foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+380(0552)26-16-85
honmb@ukr.net

Відділ документів з медичних наук Херсонської ОУНБ ім. Олеся Гончара
Цей сайт є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua

Вітаємо Вас на сторінці відділу документів з медичних наук Херсонської ОУНБ ім. О. Гончара +++ +++ " Головним скарбом життя є здоров’я, і, щоб його зберегти, потрібно багато що знати". (Авіценна) .
 
19.10.2020                          Рожева стрічка єднає небайдужих

У рамках Меморандуму про співпрацю ВГО «Українська бібліотечна асоціація», ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» та Благодійного фонду «Бібліотечна країна» щодо промоції здорового способу життя та свідомого ставлення до здоров’я для всіх бажаючих відділом документів з медичних наук Гончарівки (IV поверх) підготовлено книжкову виставку «Рожева стрічка єднає небайдужих». 
Щороку в жовтні проходить місяць боротьби з раком молочної залози, а 20 жовтня відзначається Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози. Цей вид раку найбільше поширений серед жінок. Останніми роками його частка складає близько 20% від усієї пухлинної патології у жінок. За даними Національного канцер-реєстру, у 2019 році в Україні діагноз «рак молочної залози» встановлено 14 354 особам, серед яких понад 100 чоловіків. На початковому етапі розвитку хвороба може не мати жодних симптомів. Часто жінки запізно звертаються до лікаря, адже нічого не болить. Для запобігання цьому захворюванню важливо дотримуватися здорового способу життя (відмовитись від куріння, алкоголю, регулярно бути фізично активним і підтримувати нормальну масу тіла), а також вчасно проходити огляд лікаря-мамолога – не рідше одного разу на 1-2 роки; жінкам віком понад 50 років – кожні два роки здійснювати мамографічні обстеження. Також усім жінкам старшим 20 років варто щомісяця самостійно обстежувати молочні залози.
У разі будь-яких змін у молочних залозах негайно зверніться до свого лікаря!  Дбайте про своє здоров’я!


15.10.2020                     Миття рук: як правильно? Чому так важливо?

Організація Об’єднаних Націй і, зокрема, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) оголосили 15 жовтня «Всесвітнім днем миття рук».

Проста процедура 20-секундного миття рук із теплою водою та милом – це один із найкращих способів захистити себе та інших від цілого ряду хвороб, зокрема спричинених новим коронавірусом COVID-19. Часте миття рук може допомогти зупинити поширення не тільки коронавірусної інфекції. Експерти попередили, що брудні руки є причиною 80% інфекцій дихальних шляхів, таких, як застуда та грип. ВООЗ закликає мити руки після того, як ви покашляли чи чхнули, прикрившись серветкою, а більше того – просто долонями, після контактів із хворими, перед і після приготування їжі, перед прийомом їжі, після відвідування вбиральні, коли ваші руки забруднені, а також після контакту з тваринами. Така проста гігієнічна процедура, як миття рук, здатна попередити не тільки зараження організму шкідливими вірусами та інфекціями, але і зробити життя людини більш комфортним, приємним і безпечним.
У рамках Меморандуму про співпрацю ВГО «Українська бібліотечна асоціація», ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» та Благодійного фонду «Бібліотечна країна» щодо промоції здорового способу життя та свідомого ставлення до здоров’я для всіх бажаючих відділом документів з медичних наук Гончарівки (IV поверх) підготовлено відкритий перегляд «Миття рук: як правильно? Чому так важливо?». Завітайте до нашої книгозбірні. Скористайтеся нашими порадами та дбайте про своє здоров’я!


13.10.2020   Шановні користувачі, медичні фахівці !

                   До Вашої уваги нові інформаційні списки:
                                
                    » На допомогу  гастроентерологу. Вип. 6 
                    
» На допомогу онкологу.  Вип. 4

                    » На допомогу офтальмологу. Вип. 6
                    » На допомогу організатору охорони здоров'я.  Вип. 5
                    » На допомогу педіатру. Вип. 6
                    » На допомогу психіатру, психотерапевту. Вип. 5                        
                    » На допомогу сімейному лікарю. Вип. 6  
                
    » На допомогу хірургу. Вип. 5


 26.09.2020                                          Все про методи контрацепції

У рамках Меморандуму про співпрацю ВГО «Українська бібліотечна асоціація», ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» та Благодійного фонду «Бібліотечна країна» щодо промоції здорового способу життя та свідомого ставлення до здоров’я відділом документів з медичних наук Гончарівки підготовлено тематичний перегляд і проведено огляд літератури «Все про методи контрацепції», приурочений до Всесвітнього дня контрацепції, який щорічно проводиться 26 вересня. 

Основна мета заходу – підвищити обізнаність населення про способи і методи контрацепції, дати молодим людям можливість самостійно приймати поінформовані рішення з питань сексуального і репродуктивного зд
оров'я. Запланована вагітність – щастя для майбутніх батьків. Таку дитину чекають з нетерпінням, радіють її появі на світ. Для того щоб кожна вагітність була бажаною, аби кожна дитина стала щастям для батьків, слід планувати вагітність, застосовуючи контрацепцію. Якщо хочете дізнатися більше про контрацепцію, завітайте до нашого відділу.

 Бережіться і не забувайте про захист! І нехай кожна вагітність буде бажаною! 


22.09.2020   Шановні користувачі, медичні фахівці !

                   До Вашої уваги нові інформаційні списки:

                   » На допомогу анестезіологу-реаніматологу.  Вип. 1 ,   2                 
                » На допомогу  дерматологу-венерологу. Вип. 4 


20.09.20                      Тарілка здорового харчування

У рамках проєкту «Бібліотека – лікарня: простір здоров’я громади» у відділі документів з медичних наук Гончарівки відбулася зустріч із лікарем-терапевтом, нутриціологом Голіковою Поліною Юріївною «Тарілка здорового харчування».

Поняття раціонального харчування передбачає дотримання трьох основних принципів: забезпечення енергетичного балансу; задоволення потреби організму в певних харчових речовинах; дотримання режиму харчування. На сьогодні вибір харчових продуктів досить різноманітний, а інформаційний простір щодо їх споживання не завжди об’єктивний і не обов’язково ґрунтується на наукових доказах. І саме у цьому напрямі було проведено зустріч із фахівцем. Захід промайнув на одному подиху у форматі живого діалогу з роз’ясненням найбільш гострих питань, пов’язаних зі здоровою харчовою поведінкою.  

Мета всіх рекомендацій – подовжити якість і тривалість життя. Наприкінці зустрічі всі учасники отримали в подарунок пам’ятки-самоклейки тарілки здорового харчування. Сподіваємося, це був перший, але не останній подібний захід, і кампанія з пропаганди здорового способу життя у нас триватиме.

 


14.09.2020                  Надання першої медичної допомоги:
                                     що робити в типових ситуаціях?

У рамках Меморандуму про співпрацю ВГО Українська бібліотечна асоціація, ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» та Благодійного фонду «Бібліотечна країна» щодо промоції здорового способу життя та свідомого ставлення до здоров’я відділом документів з медичних наук Гончарівки проведено огляд літератури «Надання першої медичної допомоги: що робити в типових ситуаціях?».

