foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+380(0552)26-42-26
honmb@ukr.net

Херсонська обласна наукова медична бібліотека

Комунальний заклад Херсонської обласної ради

Вітаємо Вас на сайті Херсонської обласної наукової медичної бібліотеки !

 

12/01
2018 
Пропонуємо познайомитися з черговим випуском поточного краєзнавчого бібліографічного покажчика "Охорона здоров’я Херсонської області" (III-IV кв. 2017 р.),  для формування якого використовувались матеріали з періодичних видань України, місцевих газет, інтернет-ресурси, матеріали регіональних науково-практичних лікарських конференцій: про медицину Херсонщини, діяльність медичних закладів, досягнення та друковані праці медичних фахівців області, а також матеріали про видатних діячів медицини Херсонщини.  Покажчик містить 11 розділів.  В межах розділів матеріали розміщено в алфавіті авторів і назв видань. 
   Матеріали, зібрані у покажчику, можна отримати у відділі обслуговування ОНМБ та відділі наукової медичної інформації та бібліографії.
       Покажчик буде корисним для викладачів, науковців, практичних лікарів, студентів, всім хто цікавиться історією та сьогоденням медицини нашого краю.

    

 


28/12
2017 
Представляємо нові  ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ
                      на  допомогу  :  

              » Анестезіологу-реаніматологу. Вип. 8
              » Гастроентерологу. Вип. 6
              » Дерматологу-венерологуВип. 5 
              » Інфекціоністу. Вип. 3  
              » Сімейному лікарю. Вип. 9     
              » Травматологу. Вип. 5     
                   

27/12
2017 
Херсонська обласна наукова медична бібліотека пропонує увазі лікарів різної фахової спрямованості, студентів і всіх, хто цікавиться історією медицини, п’ятий випуск біобібліографічного покажчика “Видатні лікарі Херсонщини”.   До покажчика увійшли імена медиків, творчий доробок яких вплинув на розвиток медицини в цілому, в тому числі і Херсонщини. Покажчик містить біографічні та творчі відомості про лікарів, які народилися або працювали в Херсоні та Херсонській області.

П’ятий випуск включає описи життєдіяльності таких особистостей: лікарів організаторів охорони здоров’я, головних лікарів - Георгія Михайловича Баєва, Володимира Миколайовича Бурятинського, Никифора Антоновича Качуровського, Катерини Михайлівни Харламової, Валентини Семенівни Ільїної; начальника Херсонського обласного бюро судово-медичної експертизи Леоніда Григоровича Богуславського,  начальника аптечного управління Херсонського обласного виконавчого комітету Зосими Іванівни Бойченко, лікаря-психіатра Інни Іванівни Авакіної, лікарів-хірургів - Марії Іларіонівни Тітенко, Михайла Анатолійовича Лук'яненка, Романа Йосиповича Плішка, Володимира Леонідовича Шарковського, акушера-гінеколога, Заслуженого лікаря УРСР, доктора медичних наук Галини Денисівни Сафроненко.
Всі вони мали та мають визначальний вплив на формування та становлення лікарської справи та охорони здоров’я Херсонщини. При складанні покажчика використовувалися довідково-бібліографічний апарат та документальний фонд бібліотеки, біографічні джерела з архіву родичів, електронні ресурси з вільним доступом. Принцип розташування матеріалу – алфавітний порядок прізвищ. Структура кожної персоналії включає біографічні відомості, довідкову інформацію, публікації лікаря та джерела інформації. Довідкову інформацію складає хронологічна канва життя і творчості, публікації та джерела інформації – в алфавітному порядку.
Використаний матеріал налічується у фондах Херсонської обласної наукової медичної бібліотеки.                    

Видання розраховане на фахівців-медиків, бібліотечних, музейних працівників та всіх, хто цікавиться історією медицини Херсонщини.


