  :  

        » Дерматологу-венерологу. Вип. 1
        » Ендокринологу. Вип. 1
        » Медичній сестрі. Вип.2 
        » Лаборанту.  Вип. 1   
        » Організатору охорони здоров'я. Вип. 2      
        » Педіатру.  Вип. 2
        » Пульмонологу. Вип. 1
        » Сімейному лікарю. Вип. 2

28/02
2018
 
Міжнародний день боротьби з орфанними захворюваннями відзначається щорічно в останній день лютого. Орфанною (рідкісною) хворобою називають вроджене чи набуте захворювання, яке зустрічається не частіше, ніж у 5-ти випадках з 10 тисяч, хронічно прогресує, значно погіршуючи якість життя людини та призводячи до її інвалідизації чи смерті. На сьогоднішній день описано близько 7 тисяч різновидів орфанних хвороб, і їх число щороку зростає. Вперше в медицині цей термін з’явився у 1983 році.
         Незважаючи на різні симптоми і наслідки рідкісних захворювань, проблеми більшості хворих, у яких вони спостерігаються, схожі. Це недоступність правильної діагностики, запізнення з постановкою діагнозу, відсутність якісної інформації, а часто і наукових знань про захворювання, відсутність якісної медичної допомоги та труднощі в отриманні лікування та догляду. Більшість орфанних хвороб хронічні, лікувати їх дуже складно. Повністю побороти такі захворювання практично неможливо, терапія спрямована на зменшення симптомів та адаптацію людини до повсякденного життя.
           В Україні зафіксовано багато орфанних хвороб, найбільш поширені з яких наступні: гемофілія, фенілкетонурія, синдром Елерса-Данлоса, ювенільний ревматоїдний артрит, муковісцидоз, мітохондріопатія, вроджений гіпотиреоз, хвороби обміну речовин, порушення обміну метіоніну.
           Бібліотекою на допомогу медичним фахівцям підготовлено бібліографічну довідку «ОРФАННІ (РІДКІСНІ) ЗАХВОРЮВАННЯ: АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ».

 


12/02
2018 
Представляємо нові  ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ
          на  допомогу  :  

        » Анестезіологу, реаніматологу. Вип. 1
        » Гастроентерологу. Вип. 1
        » Медичній сестрі. Вип.1 
        » Неврологу.  Вип. 1   
        » Онкологу. Вип. 1     
        » Організатору охорони здоров'я. Вип. 1      
        » Рентгенологу.  Вип. 1
        » Стоматологу. Вип. 1
        » Урологу, нефрологу. Вип. 1

05/02
2018 
Відділ наукової медичної  інформації та  бібліографії пропонує Вашій увазі  бібліографічний покажчик  "Серцево-судинні і неврологічні захворювання та депресивні розлади в геріатричній практиці". Покажчик містить статті з періодичних видань, посібники, інформаційні листи, матеріали науково-практичних конференцій, в яких розглянуті питання профілактики, діагностики, лікування артеріальної гіпертензії, серцево-судинних захворювань, когнітивних та депресивних розладів у пацієнтів похилого і старечого віку.  

        Всі видання, представлені в покажчику, можна отримати в Херсонській обласній науковій медичній бібліотеці.
          Покажчик розраховано на сімейних лікарів, ендокринологів, кардіологів, неврологів, лікарів загальної практики-сімейної медицини, терапевтів, геріатрів, реабілітологів, лікарів-інтернів, слухачів курсів післядипломної освіти. 


01/02
2018

         До вашої уваги бібліографічний покажчик "Нові книги", який містить перелік нових надходжень літератури, яка надійшла до  бібліотеки за 2017 рік.
         Матеріали   розташовано  за   галузями   знань, усередині     розділів –  за  алфавітом  авторів  і  назв.

   Покажчик розрахований на організаторів охорони здоров’я, практичних    лікарів,  лікарів  загальної  практики - сімейної  медицини, лікарів-інтернів,  медичних сестер, студентів вищих медичних навчальних закладів.

  


18/01
2018 
Представляємо нові  ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ 
                  на  допомогу  :  

        » Акушеру-гінекологу. Вип. 1
        » Кардіологу, ревматологу. Вип. 1
        » Лікарю ультразвукової і функціональної діагностики. Вип.1
        » Педіатру.  Вип. 1   
        » Сімейному лікарю. Вип. 1     
        » Офтальмологу. Вип. 1      
        » Хірургу.  Вип. 1
 
                  
 

12/01
2018 
Пропонуємо познайомитися з черговим випуском поточного краєзнавчого бібліографічного покажчика "Охорона здоров’я Херсонської області" (III-IV кв. 2017 р.),  для формування якого використовувались матеріали з періодичних видань України, місцевих газет, інтернет-ресурси, матеріали регіональних науково-практичних лікарських конференцій: про медицину Херсонщини, діяльність медичних закладів, досягнення та друковані праці медичних фахівців області, а також матеріали про видатних діячів медицини Херсонщини.  Покажчик містить 11 розділів.  В межах розділів матеріали розміщено в алфавіті авторів і назв видань. 
   Матеріали, зібрані у покажчику, можна отримати у відділі обслуговування ОНМБ та відділі наукової медичної інформації та бібліографії.
       Покажчик буде корисним для викладачів, науковців, практичних лікарів, студентів, всім хто цікавиться історією та сьогоденням медицини нашого краю.