Із 2000 року Всесвітній день надання першої медичної допомоги проводиться щорічно у другу суботу вересня. Ініціатором його проведення виступають національні організації – члени Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

Ситуації, що вимагають надання екстреної медичної допомоги, виникають, як правило, несподівано. Здебільшого це відбувається в умовах дефіциту часу і під час відсутності людей зі спеціальним медичною освітою. У цих випадках важливо не піддаватися паніці, діяти швидко й рішуче, тому що в такі моменти важлива кожна секунда. Саме протягом першої години після настання нещасного випадку надання першої медичної допомоги є найбільш ефективним і дозволяє мінімізувати розвиток небезпечних ускладнень. Бажаєте ознайомитися з виданнями щодо надання першої допомоги – приходьте до відділу документів з медичних наук Гончарівки (IV поверх). Дбайте про своє здоров’я!


09.09.2020                  9 вересня – Міжнародний день краси

Намагаючись звеличити красу життя, люди не тільки почали писати вірші та музику, а й придумали спеціальне свято – Міжнародний день краси.  Щорічно його відзначають 9 вересня. Ініціатива святкування дня краси походила від членів Міжнародного комітету естетики і косметології СІДЕСКО. Сьогодні це – найбільш авторитетна організація у світі косметології. Вона була створена в 1946 році у Брюсселі. У цей день у світі особливої уваги надається всьому гарному, прекрасному – тому, що приносить естетичне і моральне задоволення. Це свято також є відмінним приводом забути про війни та негаразди, які людина створила за час свого існування.

Відділом документів з медичних наук Гончарівки (IV поверх) підготовлено книжково-ілюстративну виставку «Чого хочуть жінки – бюті-індустрія». Чекаємо на кожного, хто хоче більше дізнатися про красу та жіноче здоров’я.

 


03.09.2020   Шановні користувачі, медичні фахівці !

                   До Вашої уваги нові інформаційні списки:

                       » На допомогу акушеру-гінекологу. Вип. 6                    
                    » На допомогу  гастроентерологу. Вип. 5 
                    
» На допомогу кардіологу, ревматологу.  Вип. 4

                    » На допомогу медичній сестрі. Вип. 4
                    » На допомогу організатору охорони здоров'я.  Вип. 4
                    » На допомогу оториноларингологу. Вип. 2
                    » На допомогу сімейному лікарю. Вип. 5
 
               
   » На допомогу фізіотерапевту. Вип. 2


27.08.20                   Медична та немедична маски:
                          чим відрізняються та як їх носити

 

Відділ документів з медичних наук Гончарівки нагадує, як правильно використовувати медичні та немедичні маски. Із рекомендацій у цій пам’ятці ви також дізнаєтесь, чим відрізняються маски та яких запобіжних заходів слід дотримуватися при їх носінні.

 Медичні маски:

 • Захищають від інфікування.
 • Мають два рівні фільтрації, різну товщину та стійкі до рідин.
 • Діють як бар’єр, що запобігає поширенню вірусу від носія до інших людей.
 • Мають принаймні три шари не тканинного матеріалу та фільтрувальний шар посередині.

Як правильно носити медичну маску:

 • Ретельно вимийте руки перед тим, як взяти маску. Перевірте її цілісність.
 • Розташуйте маску металевою вставкою або жорстким краєм догори. Одягніть маску кольоровою стороною назовні.
 • Зафіксуйте металеву вставку або жорсткий край на переніссі. Закрийте маскою ніс, рот та підборіддя.
 • Знімайте маску, тримаючи її за резинки чи зав’язки.
 • Утилізуйте маску після того, як використали її, та ретельно вимийте руки.

Немедичні або тканинні маски:

 • Можна придбати або зробити самостійно.
 • Мають прикривати ніс, рот і підборіддя.
 • Мають складатися з декількох шарів, бути придатними до прання та багаторазового використання.
 • Повинні мати резинки чи зав’язки.     

Як правильно носити немедичну тканинну маску:

 • Ретельно вимийте руки перед тим, як взяти маску.
 • Щільно прикрити обличчя: закрити ніс, рот та підборіддя.
 • Не торкатися маски руками та ретельно вимити руки перед тим, як знімати її.
 • Знімати маску за резинки чи зав’язки, після чого тримати її якнайдалі від обличчя.
 • Зберігати маску в чистому пластиковому пакеті багаторазового використання, якщо вона не брудна та не волога, і ви плануєте використовувати її повторно.
 • Прати маску з милом або мийним засобом, бажано гарячою водою і щонайменше один раз на день.

НЕ ВАРТО!

 • Використовувати пошкоджену маску або маску, яка погано прилягає до обличчя.
 • Закривати маскою лише рот чи ніс.
 • Використовувати брудну чи вологу маску або маску, в якій складно дихати.
 • Давати свою маску в користування іншим людям.

Примітка. Пам’ятку розроблено відповідно до рекомендацій ВООЗ щодо використання масок для профілактики поширення COVID-19, які оновили на початку червня 2020 року.


25.08.2020  Піонер вітчизняної трансплантології - Юрій Юрійович Вороний

Юрій Юрійович Вороний (за метрикою – Георгій Георгійович) народився 9 серпня  1895 року в с. Журавка під Прилуками (нині – Чернігівська обл.) у родині професора Варшавського університету, математика Георгія (Юрія) Феодосійовича Вороного.

У 1913 році вступив до медичного факультету Київського університету Святого Володимира. Під час Першої світової війни вже студентом-медиком працював в одному з перев’язочних загонів Південно-Західного обласного  земського  комітету  допомоги  хворим і пораненим воїнам. У жовтневі часи 1917 року брав участь у битві під Крутами. Закінчив своє  навчання  і  отримав  диплом  лише  в  1921 р., але його   було   залишено   аспірантом   кафедри   хірургії   для   підготовки до професорського звання. Після закінчення аспірантури його призначили асистентом Харківського медичного інституту. Першою науковою розвідкою молодого лікаря стала стаття «До питання про вроджені лімфангіоми шиї» (1925), надіслана до часопису «Українські медичні вісті».

У цей період Юрій Вороний вперше зацікавився питаннями трансплантології і брав безпосередню участь в експериментах професора Є.Г.Черняховського із пересадки нирки. У 1926 р. його було призначено асистентом науково-дослідної кафедри факультетської хірургії Харківського медичного інституту. Під керівництвом професора В.М. Шамова асистент Юрій Вороний опановував сучасні методи складних операцій, а від 1927 р. зосередився на проблемах трансплантації органів – яєчок та нирок. 31-річний хірург опанував техніку судинного шва, провів низку експериментальних операцій вільного пересаджування testis (яєчок), нирки, цілої відрізаної ноги собаки. Невдовзі асистент кафедри хірургії Харківського медичного інституту Вороний Ю.Ю. виконав свою першу успішну операцію як трансплантолог, в експериментальних умовах пересадивши у харківській клініці професора В.М. Шамова нирку тварині. Саме на цій кафедрі у співпраці з професором В.М. Шамовим Ю.Вороний виконав цілу низку наукових робіт із трансплантації органів, про що в 1929 р. доповідав на пленумі хірургічної секції Харківського медичного товариства та на ІІІ Всеукраїнському з’їзді урологів у Ленінграді.