08/12
2017 
Щороку 11 грудня світова спільнота відзначає Всесвітній день хворого на бронхіальну астму. Метою заходів, присвячених цій події, є привертання уваги людства на проблематику розповсюдження цієї хвороби, яка займає одне із чільних місць у структурі неінфекційної захворюваності населення. За останні два десятки років захворюваність з бронхіальної астми значно зросла, і на сьогоднішній день в світі близько 300 мільйонів людей, які страждають нею. Це одне з найпоширеніших хронічних захворювань,  якому піддаються всі люди, незалежно від статі і віку. За статистикою більше 5% дорослого населення і 10% дитячого страждають цим захворюванням. 
Бронхіальна астма - це хронічне неінфекційне захворювання дихальних шляхів запального характеру. Хронічні запальні процеси в органах дихання ведуть до їх гіперактивності, в результаті якої при контакті з алергенами або подразниками, миттєво розвивається обструкція бронхів, що обмежує швидкість потоку повітря і викликає задуху. Приступ бронхіальної астми часто розвивається після провісників і характеризується коротким різким вдихом і гучним тривалим видихом. Зазвичай він супроводжується кашлем з в'язким мокротинням і гучними свистячими хрипами. Бронхіальна астма може привести до розвитку емфіземи легенів і легеневого серця, виникнення астматичного статусу. 
В читальній залі бібліотеки організовано відкритий перегляд "Сучасні підходи до лікування бронхіальної астми", а для медичних фахівців підготовлено бібліографічну довідку "Сучасні можливості діагностики та лікування бронхіальної астми".


07/12
2017 
Представляємо нові  ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ
               на  допомогу  :  

              » Ендокринологу. Вип. 7
              » Кардіологу, ревматологу. Вип. 8
              » НеврологуВип. 7 
              » Онкологу. Вип. 6  
              » Організатору охорони здоров'я. Вип. 8     
              » Оториноларингологу. Вип. 4      
              » Стоматологу.  Вип. 6              

23/11
2017 
Представляємо нові  ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ 
                                на  допомогу  :  

              » Акушеру-гінекологу. Вип. 9
              » Гастроентерологу. Вип.5
              » Дерматологу, венерологу. Вип. 4 
              » Лікарю ультразвукової і функціональної діагностики. Вип. 4  
              » Медичній сестрі. Вип. 7     
              » Офтальмологу. Вип. 7      
              » Педіатру.  Вип. 7
              » Пульмонологу. Вип. 4
              » Сімейному лікарю. Вип. 8
              » Урологу, нефрологу. Вип. 6
              » Хірургу. Вип. 7

15/11
2017 
До уваги медичних фахівців пропонуємо четвертий випуск бібліографічного покажчика «Друковані праці медиків Херсонщини, 2012-2016 рр.», в якому представлені матеріали з досвіду практичної роботи медичних працівників Херсонщини. Для формування покажчика використовувались матеріали з фахових періодичних видань України, матеріали регіональних та міжнародних науково-практичних лікарських конференцій, дисертації та автореферати дисертацій, методичні посібники. Дану інформацію можна знайти в фонді КЗ ХОР «Обласна наукова медична бібліотека». 

 


 13/11
2017 
З 13 по 19 листопада
проходить всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків, ініційований Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Тема кампанії в цьому році - Перед тим як приймати антибіотики, проконсультуйтеся з кваліфікованим фахівцем охорони здоров'я. Антибіотики є цінним ресурсом, тому перед їх прийомом важливо отримати правильні рекомендації. Відповідальне використання антибіотиків не тільки дозволить вам і вашій родині отримати найкраще лікування, але і допоможе зменшити загрозу розвитку стійкості до антибіотиків. В читальній залі бібліотеки організовано відкритий перегляд "Антибіотики: використовуємо обережно". Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з виданнями.