    

 


28/12
2017 
Представляємо нові  ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ
                      на  допомогу  :  

              » Анестезіологу-реаніматологу. Вип. 8
              » Гастроентерологу. Вип. 6
              » Дерматологу-венерологуВип. 5 
              » Інфекціоністу. Вип. 3  
              » Сімейному лікарю. Вип. 9     
              » Травматологу. Вип. 5     
                   

27/12
2017 
Херсонська обласна наукова медична бібліотека пропонує увазі лікарів різної фахової спрямованості, студентів і всіх, хто цікавиться історією медицини, п’ятий випуск біобібліографічного покажчика “Видатні лікарі Херсонщини”.   До покажчика увійшли імена медиків, творчий доробок яких вплинув на розвиток медицини в цілому, в тому числі і Херсонщини. Покажчик містить біографічні та творчі відомості про лікарів, які народилися або працювали в Херсоні та Херсонській області.

П’ятий випуск включає описи життєдіяльності таких особистостей: лікарів організаторів охорони здоров’я, головних лікарів - Георгія Михайловича Баєва, Володимира Миколайовича Бурятинського, Никифора Антоновича Качуровського, Катерини Михайлівни Харламової, Валентини Семенівни Ільїної; начальника Херсонського обласного бюро судово-медичної експертизи Леоніда Григоровича Богуславського,  начальника аптечного управління Херсонського обласного виконавчого комітету Зосими Іванівни Бойченко, лікаря-психіатра Інни Іванівни Авакіної, лікарів-хірургів - Марії Іларіонівни Тітенко, Михайла Анатолійовича Лук'яненка, Романа Йосиповича Плішка, Володимира Леонідовича Шарковського, акушера-гінеколога, Заслуженого лікаря УРСР, доктора медичних наук Галини Денисівни Сафроненко.
Всі вони мали та мають визначальний вплив на формування та становлення лікарської справи та охорони здоров’я Херсонщини. При складанні покажчика використовувалися довідково-бібліографічний апарат та документальний фонд бібліотеки, біографічні джерела з архіву родичів, електронні ресурси з вільним доступом. Принцип розташування матеріалу – алфавітний порядок прізвищ. Структура кожної персоналії включає біографічні відомості, довідкову інформацію, публікації лікаря та джерела інформації. Довідкову інформацію складає хронологічна канва життя і творчості, публікації та джерела інформації – в алфавітному порядку.
Використаний матеріал налічується у фондах Херсонської обласної наукової медичної бібліотеки.                    

Видання розраховане на фахівців-медиків, бібліотечних, музейних працівників та всіх, хто цікавиться історією медицини Херсонщини.


08/12
2017 
Щороку 11 грудня світова спільнота відзначає Всесвітній день хворого на бронхіальну астму. Метою заходів, присвячених цій події, є привертання уваги людства на проблематику розповсюдження цієї хвороби, яка займає одне із чільних місць у структурі неінфекційної захворюваності населення. За останні два десятки років захворюваність з бронхіальної астми значно зросла, і на сьогоднішній день в світі близько 300 мільйонів людей, які страждають нею. Це одне з найпоширеніших хронічних захворювань,  якому піддаються всі люди, незалежно від статі і віку. За статистикою більше 5% дорослого населення і 10% дитячого страждають цим захворюванням. 
Бронхіальна астма - це хронічне неінфекційне захворювання дихальних шляхів запального характеру. Хронічні запальні процеси в органах дихання ведуть до їх гіперактивності, в результаті якої при контакті з алергенами або подразниками, миттєво розвивається обструкція бронхів, що обмежує швидкість потоку повітря і викликає задуху. Приступ бронхіальної астми часто розвивається після провісників і характеризується коротким різким вдихом і гучним тривалим видихом. Зазвичай він супроводжується кашлем з в'язким мокротинням і гучними свистячими хрипами. Бронхіальна астма може привести до розвитку емфіземи легенів і легеневого серця, виникнення астматичного статусу. 
В читальній залі бібліотеки організовано відкритий перегляд "Сучасні підходи до лікування бронхіальної астми", а для медичних фахівців підготовлено бібліографічну довідку "Сучасні можливості діагностики та лікування бронхіальної астми".


07/12
2017 
Представляємо нові  ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ
               на  допомогу  :  

              » Ендокринологу. Вип. 7
              » Кардіологу, ревматологу. Вип. 8
              » НеврологуВип. 7 
              » Онкологу. Вип. 6  
              » Організатору охорони здоров'я. Вип. 8     
              » Оториноларингологу. Вип. 4      
              » Стоматологу.  Вип. 6              

23/11
2017 
Представляємо нові  ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ 
                                на  допомогу  :  

              » Акушеру-гінекологу. Вип. 9
              » Гастроентерологу. Вип.5
              » Дерматологу, венерологу. Вип. 4 
              » Лікарю ультразвукової і функціональної діагностики. Вип. 4  
              » Медичній сестрі. Вип. 7     
              » Офтальмологу. Вип. 7      
              » Педіатру.  Вип. 7
              » Пульмонологу. Вип. 4
              » Сімейному лікарю. Вип. 8
              » Урологу, нефрологу. Вип. 6
              » Хірургу. Вип. 7

15/11
2017 
До уваги медичних фахівців пропонуємо четвертий випуск бібліографічного покажчика «Друковані праці медиків Херсонщини, 2012-2016 рр.», в якому представлені матеріали з досвіду практичної роботи медичних працівників Херсонщини. Для формування покажчика використовувались матеріали з фахових періодичних видань України, матеріали регіональних та міжнародних науково-практичних лікарських конференцій, дисертації та автореферати дисертацій, методичні посібники. Дану інформацію можна знайти в фонді КЗ ХОР «Обласна наукова медична бібліотека». 

 

 

Інтернет-ресурси


Copyright © 2018 Херсонська обласна наукова медична бібліотека Rights Reserved.