У квітні 1931 р. за ініціативою та під керівництвом професора В. М. Шамова в Харкові було створено Інститут гематології та переливання крові (Всеукраїнський інститут невідкладної  хірургії і переливання крові), філії-опорні пункти якого було відкрито в цілій низці міст, зокрема і в Херсоні. Ю. Ю. Вороного було призначено старшим науковим співробітником цього інституту і з вересня 1931 р. переведено  до Херсона завідуючим тамтешнім опорним пунктом. Того ж року його призначають головним лікарем та завідувачем хірургічного відділення народної лікарні. На його плечі лягли проблеми з забезпечення лікарні медичним обладнанням та медикаментами, питання з ремонту приміщень лікарні, заготовлення дров для пічного опалення, фуражу для худоби на лікарняній фермі, утримання садового господарства та інші невідкладні питання.  Із  його  ім’ям  пов'язана  організація  нових  методів  роботи I-ї «народної» лікарні, впровадження переливання крові, боксування палат в інфекційному відділенні, відкриття кабінету медичної статистики.

Згодом Ю.Ю. Вороного призначили директором Херсонського вечірнього виробничого медичного інституту з підготовки лікарів із числа фельдшерів, що вже мали досвід роботи на селі та в лікарні. За сумісництвом він очолює кафедру топографічної анатомії та оперативної хірургії.

Тож кілька років життя Ю.Ю. Вороного були тісно пов’язані з Херсоном, де він дуже скоро завоював незаперечний авторитет лікаря й педагога. Із повним правом він користувався як шаною і любов’ю своїх  учнів,  так  і  вдячністю  хворих і довірою херсонців.  

І тут  Ю. Ю. Вороний не покидав експериментів із трансплантацією органів, відточував свою хірургічну майстерність. 3 квітня 1933 року вперше у світі виконав клінічну пересадку трупної нирки, звіт про яку був опублікований в італійському журналі «Minerva Chirurgica» (1934), в якому зазначалось, що нирка включилась у кровообіг і почала самостійно функціонувати. Ця операція була першою в історії спробою пересадки будь-якого цілого органу людині, хоча перша реципієнтка прожила з новим органом лише 48 годин. На практиці херсонський хірург Юрій Вороний довів, що в клінічних умовах живій людині можна пересаджувати не лише фрагменти тканин, а й цілі трупні органи. Про це він докладно розповів у статті «К вопросу о блокаде ретикуло-эндотелиального аппарата у человека при некоторых формах отравлений сулемой и о свободной пересадке целой почки, взятой от трупа, как метод лечения анурий при этом отравлении», яка надрукована була у «Трудах Всеукраинского института неотложной хирургии и переливания крови»(1934, т.1).

У грудні 1935 р. Ю.Ю. Вороному атестаційна комісія Київського медичного інституту своєю постановою присудила науковий ступінь кандидата медичних наук навіть без захисту дисертації, а в листопаді 1936 р. херсонського експериментатора обрали за конкурсом, на правах професора, завідувачем кафедри хірургії Харківського стоматологічного інституту і Наказом НКРЗ України від 31.11.1936 року перевели до Харкова.

У передвоєнні роки (1936-1941) видатний хірург завідує кафедрою хірургії Харківського стоматологічного інституту.

До лютого 1942 р. медик доліковував поранених, поки не була спалена 12-та лікарня на Холодній горі. 23 лютого 1942 р. видатний вчений залишив Харків та виїхав до села Нова Водолага Харківської області. У тому райцентрі, що стояв за півсотні кілометрів від Харкова, Юрій Вороний працював до 13 лютого 1943 року… звичайним сільським лікарем. Коли розпочався наступ радянських військ, Юрій Вороний служив хірургом у складі медсанбату 8-ої гвардійської стрілецької дивізії генерала Суржакова… Навіть після раптового виходу з бою дивізії він оперував бійців.

У вересні 1944 р. Вороний Ю.Ю. був призначений головним хірургом Відділу госпіталів Житомирської області. Інспектуючи та консультуючи евакогоспіталі безпосередньо біля операційного столу, Вороний зумів передати свій досвід та знання хірургам. Впровадив у лікувальну практику свій метод боротьби з травматичним шоком, спеціальний метод нервового шва та мікротрансфузії як стимуляцію сполучної тканини. Це дало можливість знизити інвалідність та смертність серед поранених солдат.

Ю.Ю. Вороний нагороджений медалями «За доблесну працю в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.» (1945 р.) та «За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.» (1946 р.).

У 1947 р. у зв'язку зі скороченням штатів Відділу госпіталів Юрія Вороного призначають консультантом, науковим керівником Центрального обласного госпіталю інвалідів Вітчизняної війни та головним травматологом, урологом Житомирського облздороввідділу і завідуючим урологічним відділенням Житомирської обласної лікарні.

6 травня 1950 р. піонера світової трансплантології перевели до Києва. Це сталося за сприяння Платона Лукича Шупика (1907-1986), який на той час працював начальником управління медичних навчальних закладів Наркомату (Міністерства) охорони здоров’я Української РСР і добре знав Ю.Ю. Вороного за спільною роботою на кафедрі Харківського медичного інституту. В Інституті експериментальної біології й патології імені О.О. Богомольця професора хірургії Юрія Вороного призначили завідувачем відділення експериментальної хірургії. У 1952 р. учений захистив дисертацію, присвячену питанням патогенезу і терапії травматичного шоку, та здобув науковий ступінь доктора медичних наук.

Відтоді й до самої смерті у 1961 р. знаний професор керував відділом кровозамінників і лікувальних препаратів Київського Державного науково- дослідницького інституту переливання крові та невідкладної хірургії. Він продовжував займатися проблемами трансплантології, зокрема питаннями імунології, крові й кровозамінників. Ю.Ю. Вороному належить 48 наукових праць.

                         Помер Юрій Юрійович Вороний у Києві 13 травня 1961 року.

На стіні старого корпусу Херсонської обласної клінічної лікарні  21 серпня 2020 року
                      відкрили меморіальну дошку хірургу Юрію Вороному.


19.08.2020   Шановні користувачі, медичні фахівці !

                   До Вашої уваги нові інформаційні списки:

                     » На допомогу ендокринологу. Вип. 5                    
                    » На допомогу лікарю УЗД. Вип. 3 
                    
» На допомогу онкологу.  Вип. 3

                    » На допомогу неврологу. Вип. 4
                    » На допомогу офтальмологу.  Вип. 5
                    » На допомогу педіатру. Вип. 5
                    » На допомогу хірургу. Вип. 4


14.08.2020                             «Дивовижна Зубландія»

Відділом документів з медичних наук проведено пізнавально-розважальну бесіду «Дивовижна Зубландія» для юних користувачів.

Діти поглибили свої знання про важливий орган травлення – зуби, переконалися в необхідності берегти їх. Головною метою заходу було не налякати і налаштувати дитину на негативне ставлення до лікування зубів, а навпаки – заохотити дітей правильно доглядати за своїми зубами і не боятися ходити до лікарів-стоматологів. Також ми спробували розвивати творчі здібності учнів, виховували свідоме прагнення до ведення здорового способу життя, продемонстрували наглядні моделі зубів та щелепи.