02/11
2017 
Представляємо нові  ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ 
                                на  допомогу  :  

              » Анестезіологу-реаніматологу. Вип. 7
              » Кардіологу, ревматологу. Вип. 7
              » Онкологу. Вип. 5 
              » Організатору охорони здоров'я. Вип. 7             
              » Офтальмологу. Вип. 6             
              » Фізіотерапевту. Вип. 3

30/10
2017
 З 23 по 27 жовтня Херсонська обласна наукова медична бібліотека гостинно приймала в своїх стінах колег з бібліотек Херсонського базового медичного коледжу, Обласної дитячої клінічної лікарні, наукової бібліотеки Херсонського Державного університету. Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв (НАКККіМ) на наше прохання організувала навчання з підвищення кваліфікації для бібліотечних працівників на тему “Інноваційні зміни в бібліотеці на основі проектного, кадрового менеджменту та ініціативної діяльності бібліотек”. Досвідчені викладачі кафедри інформаційних комунікацій та бібліотекознавства НАКККіМ – Загуменна В.В., завідувач кафедри, професор, кандидат педагогічних наук та Хіміч Я.О., заступник завідувача кафедри, професор, кандидат історичних наук, орієнтували слухачів курсів на володіння сучасними інформаційними технологіями, впровадження нововведень у роботу бібліотек, розширення обсягу та асортименту бібліотечних послуг. Для слухачів курсів поєднали різноманітні інтерактивні методи навчання, залучаючи їх до навчальної творчості. А наостанок всі слухачі курсів одержали посвідчення про підвищення кваліфікації. Щиро дякуємо поважним викладачам за надані знання! А всім слухачам успіхів у впровадженні отриманих знань в практику роботи своїх бібліотек!


26/10
2017 
Проблема боротьби з інсультом – є світовою проблемою, тому що ця патологія є головною причиною смертності не тільки в Україні, а і у розвинутих країнах світу.
29 жовтня оголошений Всесвітньою асоціацією боротьби з інсультом Всесвітнім Днем боротьби з інсультом. 
Кожен рік більше ніж 110 тисяч українців стають жертвами інсульту, одна третина з них молодше 65 років. Інсульт посідає друге місце в списку хвороб, від яких помирають українці. На жаль, Україна є лідером в Європі по смертності від серцево-судинних захворювань, зокрема від інсульту. Інсульт обумовлює близзько 6 мільйонів смертей щороку в усьому світі і, як причина смерті, поступається лише ішемічній хворобі серця. Він є також провідною причиною серйозної втрати працездатності або здатності до самообслуговування в повсякденному житті і не шкодує нікого – незалежно від віку, статі, матеріального стану, соціального рівня, етнічного походження або країни. В читальній халі бібліотеки кожен охочий має змогу ознайомитися з виданнями з питань профілактики та лікування захворювання, а також реабілітації після лікування.


11/10
2017 
Представляємо нові  ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ 
                                на  допомогу  :  

              » Акушеру-гінекологу. Вип. 8
              » Ендокринологу. Вип.6
              » Онкологу. Вип. 4 
              » Психіатру, психотерапевту. Вип. 4             
              » Сімейному лікарю. Вип. 7
              » Стоматологу.  Вип. 5
              » Рентгенологу. Вип. 5

10/10
2017 

Депресія і тривожні розлади - найпоширеніші порушення психічного здоров'я, які негативно відбиваються на нашій здатності працювати і працювати продуктивно. У всьому світі від депресії, яка є однією з провідних причин інвалідності, страждає понад 300 мільйонів чоловік. Понад 260 мільйонів людей живе з тривожними розладами. Багато хто страждає від обох з цих проблем. Згідно з нещодавно опублікованими дослідженнями, виконаними під керівництвом ВООЗ, зниження продуктивності праці пов'язане з депресією і тривожними розладами обходиться світовій економіці щороку в 1 трильйон доларів США. Психічне здоров'я на робочому місці - тема Всесвітнього дня психічного здоров'я в 2017 році. Цей день відзначається кожен рік 10 жовтня для підвищення обізнаності про проблеми психічного здоров'я та мобілізації зусиль в інтересах поліпшення психічного здоров'я. Пропонуємо вашій увазі бібліографічну довідку "Депресії: актуальні проблеми діагностики, лікування, реабілітації і профілактики". 