Школярі з радістю брали участь у різноманітних пізнавальних іграх, активно розгадували загадки. Особливо всім сподобалося малювання зубною пастою різних форм зубів та усмішок нашому лікарю Пігулкіну.  Гості залишилися задоволеними та щасливими!


06.08.2020                          Карантин – не привід для паніки!

На тлі пандемії COVID-19 у суспільстві з’явився новий нав’язливий страх – коронафобія. Українці, як і всі люди у світі, звичайно ж, бояться захворіти та принести вірус до своєї сім’ї. Говорити про епідемію психічних розладів поки зарано. А от психологічні реакції, які пов’язані з цією ситуацією, є у всіх без винятку – у цьому впевнені психологи. Втім, нічого дивного – це природно так реагувати на те, що раптово вривається в наше життя.

Відділ документів з медичних наук пропонує корисні поради щодо того, як подбати про своє психічне здоров’я на період карантину:

 • Читайте менше новин і ретельно вибирайте джерела. З огляду на значну кількість фейків у медійному просторі, отримуйте інформацію тільки з урядових порталів та сайтів, що перевірені національними закладами охорони здоров’я.
 • Якщо це можливо, тимчасово відмовтесь від соціальних мереж і телевізора. Замість цього читайте книжки.
 • Якщо ви опинилися в самоізоляції, дотримуйтесь свого звичного режиму, але намагайтеся зробити так, щоб кожен день відрізнявся від іншого.
 • Уникайте нервового виснаження. Нас можуть очікувати ще тижні або навіть місяці пандемії, і, на думку експертів, дуже важливо за можливості вирушати на природу й отримувати якомога більше сонячного світла.
 • Займайтесь спортом, добре харчуйтеся та пийте достатньо води.
 • Намагайтеся розпізнати невпевненість і тривогу, як тільки вони закрадаються у ваші думки. Зупиніться та глибоко вдихніть. Намагайтеся переконати себе, що ці думки та почуття тимчасові. Скажіть собі, що тривога скоро мине, не дайте їй розвинутися.
 • Якщо паніка чи тривога виходить на рівень, коли це заважає жити, тобто з’являються важкі клінічні прояви: панічні атаки, порушення сну, клаустрофобія – звертайтеся за допомогою до психотерапевта чи психіатра. Є багато варіантів: телефони довіри, приватні психіатри, державні психіатричні інституції.

Зараз в усіх джерелах інформації щодо коронавірусу звучить фраза «Світ ніколи не буде іншим». Але це не так. У цьому сенсі актуальним є твердження, яке було написане на каблучці царя Соломона: «Все минає. Пройде і це».


28.07.20                          Майбутнє без гепатиту

Всесвітній день боротьби з гепатитом відзначається  28 липня кожного року для підвищення інформованості широкої громадськості про дане захворювання, шляхи його поширення, методи діагностики, стратегії доступного лікування і можливої профілактики. Гепатит – це запалення печінки. Існує п'ять основних типів вірусу гепатиту: A, B, C, D і E. Гепатити B і C в сукупності є найбільш частою причиною смерті, щорічно забираючи життя 1,4 млн людей. На тлі пандемії COVID-19 від вірусного гепатиту кожен день продовжують вмирати тисячі людей.

Заходи цього року проводяться під гаслом «Майбутнє без гепатиту». Причиною зараження гепатитами А і Е зазвичай стає вживання забруднених харчових продуктів або води. Гепатити В, С і D передаються парентерально, тобто в результаті контактів з інфікованою кров’ю: при переливанні зараженої крові, від одного члена сім’ї іншому, від матері дитині під час пологів, при сексуальних контактах. Більшість інфікованих людей не підозрюють про своє захворювання, на якому життєвому етапі у них може розвинутися важка або смертельна форма, і вони можуть передавати інфекцію іншим людям.

У відділі документів з медичних наук Гончарівки (IV поверх) можна більш детально ознайомитися  з виданнями про це захворювання, способи зараження та методи профілактики. Чекаємо на вас!

                           Дбайте про своє здоров’я та вчасно звертайтесь до лікаря!

       


21.07.20    Шановні користувачі, медичні фахівці !                  

                    До Вашої уваги нові інформаційні списки:

                      » На допомогу гастроентерологу. Вип. 4                    
                    » На допомогу ендокринологу. Вип. 4 
                    
» На допомогу офтальмологу.  Вип. 4

                    » На допомогу педіатру.  Вип. 4
                    » На допомогу сімейному лікарю.  Вип. 4     
                    
                 


20.07.20                              Куди душа ховає свої страждання:
                                    популярні психосоматичні захворювання

Твердження про те, що всі хвороби – від нервів, має під собою реальний грунт: низка недуг виникає внаслідок нервових розладів і переживань. Ці захворювання отримали назву психосоматичних, оскільки поєднують фізіологічні симптоми і психологічні проблеми. Особливістю психосоматичних захворювань є те, що їх важко діагностувати, і більшість пацієнтів лікуються у медиків загального профілю, отримуючи при цьому лише незначне короткотривале покращення самопочуття і не досягаючи повного одужання. За даними ВООЗ, понад 40% усіх пацієнтів, які лікуються у терапевтничних стаціонарах, належать до групи так званих психосоматичних хворих, тобто практично кількісно не поступаються гострим респіраторним захворюванням. Також, за даними ВООЗ, кожна людина хоч раз у житті мала депресію, що виявлялося у незначних соматичних розладах.

Епідеміологічні дослідження показують, що до психосоматичної патології більш схильні люди похилого та середнього віку, а також особи з низьким матеріальним рівнем. Жінки на психосоматичні розлади страждають частіше ніж чоловіки.

Більш детальніше про психосоматичні захворювання та прийоми їх запобігання всі бажаючі можуть дізнатися, переглянувши книжкову виставку «Куди душа ховає свої страждання: популярні психосоматичні захворювання». Запрошуємо вас у відділ документів з медичних наук Гончарівки (IV поверх).


16.07.20    Шановні користувачі, медичні фахівці !                  

                    До Вашої уваги нові інформаційні списки:

                     » На допомогу акушеру-гінекологу. Вип. 5                    
                    » На допомогу дерматологу-венерологу. Вип. 3 
                    
» На допомогу інфекціоністу.  Вип. 3

                    » На допомогу кардіологу-ревматологу.  Вип. 3
                    » На допомогу медичній сестрі.  Вип. 3     
                    » На допомогу психіатру, психотерапевту.  Вип. 3 

                    » На допомогу стоматологу. Вип.2                    


14.07.2020       Шановні користувачі, медичні фахівці !

                   До Вашої уваги нові інформаційні списки:

                     » На допомогу оториноларингологу. Вип. 1
                  »  На допомогу сімейному лікарю. Вип. 3                  
                  » На допомогу хірургу. Вип. 3 


25.06.2020                     «Літературний четвер»

 Для лікаря читання і перечитування – майже природний стан.

Сьогодні в лікарні імені А. та О. Тропіних відбувся традиційний захід, підготовлений співробітниками відділу документів з медичних наук  і абонемента. «Літературний четвер» –  так наші колеги називають ці зустрічі, оскільки проходять вони в кожен останній четвер місяця. 