29/09
2017 


22/09
2017 
Представляємо нові  ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ 
                                на  допомогу  :  

              » Акушеру-гінекологу. Вип. 7
              » Анестезіологу-реаніматологу. Вип.6
              » Лаборанту. Вип. 3 
              » Кардіологу, ревматологу. Вип. 6             
              » Медичній сестрі. Вип. 6
              » Неврологу.  Вип. 6
              » Організатору охорони здоров'я. Вип. 6
              » Рентгенологу. Вип. 4
              » Фтизіатру. Вип. 3
              » Хірургу. Вип. 6

30/08
2017 
Представляємо нові  ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ 
                              
  на  
допомогу  :  

              » Ендокринологу. Вип. 5
              » Інфекціоністу. Вип. 2
              » Лікарю УЗД.  Вип. 3
              » Організатору охорони здоров'я. Вип. 5
              » Офтальмологу. Вип. 5
              » Педіатру. Вип. 6
              » Сімейному лікарю. Вип. 6
              » Стоматологу. Вип. 4    
              » Травматологу. Вип. 4
              » Урологу, нефрологу. Вип. 5

24/08
2017
 

       


08/08
2017 
Представляємо нові  ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ 
                              
  на  
допомогу  :  

              » Анестезіологу-рематологу. Вип. 5
              » Гастроентерологу. Вип.  4
              » Дерматологу-венерологу.  Вип. 3
              » Медичній сестрі. Вип. 5
              » Неврологу. Вип. 5
              » Онкологу. Вип. 3
              » Психіатру, психотерапевту. Вип. 3
              » Рентгенологу. Вип. 3
 
             » Хірургу. Вип. 5

26/07
2017 
Кір – небезпечне вірусне захворювання, що є однією із основних причин дитячої смертності у світі. Захворювання дуже швидко поширюється – вірус кору передається при кашлі, чханні чи тісному контакті з хворим. За даними МОЗ України, у червні 2017 року на кір захворіли 473 людини, що майже подвоїло число захворілих з початку року до 962. Найбільше людей заразилися кором у Івано-Франківській та Одеській областях. Спахали захворювання у червні також реєструвалися у Тернопільській та Чернівецькій областях. Загалом за останні півроку в Україні сталося 17 спалахів кору, що вразили половину областей та місто Київ. Більше 70% захворілих з початку року – 697– діти та підлітки. 86,5% захворілих госпіталізовано.за останні 15 років зріст захворювання в Україні спостерігався тричі – у 2001, 2006 та 2012 роках. У ці роки захворюваність зростала у десятки і сотні разів. Зокрема, у 2012 році захворіли близько 13 тисяч людей. Для того, щоб попередити захворювання і уникнути ускладнень, проконсультуйтеся зі своїм лікарем щодо вакцинації. В читальному залі бібліотеки організовано відкритий перегляд "Епідеміологія і імунопрофілактика кору". Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з виданнями про цю небезпечну інфекцію.

07/07
2017 
Представляємо нові  ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ 
                              
  на  
допомогу  : 
             » Акушеру-гінекологу. Вип. 6
              »  Кардіологу, ревматологу. Вип. 5
              » Лаборанту. Вип.  2
              » Лікарю ультразвукової і функціональної діагностики.  Вип. 2
              » Медичній сестрі. Вип. 4
              » Організатору охорони здоров'я. Вип. 4
              » Оториноларингологу. Вип. 3
              » Пульмонологу. Вип. 3
              


22/06
2017 
Ботулізм - це важке інфекційне захворювання, яке протікає дуже гостро. Його збудником є бактерія Clostridium botulinum, яка виділяє ботулотоксин - найсильніший з відомих науці органічних токсинів. Інфікування відбувається в результаті вживання продуктів харчування, які були заражені власне токсином ботулізму, чи збудниками цього захворювання. Як правило, такими продуктами є консерви, м'ясо, ковбасні вироби, риба. Крім того небезпечними є брудні овочі та фрукти, де можуть міститися збудники хвороби. Токсин практично миттєво вражає нервову систему і викликає сильне отруєння всього організму. Уже в перші години після інфікування хворий відчуває себе дуже ослабленим, його буде лихоманити, з'являється дискомфорт у шлунку. При ботулізмі інкубаційний період триває від кількох годин до п'яти днів. Чим коротший інкубаційний період, тим важче протікає захворювання. Для медичних фахівців в читальному залі бібліотеки організовано відкритий перегляд літератури «Ботулізм: перебіг захворювання, лікування», на якому представлено видання з питань діагностики та лікування цього захворювання. Також корисно буде ознайомитися з виданнями по профілактиці ботулізму і пересічним користувачам, дізнатися про симптоми ботулізму та їх прояв, якими шляхами відбувається зараження і як можна убезпечити себе і близьких від цього важкого захворювання. Чекаємо на Вас!


19/06
2017 
Представляємо нові  ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ 
                              
  на  
допомогу  :  

              » Ендокринологу. Вип. 4
              » Офтальмологу. Вип.  4
              » Педіатру.  Вип. 5
              » Рентгенологу. Вип. 2
              » Сімейному лікарю. Вип. 5
              » Стоматологу. Вип. 3
              » Урологу, нефрологу. Вип. 4
              » Травматологу, ортопеду. Вип. 3
 
             » Хірургу. Вип. 4

16/06
2017 


25/05
2017 
Представляємо нові  ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ 
                                на  допомогу  :  

              » Гастроентерологу. Вип. 3
              » Дерматологу-венерологу. Вип.2
              » Неврологу. Вип.4
              » Кардіологу, ревматологу. Вип. 4             
              » Фтизіатру. Вип. 2  
           

23/05
2017 
За ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) щорічно 30 травня відзначається Всесвітній день боротьби проти астми і алергії. За даними ВООЗ, щорічно зростає кількість людей, які страждають на алергічні захворювання. Число таких пацієнтів за останні 30 років протягом кожного десятиліття подвоюється. В Україні більше 10 млн. населення мають будь-які види алергічних реакцій, причому частота алергічних захворювань зростає на 0,3% в рік. Всього в світі від того чи іншого виду алергії страждає кожна 4-та людина. Однією з причин алергії є величезне антигенне навантаження на організм через негативний вплив природних і техногенних подразнюючих чинників. Алергічні захворювання найбільш поширені в мегаполісах – тут рівень захворюваності може сягати до 60% від усього населення. З метою поінформованості про ці захворювання в читальному залі бібліотеки організовано відкритий перегляд літератури "Астма і алергія: симптоми і лікування". Для медичних фахівців підготовлено бібліографічні довідки "Алергічні захворювання: діагностика, лікувальна терапія, профілактика" та "Сучасні можливості діагностики та лікування бронхіальної астми".


12/05
2017 
Представляємо нові  ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ 
                                на  допомогу  :  

              » Акушеру-гінекологу. Вип. 5
              » Анестезіологу-реаніматологу. Вип.4
              » Ендокринологу. Вип.3
              » Організатору охорони здоров'я. Вип. 3             
              » Педіатру. Вип. 4
              » Сімейному лікарю.  Вип. 4

11/05
2017 
Традиційно у другу суботу травня з ініціативи Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я проводиться Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією. Підвищений артеріальний тиск або артеріальна гіпертонія — найнебезпечніший фактор розвитку інфаркту міокарда, серцевої недостатності та ішемічного інсульту. Понад 1,5 млрд людей в усьому світі страждають на ці підступні захворювання. Ця хвороба уражує людей, які ведуть малорухливий та емоційно напружений спосіб життя. За статистикою, від підвищеного тиску страждає третина українців, але насправді таких людей набагато більше, гіпертонію тепер діагностують навіть у вісімнадцятирічних. Наслідки артеріальної гіпертензії вбивають нас частіше за інші хвороби, а найважче люди переносять цю недугу у період зміни пір року. На поширеність гіпертонії впливають рівень соціально-економічного розвитку, ставлення населення до збереження здоров’я, поширеність факторів ризику, що провокують гіпертонію. З метою інформованості про серйозні ускладнення артеріальної гіпертонії, поширення інформації про те, як можна запобігти розвитку цього захворювання в читальному залі бібліотеки організовано відкритий перегляд літератури «Гіпертонія: причини, симптоми, лікування». 