Медичні працівники із задоволенням розглядали літературу –як медичну, так і художню, брали видання, що цікавлять, робили замовлення на наступний місяць, обговорювали книги, спілкувалися.  Формат таких виїзних літературних комунікацій викликає в лікарях живий відгук. Сподіваємося на подальшу співпрацю і чекаємо нових зустрічей!


21.06.2020                    Із днем медика, Україно!


«Медицина насправді є найблагородніше з усіх мистецтв» Гіппократ (460 -377 до н.е.), давньогрецький лікар

Кожного року третьої неділі червня Україна святкує День медичного працівника, який став традиційним святом після видання Указу Президента України «Про День медичного працівника»     від 3 червня 1994 р. № 281/94).

Лікарі день і ніч турбуються про наше здоров’я і рятують від смерті. Медиком не стає кожен другий – лікарем потрібно народитися. Якщо ти здобуваєш професію лікаря, то  сам собі ставиш виклик та даруєш надію пацієнтам, яким потрібна твоя допомога. Лікар – давня професія та одна із шанованих, тому що люди поважали тих, хто здатен позбавити їх від болісних страждань. Усі ми є їхніми пацієнтами, незалежно від нашого місця перебування.

Від щирого серця вітаємо усіх, хто стоїть на варті охорони здоров’я, із професійним святом – Днем медичного працівника! Професія медика дуже важлива та необхідна, на них лежить велика відповідальність за здоров’я людей.

Гончарівка пропонує багато різноманітних послуг для наших медичних фахівців. Завітайте до відділу документів з медичних наук, який має власний сайт, де розміщено електронний каталог. Ви можете замовити потрібну літературу, електронну доставку документів, тематичне інформування, скористатися заочним абонементом тощо.


17.06.2020                 Книга як фактор особистісного розвитку

17 червня в Центрі діагностики Херсонської обласної клінічної лікарні відбувся «виїзний абонемент»​, організований відділом документів з медичних наук спільно з відділом абонемента Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара.

Мета заходу – рекламування послуг та залучення нових користувачів до книгозбірні.

Колектив лікарні, попередньо замовивши літературу, завжди із вдячністю користується «пересувним абонементом» як художньої літератури, так і медичної, фонд яких постійно оновлюється.

Працівники закладу також активно замовляють видання зі списків на допомогу «Лікарю ультразвукової діагностики», «Лікарю-рентгенологу», що безпосередньо сприяє підвищенню професійного рівня медиків і впровадженню нововведень у практику їх роботи. 


16.06.2020                                   На допомогу сімейному лікарю

 Представляємо віртуальну книжкову виставку видань із фондів відділу документів з медичних наук Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара, яка буде корисною для лікарів загальної практики – сімейних лікарів, терапевтів, лікарів-інтернів, що працюють на первинній ланці охорони здоров′я.

На виставці представлена навчальна література з профілактики і лікування поширених та небезпечних захворювань. Велика увага приділяється питанням профілактичного запобігання хворобам у педіатрії, неврології, акушерстві, нефрології, кардіології, імунології тощо.

Запрошуємо сімейних лікарів, лікарів-інтернів загальної практики до нашого відділу! 

        ПЕРЕГЛЯНУТИ ВИСТАВКУ


02.06.2020    «Міф чи правда»: 15 фактів та фейків про COVID-19

Поки вчені проводять дослідження і вивчають властивості вірусу, соцмережі та деякі ЗМІ «заражаються» неперевіреними даними щодо захворювання. Тому відділом документів з медичних наук зібрано найпопулярніші фейки та факти про COVID-19 і зроблено тест.

Тож пропонуємо перевірити, чи не піддаєтеся ви потоку брехні: ознайомтесь із твердженнями, відповідаючи «міф» або «правда», а нижче перевірте, чи були праві:

 1. Коронавірус SARS-CoV-2 літає у повітрі.
 2. Діти не хворіють на COVID-19.
 3. Від хвороби помирають лише люди похилого віку.
 4. Коронавірус SARS-CoV-2 живе на твердих поверхнях від декількох годин до декількох днів.
 5. На гладких поверхнях вірус живе довше.
 6. Горілчані вироби знищують вірус.
 7. Під час карантинних обмежень заборонено гуляти на свіжому повітрі, оскільки у такий спосіб можна легко заразитися коронавірусною інфекцією.
 8. Якщо надягати дві маски, то можна посилити захист від інфікування.
 9. Медичну маску носити необов’язково.
 10. Людина без симптомів COVID-19 все одно може бути хворою та нести загрозу для інших.
 11. Безсимптомний період у разі коронавірусної інфекції триває від одного до трьох днів.
 12.  Домашні улюбленці – носії збудника захворювання, вони можуть інфікувати свого господаря.
 13.  Антибіотики не рятують від коронавірусу.
 14.  Аби не захворіти на коронавірусну інфекцію, потрібно їсти часник.
 15.  Дезінфікувати руки можна за допомогою ультрафіолетової лампи.

Відповіді:

 1. МІФ. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини.
 2. МІФ. Захворіти можуть навіть немовлята, але в них перебіг захворювання проходить у легкій формі.
 3. МІФ. Вік, звичайно, має значення, але до хвороби вразливі всі, хто належить до групи ризику чи має хронічні захворювання.
 4. ПРАВДА. На дерев’яних поверхнях вірус може жити до чотирьох днів.
 5. ПРАВДА. На пластмасових поверхнях вірус може жити до п’яти днів
 6. МІФ. Вірус знищує 60%-й спирт, а горілчані вироби мають вміст лише 40% спирту.
 7. МІФ. Якщо під час прогулянки на відстані ближче метра немає жодних осіб, заразитись хворобою неможливо.
 8. МІФ. Дві маски не захистять від інфікування.
 9. МІФ. Медичну маску потрібно носити у громадських місцях, аби не заразити інших осіб.
 10. ПРАВДА. Навіть якщо людина не має основних симптомів хвороби, але інфікована, то все одно може заразити інших.
 11. МІФ. Безсимптомний період може тривати до двох тижнів.
 12. МІФ. Нині немає жодного лабораторно доведеного випадку, коли домашня тварина інфікувала людину.
 13. ПРАВДА. Антибіотики здатні лікувати лише бактеріальні інфекції.
 14. МІФ. Часник має антимікробні властивості, але не захищає від COVID-19.
 15. МІФ. Ультрафіолетове випромінювання лише подразнить шкіру рук.

  Питання складено на основі наукових фактів, висвітлених у книзі «Атипичная пневмония» Ю.Я. Венгерова та О.В. Платонова.

  Будемо раді надати допомогу в опануванні професійних знань!

  Більше можна дізнатися, звернувшись до документів із наших фондів.