26/04
2017 Представляємо нові  ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ 
                                на  допомогу  :  

              » Неврологу. Вип. 3
              » Офтальмологу. Вип.3
              » Урологу, нефрологу. Вип.3             
              » Фізіотерапевту. Вип. 2
              » Хірургу.  Вип. 3

12/04
2017 Представляємо нові  ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ 
                                на  допомогу  :  
              » Гастроентерологу. Вип. 2
              » Інфекціоністу. Вип.1
              » Медичній сестрі. Вип.3
              » Онкологу. Вип. 2
              » Оториноларингологу.  Вип. 2
              » Пульмонологу. Вип. 2
              » Стоматологу. Вип. 2

06/04
2017 
Всесвітній день здоров'я, який відзначають щороку 7 квітня в день заснування ВООЗ, є унікальною можливістю мобілізувати дії щодо будь-якої теми в галузі охорони здоров'я, яка хвилює людей у всьому світі. Темою кампанії по проведенню Всесвітнього дня здоров'я 2017 р. буде депресія. Від депресії страждають люди різного віку, всіх категорій населення і в усіх країнах. Депресія викликає психічні страждання, негативно позначається на здатності людини виконувати навіть самі прості повсякденні завдання, а іноді може мати катастрофічні наслідки у взаєминах з близькими і друзями. У крайніх випадках депресія може привести навіть до самогубства. Тим не менш, депресія піддається профілактиці і лікуванню. Запрошуємо всіх бажаючих на відкритий перегляд "Депресія: давай поговоримо", організований в читальному залі бібліотеки. А також до Вашої уваги бібліографічна довідка "Депресії: актуальні проблеми діагностики, лікування, реабілітації і профілактики".


05/04
2017 
Представляємо нові  ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ 
                              
  на  
допомогу  :  

              » Анестезіологу-реаніматологу. Вип. 3
              » Акушеру-гінекологу. Вип.  4
              » Кардіологу, ревматологу.  Вип. 3
              » Організатору охорони здоров'я. Вип. 2
              » Педіатру. Вип. 3
              » Психіатру, психотерапевту. Вип. 2
              » Сімейному лікарю. Вип. 3
              » Травматологу, ортопеду. Вип. 2

31/03
2017   

2 квітня відзначається Всесвітній день поширення інформації про проблему аутизму, який покликаний забезпечити більш глибоке розуміння суспільства про проблему аутизму, звернути увагу на неприпустимість дискримінації, зловживань та ізоляції, які переживають люди з аутизмом та їхні найближчі. Аутизм є дуже складним явищем, важким для визначення. Говорячи про осіб з аутизмом, слід сказати про цілий спектр труднощів, з якими вони щоденно борються, і ці труднощі проявляються в кожної особи індивідуально. Аутизм належить до групи загальних порушень розвитку. Бібліотекою на допомогу медичним фахівцям підготовлено підготовлено бібліографічну довідку «Медична допомога та реабілітація хворих із розладами аутистичного спектра. Проблема аутизму в Україні та світі". 


30/03
2017                       Шановні медичні фахівці!
            В бібліотеці нові надходження фахових видань.
                  Якщо Вас це зацікавило, завітайте до нас!                  