26.05.2020                2020 – Рік медсестри і акушерки

Медичні сестри та акушерки відіграють найважливішу роль у наданні медичних послуг в галузі охорони здоров’я. Вони присвячують свої життя допомозі матерям та дітям, здійснюють життєво важливі щеплення, асистують лікарям у проведенні найскладніших операцій, надають екстрену медичну допомогу, виконують великий спектр маніпуляцій та процедур, дають медичні рекомендації, доглядають за літніми людьми. Дуже часто для місцевого населення вони є першим та єдиним джерелом медичної допомоги. Проте роль медсестер у суспільстві та навіть у медичному середовищі залишається недооціненою. Генеральна асамблея охорони здоров’я прийняла рішення оголосити 2020 рік Міжнародним роком працівників сестринських та акушерських служб. Україна підтримала ініціативу ВООЗ. Вже два роки, як в Україні у сфері охорони здоров’я активно втілюються новації, передбачені медичною реформою. За цей час галузь зазнала значних змін, що насамперед стосуються роботи медичного персоналу первинної ланки і зокрема медичних сестер. Відділом документів з медичних наук Гончарівки передплачуються спеціалізовані видання на допомогу медсестринству:

   "Довідник головної медичної сестри"

Щомісячний журнал робочих ситуацій з медсестринства для головних медичних сестер, заступників головного лікаря з медсестринства, а також старших медичних сестер. На сторінках видання публікується моніторинг профільного законодавства охорони здоров'я з роз’ясненнями експертів, що допомагають легко орієнтуватися в усіх законодавчих змінах, вчасно вносити корективи в організацію роботи закладу та готуватися до перевірок. У кожному випуску чимало уваги приділено плануванню роботи головної медичної сестри, підготовці до перевірок, нормам оснащення робочих місць, проведення навчання серед молодшого медичного персоналу. Даються поради щодо організації санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму, вимоги контролюючих органів щодо обігу лікарських засобів, а також правила зберігання виробів медичного призначення. Також на сторінках видання – пам’ятки, тести для контролю знань медсестринського персоналу тощо.

"Журнал головної медичної сестри"

Спеціалізоване інформаційно-довідкове видання для ефективної роботи середнього та молодшого персоналу медичних закладів усіх форм власності. На сторінках журналу публікуються новини законодавства, практичні поради, стандарти сестринського догляду, посадові інструкції, робота з документами, консультації спеціалістів, професійні відповіді на запитання тощо.

Карантин скоро закінчиться. Запрошуємо медичних сестер до нашого відділу! 
         Будемо раді надати допомогу в опануванні професійних знань!


20.05.2020   Шановні користувачі, медичні фахівці !

                   До Вашої уваги нові інформаційні списки:

                     » На допомогу лікарю УЗД. Вип. 2                    
                    » На допомогу психіатру, психотерапевту. Вип. 2 
                    
» На допомогу пульмонологу.  Вип. 2

                    » На допомогу рентгенологу.  Вип. 2


12.05.2020   Шановні користувачі, медичні фахівці !

                   До Вашої уваги нові інформаційні списки:

                     » На допомогу гастроентерологу. Вип. 3                    
                    » На допомогу кардіологу. ревматологу. Вип. 2 
                    
» На допомогу медичній сестрі.  Вип. 2

                    » На допомогу лікарю УЗД.  Вип. 1
                    » На допомогу дерматологу-венерологу.  Вип. 2 ,
                    » На допомогу організатору ОЗ. Вип. 3
                    » На допомогу травматологу, ортопеду. Вип. 1
                    » На допомогу фізіотерапевту.  Вип. 1 

                    » На допомогу хірургу. Вип.2                    


04.05.2020        Шановні користувачі, медичні фахівці !                  

                    До Вашої уваги нові інформаційні списки:

                     » На допомогу акушеру-гінекологу. Вип. 3                    
                    » На допомогу ендокринологу. Вип. 3 
                    
» На допомогу онкологу.  Вип. 2

                    » На допомогу неврологу.  Вип. 3
                    » На допомогу офтальмологу.  Вип. 2     
                    » На допомогу педіатру.  Вип. 3 

                    » На допомогу стоматологу. Вип.1                    


10.03.2020                     «Година здоров’я» з лікарем-офтальмологом

Щосереди в рамках проєкту «Бібліотека-лікарня – простір здоров’я громади» у відділі документів з медичних наук проводяться зустрічі з медичними спеціалістами.

На цей раз відбулася чергова зустріч з лікарем-офтальмологом Шиманович Наталею Олександрівною та фахівцем із корекції зору салону оптики «Лорнет» – оптометристом Кучеренком Сергієм Івановичем. Медики розповіли про сучасні можливості обстеження, діагностики та медичного лікування очних захворювань, нехірургічних пошкоджень і розладів очей і зорових систем, контактні лінзи, зорову гімнастику. Бажаючі мали змогу визначити гостроту зору, щоб у подальшому підібрати для себе відповідні окуляри.

   Дбайте про здоров’я своїх очей та використовуйте поради лікаря у житті!

 


10.03.2020      Шановні користувачі, медичні фахівці !

                   До Вашої уваги нові інформаційні списки:

                        » На допомогу акушеру-гінекологу. Вип. 2                    
                    » На допомогу ендокринологу. Вип. 2 
                    
» На допомогу онкологу.  Вип. 1

                    » На допомогу неврологу.  Вип. 2
                    » На допомогу офтальмологу.  Вип. 1     
                    » На допомогу педіатру.  Вип. 2 

                    » На допомогу психіатру, психотерапевту. Вип.1                    


04.03.20  Сила рослинних лікарських препаратів у зміцненні імунітету

Із настанням перехідної пори року в більшості із нас виникає запитання, як підвищити імунітет, щоб не хворіти. Імунітет – це здатність організму людини захищатися від несприятливого впливу навколишнього середовища: морозу, вітру, забрудненого повітря, стресу, недосипання, неправильного харчування тощо. Для того, щоб підвищити імунітет, існує безліч способів. А які з них найбільш ефективні (вітаміни, лікарські препарати або ж народні засоби), відвідувачі Гончарівки обговорювали за круглим столом ізпредставником фармацевтичної компанії «Herbion»Корнутяк Надією у відділі документів з медичних наук.
Одним із способів для зміцнення імунітету  є популярність такої групи препаратів, як імуномодулятори. Імуномодулятори – це природні нутрієнти, до яких належать імуностимулятори та імунодепресанти. Пані Надія зазначила, що згідно із міжнародними протоколами, імуномодулятори можна застосовувати лише при певних важких станах. В офіційній медицині широко використовується багато імуностимулюючих та імуномодулюючих рослин, але застосовувати їх самостійно треба обережно – будь-яка з них може викликати алергічну або іншу небажану реакцію, особливо якщо є наявні хронічні захворювання. Таким чином, без кваліфікованих порад фахівця краще нічого собі не призначати. Наприкінці зустрічі всі учасники отримали маленькі подаруночки – зразки продукції фармацевтичної компанії.       
              Дякуємо фахівцю за надані корисні поради нашим відвідувачам!

                                   


22.02.20                Актуальні питання перинатальної допомоги

20 лютого співробітники відділу документів з медичних наук Гончарівки взяли участь у роботі обласного семінару неонатологів, який проходив на базі Херсонської обласної дитячої клінічної лікарні. Для учасників заходу були підібрані видання з питань організації медичної допомоги новонародженим, патології неонатального періоду, невідкладної допомоги недоношеним. Медичні працівники досить активно цікавилися документами, представленими на відкритому перегляді «Актуальні питання перинатальної допомоги». Загалом було представлено близько 30 видань різних видів документів. Бібліотекарі консультували з питань надання інформаційних та бібліотечних послуг. У цілому в заході взяли участь 38 медичних фахівців.


19.02.2020      Шановні користувачі, медичні фахівці !

                   До Вашої уваги нові інформаційні списки:

                        » На допомогу гастроентерологу. Вип. 1                    
                    » На допомогу кардіологу. ревматологу. Вип. 1 
                    
» На допомогу медичній сестрі.  Вип. 1

                    » На допомогу неврологу.  Вип. 1
                    » На допомогу пульмонологу.  Вип. 1     
                    » На допомогу рентгенологу.  Вип. 1 

                    » На допомогу хірургу. Вип.1                    


17.02.2020                       Допомога хворому. Що потрібно знати?

15 лютого у відділі документів з медичних наук відбувся тренінг-практикум «Допомога хворим, у тому числі лежачим. Що потрібно знати?» який провела в.о. завідувача відділенням експедиції Херсонського обласного центру служби крові, лікар-терапевт Людко Ніна Адамівна.

У нашій країні традиційно увесь тягар догляду за такими хворими лягає на плечі найближчих родичів. І тоді вони стикаються з цілою низкою проблем, зокрема і психологічних, про які раніше не замислювалися.

Тому під час тренінгу кваліфікований і досвідчений лікар розповіла слухачам, як помити і переодягти лежачого хворого, не завдавши йому при цьому болю. Як перестелити під ним постіль? Як не допустити пролежнів, зопрілості, пневмонії? Як забезпечувати чистоту та охайність хворих та приміщень? Як годувати тяжкохворих?

Після годинної лекції всі охочі консультувалися з лікарем із конкретних питань та проблем, з якими зіштовхнулися на практиці. Крім того, вони мали можливість обмінятися поміж собою досвідом, корисною інформацією. Адже догляд за людьми похилого віку, паліативними хворими є доволі складним і потребує спеціального підходу, а також чуйності.

Тренінг пройшов у дружній і теплій атмосфері, що сприяло ефективному засвоєнню матеріалу. Відділом до заходу організовано книжкову виставку «Загальний та спеціальний догляд за хворими: корисні поради».

Гончарівка дякує Ніні Адамівні за допомогу в організації навчання для наших відвідувачів!


13.02.2020              Запитайте у лікаря про хвороби очей!

Кожного разу відвідувачі Гончарівки з нетерпінням чекають зустрічей із медичними спеціалістами та цікаві тематичні консультації. Актуальним на сьогодні було спілкування злікарем-офтальмологом Шиманович Наталею Олександрівною та фахівцем із корекції зору – оптометристом салону оптики «Лорнет» Кучеренком Сергієм Івановичем. Захід відбувся у відділі документів з медичних наук.

Лікар-офтальмолог надала присутнім вичерпні консультації про симптоми захворювання очей, катаракту та глаукому; про порядок обстеження з метою ранньої діагностики; про загальні хвороби, які сприяють негативній динаміці глаукоми і більш швидкому дозріванню катаракти; про очний тиск та про методи його лікування.

Фахівець із корекції зору одночасно вимірював гостроту зору, відстань між центрами зіниць та виписував рецепти на окуляри або контактні лінзи.

Зустріч із фахівцями надихнула відвідувачів дбати про здоров’я своїх очей та використовувати поради лікарів у повсякденному житті.


12.02.2020         У центрі уваги – медична реформа

11 лютого у відділі документів з медичних наук відбулася інформаційно-роз’яснювальна бесіда із заступником директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській областіОленою Іпатенко.

Присутні дізнались про  систему безоплатної правової допомоги, що гарантується державою, та про порядок отримання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги. Також було продемонстровано відеоролик про послуги, які безпосередньо надає центр. Слухачам розповіли про перебіг медичної реформи: які медичні послуги будуть безкоштовними з 1 квітня 2020 року; що зміниться після старту другого етапу медичної реформи; питання щодо підписання декларацій з сімейними лікарями тощо.

Наприкінці зустрічі всі бажаючі отримали інформаційні буклети та візитівки з контактами Херсонського місцевого центру з надання БВПД. Ми дуже вдячні Олені Вікторівні за дуже цікаву і змістовну бесіду і найближчим часом плануємо провести наступну зустріч, можливо, вже з прикладами впровадження медичної реформи на Херсонщині.


06.02.2020                         У Гончарівці можна перевірити зір!

Підступність багатьох очних захворювань полягає в тому, що вони протікають без симптомів. Людина може навіть не здогадуватися, коли і як в її зоровій системі почалися небезпечні зміни. Без своєчасного виявлення вони можуть привести до сер    йозного погіршення зору, а нерідко і до його втрати. Крім того, часто люди помилково приймають один стан очей за інший і не надають значення тривожним симптомам.

5 лютого у відділі документів з медичних наук Гончарівки відбулася зустріч з оптометристом салону оптики «Лорнет» Кучеренком Сергієм Івановичем.

Усі бажаючі перевірили стан свого зору, отримали консультації щодо його корекції та рецепти на окуляри. Наша співпраця триватиме і надалі. Слідкуйте за анонсами!

           


28.01.2020     Шановні користувачі, медичні фахівці !

                   До Вашої уваги нові інформаційні списки:

                        » На допомогу акушеру-гінекологу. Вип. 1                    
                    » На допомогу дерматологу, венерологу. Вип. 1 
                    
» На допомогу ендокринологу.  Вип. 1

                    » На допомогу інфекціоністу.  Вип. 1
                    » На допомогу лаборанту.  Вип. 1     
                    » На допомогу організатору охорони здоров'я.  Вип. 1 

                    » На допомогу педіатру. Вип.1
 
                   
» На допомогу сімейному лікарю.  Вип. 1


20.01.2020                                    Один раз і на все життя

16 січня у відділі документів з медичних наук Гончарівки відбулася зустріч із представниками Центру захисту материнства і дитинства «Життя» Байбіковою Ганною і Горшковою Оленою.

Спільно з аудиторією визначали компоненти щастя, акцентували увагу на сімейних цінностях: любові і закоханості, духовній і фізичній близькості, вірності, повазі та довірі в сімейних стосунках.

Учасники переглянули відеоролики «Зародження людського життя» і «Про любов». А на завершення було проведено анонімне анкетування.

Дякуємо за цікаву бесіду. Сподіваємось, що наша співпраця триватиме!


30.12.2019

 


12.12.2019                               Шановні користувачі, медичні фахівці !

                   До Вашої уваги нові інформаційні списки:

                        » На допомогу лікарю ультразвукової діагностики.  Вип. 2                    
                    » На допомогу онкологу.  Вип. 4


12.12.2019                      «Життя  без  СНІДу: знати,  щоб  жити»

11 грудня відділом документів з медичних наук разом з Херсонською міською громадською організацією «Асоціація ХХІ століття», зокрема з головою Адміністративної ради Зятюком Ярославом Степановичем, було організовано вечір запитань і відповідей для студентів медичного коледжу «Життя без СНІДу: знати, щоб жити». Які шляхи передачі ВІЛ-інфекції? Як визначитися, чи потрібно проходити тест на ВІЛ? Що означає тест на ВІЛ? Як перевіритися на наявність ВІЛ чи пройти скринінгове анкетування? Хто може почуватися у безпеці від зараження ВІЛ? Ці та інші питання ми обговорили під час зустріч, яка пройшла у надзвичайно теплій та невимушеній атмосфері.