28/03
2017                 Представляємо Вашій увазі віртуальний огляд
"Посттравматичні стресові розлади: реабілітація, лікування. Вип.2"        

 

 


24/03
2017  З 6 по 31  березня 2017 р. в області проходить місячник профілактики туберкульозу. В Україні туберкульоз є найпоширенішою
хворобою, котра посідає перше місце в структурі смертності населення від інфекційної патології. В 2016 році показник захворюваності на туберкульоз на Херсонщині знизився на 8,3% (показник по Україні зріс на 7,2%). Величезну небезпеку становить те, що передається ця хвороба повітряно-крапельним шляхом. Поділитися заразними мікробактеріями можна при кашлі, чханні і навіть під час розмови, коли на співрозмовника потрапляють частинки слини хворого. Крім того, далеко не кожна людина знає про те, що вона заражена. А без відповідного лікування носій туберкульозу заражає цією хворобою в середньому 15 осіб на рік. Найбільшу вірогідність захворіти має людина, у якої під час “зустрічі” з туберкульозною паличкою знижений, слабкий імунітет. На стан імунітету впливають: нераціональне харчування, зловживання алкоголем, тютюном, наркотична залежність, ВІЛ/СНІД, важкі фізичні та психічні навантаження, стрес, наявність хронічних захворювань, погані умови життя. Високий ризик захворіти мають діти, особливо раннього віку (їх імунна система ще не сформована) та люди похилого віку (через вікове ослаблення імунітету). На допомогу медичним фахівцям підготовлено бібліографічну довідку "Туберкульоз: особливості патогенезу, діагностика, лікування".  Запрошуємо всіх бажаючих переглянути кижкову виставку в читальному залі бібліотеки  "Туберкульоз: особливості патогенезу і лікування" ! 


22/03
2017

Бібліотекою отримано в подарунок 39 видань  з обмінного фонду Одеської національної наукової бібліотеки. Щиро дякуємо за подарунок і запрошуємо медичних фахівців ознайомитися з виданнями!


07/03
2017 


03/03
2017  
Представляємо нові  ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ 
                       (
тепер в форматі pdf)   на  
допомогу  :  

              » Акушеру-гінекологу. Вип. 3
              » Ендокринологу. Вип.  2
              » Лаборанту.  Вип. 1
              » Неврологу.   Вип. 2
           
   » Офтальмологу.  Вип. 2
              » Урологу, нефрологу. Вип. 2             

01/03
2017  За ініціативи Всесвітньої асоціації товариств глаукоми − WGA і Всесвітньої асоціації пацієнтів з глаукомою – WGPA – 6 березня у всьому світі відзначається Всесвітній день боротьби з глаукомою. На сьогодні глаукома − одна з основних причин сліпоти та слабкозорості. Кількість глаукомних хворих у світі вже сягає 100 млн осіб. При цьому з 28 млн сліпих у світі майже кожен п’ятий втратив зір через це захворювання. В сучасній офтальмології термін «глаукома» об’єднує групу захворювань, які мають різне походження, але які мають спільні симптоми: підвищення внутрішньо очного тиску (ВОТ), звуження поля зору, розвиток атрофії зорового нерва. Глаукома належить до прогресуючих захворювань, проте раннє виявлення, адекватне лікування та чітке дотримання рекомендацій лікаря – ось складові успіху в боротьбі з ним. На допомогу медичним фахівцям бібліотекою організовано книжкову виставку "Особливості діагностики, перебігу і лікування глаукоми" та підготовлено бібліографічну довідку "Своєчасне виявлення та сучасні напрями лікування глаукоми".


16/02
2017  
Представляємо нові  ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ 
                       (
тепер в форматі pdf)   на  
допомогу  :  

              » Анестезіологу-реаніматологу. Вип. 2
              » Гастроентерологу. Вип.  1
              » Лікарю УЗД.  Вип. 1
              » Організатору охорони здоров'я.   Вип. 1
              » Медичній сестрі.  Вип. 2
              » Рентгенологу. Вип. 1
              » Сімейному лікарю. Вип. 2
              » Хірургу.  Вип. 2

08/02
2017  
Представляємо нові  ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ 
                                        на  
допомогу :  
              » Дерматологу-венерологу. Вип. 1
              » Кардіологу, ревматологу. Вип. 2
              » Ендокринологу. Вип.  1
              » Неврологу.   Вип. 1
              » Онкологу. Вип. 1
              » Педіатру.  Вип. 2
              » Травматологу.  Вип. 1

02/02
2017  
31 січня   відбулося  відкриття виставки творчих робіт  і  зустріч  з    унікальною творчою особистістю – лікарем-цитологом   обласного   онкологічного  диспансеру Галиною    Павлівною   Руденко.    18   різноманітних   робіт,  представлених    для перегляду,   дуже   яскраві,   колоритні,   різноманітні, багато   з  яких  виконані  у техніках   флористики,   перламутру, плоскої   флористики.  Відвідувачі виставки були  здивовані  тим,   як   з  простих підручних природних   матеріалів   можливо створити таку неймовірну красу. Виставлені унікальні авторські роботи дарували радість і принесли  величезне задоволення відвідувачам  виставки. Приємно було побачити   на  відкритті як   медичних працівників,  так і наших колег з наукових бібліотек аграрного та державного університетів.
Запрошуємо Вас побачити справжню красу та поділитися своїми враженнями! Виставка творчих робіт триватиме до кінця тижня. Бібліотека працює і в суботу.   Чекаємо на Вас!

   


30/01
2017  
Представляємо нові  ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ 
                                        на  
допомогу :  

              » Акушеру-гінекологу. Вип. 2
              » Анестезіологу-реаніматологу. Вип. 1
              » Ендокринологу. Вип.  1
              » Оториноларингологу.   Вип. 1
              » Офтальмологу. Вип. 1
              » Педіатру.  Вип. 1
              » Психотерапевту. Психіатру.  Вип. 1
              » Пульмонологу. Вип. 1
              » Сімейному лікарю. Вип. 1
              » Стоматологу.  Вип. 1
              » Фізіотерапевту. Вип. 1
              » Фтизіатру. Вип. 1

27/01
2017                     Шановні користувачі ! 

Пропонуємо вашій увазі  бібліографічний покажчик "Паліативна та хоспісна допомога". Покажчик містить статті з періодичних видань, монографії, посібники, матеріали науково-практичних конференцій, в яких розглянуті питання організації паліативної та хоспісної допомоги, досвід надання паліативної допомоги в медичних закладах і на дому дорослим та дітям, висвітлена роль медичної сестри та соціального працівника в наданні паліативної та хоспісної допомоги. 
       Книги та журнали, представлені в покажчику, можна отримати в Херсонській обласній науковій медичній бібліотеці. 
      Покажчик розрахований на головних лікарів, хірургів, фтизіатрів, онкологів, лікарів загальної практики-сімейної медицини, педіатрів, медичних сестер, психологів, соціальних працівників, студентів старших курсів вищих навчальних медичних закладів, волонтерів.

 


13/01
2017
Представляємо нові  ПОТОЧНІ ІНФОРМАЦІЙНІ СПИСКИ  
                                       на  
допомогу :  

              » Акушеру-гінекологу. Вип. 1
              » Кардіологу, ревматологу. Вип. 1
              » Медичній сестрі. Вип.  1
              » Урологу, нефрологу.   Вип. 1
              » Хірургу. Вип. 1

12/01
2017                                
 Шановні користувачі !


Пропонуємо познайомитися з краєзнавчим бібліографічним покажчиком "Охорона   здоров’я   Херсонської   області
"
за 3-4 кв. 2016 року, для формування якого використоно матеріали з періодичних видань України, місцевих газет, інтернет-ресурси, матеріали науково-практичних лікарських конференцій: про медицину Херсонщини, діяльність медичних закладів, досягнення та друковані праці медичної спільноти області.

  

    


 

05/01
2017              Шановні користувачі !

              Пропонуємо Вашій увазі бібліографічний покажчик

                                  "НОВІ КНИГИ",
 з якого Ви отримаєте інформацію про видання, що надiйшли
                          до фонду  бібліотеки за 2016 рік.
       
  

 

Інтернет-ресурси


Copyright © 2018 Херсонська обласна наукова медична бібліотека Rights Reserved.