Дякуємо Ярославу Степановичу за те, що знайшов час для бесіди з нашими гостями! Подібні круглі столи напрочуд важливі, дуже потрібні! І сподіваємося, що майбутнім медичним фахівцям ці знання знадобляться на практиці.


11.12.2019                 Самойлович   Данило   Самійлович –
                                   275 років від дня народження

Український лікар, загальновизнаний основоположник вітчизняної епідеміології,  фундатор першого в Україні наукового медичного товаристваСамойлович (Сущинський) Данило Самійлович народився 11 грудня 1744 р. в с. Янівка Чернігівської губернії (тепер – с. Іванівка Чернігівського району Чернігівської області) в сім’ї священника.

У 1765 р. закінчив медичну школу при Петербурзькому адміралтейському госпіталі. У 1767 році отримав звання лікаря, очолив першу в Росії жіночу венерологічну лікарню.

У 1768-1770 рр. був військовим лікарем на російсько-турецькій війні. Як полковий лікар досягнув значного зниження захворюваності та смертності особового складу. Ще зовсім молодою людиною став справжнім організатором ліквідації чи не найтяжчої в історії Росії епідемії чуми. Першим у світі встановив, як передається чума, довів її  контагіозність, запропонував щеплення ослабленою вакциною, заклав основи власної системи протичумних заходів і успішно їх застосовував. Переконаний, що чума – це інфекційна хвороба, він вже у 1771 році пропонував різні засоби дезінфекції речей хворих на чуму, зокрема одягу, прищепив собі заражений матеріал, взятий від людини, яка одужувала після захворювання чумою.

1776 року на власні кошти виїхав на навчання до Страсбурзького, а згодом – до Лейденського університету, де в 1780 році захистив докторську дисертацію «Трактат про розтинання лонного зрощення та про кесарів розтин», яка була перевидана двічі. Він першим із лікарів Російської імперії опублікував за кордоном не лише докторську дисертацію, а й інші свої наукові праці. Після захисту докторської дисертації при Лейденському університеті в 1783 році повертається до Росії.

У цей час на півдні України лютувала чергова епідемія чуми і вразила населення Келії, Ізмаїла, Бендер, Аккермана, Очакова. Наприкінці літа 1783 р. чума спалахнула в Херсоні і швидко поширювалася. За наказом князя Григорія Потьомкіна Самойловича запросити для ліквідації чуми в Херсоні, призначивши його головним лікарем  Катеринославського намісництва  і  Таврійської губернії, керівником медичної справи всього півдня України. Данило Самійлович прибув у Херсон у червні 1784 р. Оглядаючи населені пункти, де лютувала чума, виявив багато недоліків в організації боротьби з небезпечною хворобою, несумлінне ставлення до своїх обов'язків карантинного лікаря В. Гофмана. У короткий термін він вжив невідкладних заходів, щоб виправити становище. З успіхом використав свою систему протиепідемічних заходів, внаслідок чого кількість тих, хто одужав, досягла небувалого для тих часів рівня, що викликало широкий інтерес і захоплені відгуки у світовій медичній пресі. Він організував нові карантинні кордони, проводив масові щеплення, розробив методи ізоляції та дезінфекції при чумних епідеміях, що стали основою діяльності санітарно-протиепідемічної служби. Самойлович Д.С. зробив клінічний опис смертельної хвороби у праці «Опис чуми, яка була в Херсоні в 1784 році».

У липні 1784 року заснував «Собрание медицинское в Херсоне», яке було першим медичним науковим товариством в Україні (і навіть у всій Російській імперії). За енергійні заходи з ліквідації чуми він одержав високий чин колезького радника.

У 1787 р. Самойлович Д.С. вдруге прибув до Херсона і блискуче виконав підготовку госпіталів, лазаретів пограничного карантину до приїзду імператриці Катерини ІІ. Але, незважаючи на світову славу, не зміг отримати ніякої роботи ні в Петербурзі, ні в Москві. У 1790 р., через незгоди з оточенням Г.О. Потьомкіна, змушений був залишити роботу. Майже два роки прожив у рідній Янівці на Чернігівщині. І тільки в 1792 р. його запросили на скромну посаду ординатора Московського генерального сухопутного госпіталю. Указом імператриці Катерини II від 6 червня 1793 р. Самойловича знову призначено головним лікарем усіх карантинів України. Після докладного обстеження стану карантинної служби в Україні та Криму у спецдоповіді Петербурзькій мед. колегії запропонував низку заходів для поліпшення карантинної служби, і в 1797 р. видав працю «Начертания о карантинах». За його участю створено карантини в Катеринославській і Таврійській губернії, на узбережжі Чорного моря, що започаткувало систему карантинів на півдні України, продовжену в ХІХ ст.

1793-1800 рр. – головний лікар карантинів півдня України, інспектор Чорноморської лікарської управи. У 1800 р. реорганізовано карантинну службу Російської імперії, і посада головного карантинного лікаря була скасована. Самойлович погодився зайняти посаду інспектора Чорноморської медичної управи, яка знаходилась у Миколаєві.

У листопаді 1804 року Д.С. Самойлович перебував в останньому службовому відрядженні за маршрутом Миколаїв-Херсон-Берислав-Козлов-Севастополь-Акмечеть-Таганрог-Миколаїв, оглянув госпіталі, лазарети, аптеки. Наприкінці січня 1805 р. Данило Самойлович, повернувшись із чергової інспекційної поїздки, тяжко захворів. Помер у 1805 році у Миколаєві, де і похований. Життєвий та науковий подвиг видатного лікаря і вченого XVIII ст. заслуговує поваги нащадків.

    Більше можна дізнатися, звернувшись до документів із наших фондів.


09.12.2019    Актуальні питання дитячої неврології та реабілітації
                                     дітей з ураженням ЦНС

5 грудня на базі Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні проходила XIV Міжрегіональна науково-практична конференція «Актуальні питання дитячої неврології та реабілітації дітей з ураженням ЦНС».Інформаційний супровід забезпечував відділ документів з медичних наук Гончарівки. У ході підготовки до конференції відділом надано допомогу у написанні доповіді завідувачу неврологічним відділенням ХДОКЛ Горбу Анатолію Леонідовичу «Неврологія Херсонщини: деякі сторінки історії».

Для учасників заходу підготовлено розгорнутий перегляд літератури за темою конференції, де були представлені видання з питань діагностики та лікування орфанних хвороб, порушень когнітивного розвитку, церебрального паралічу, розладів аутистичного спектру у дітей та інших проблем дитячої неврології. У конференції взяли участь лікарі-педіатри, неврологи, психіатри Херсонщини, а також гості з Києва, Одеси, Львова. Бібліотекою обслуговано 75 медичних фахівців. Сподіваємося, що одержана інформація буде для них плідною та вона знайде застосування у практичній діяльності.


04.12.2019     Шановні користувачі, медичні фахівці !

                   До Вашої уваги нові інформаційні списки:

                        » На допомогу акушеру-гінекологу. Вип. 7                    
                    » На допомогу медичній сестрі. Вип. 7
                   
» На допомогу неврологу. Вип. 5

                    » На допомогу оториноларингологу. Вип. 3
                    » На допомогу офтальмологу. Вип. 4     
                    » На допомогу педіатру. Вип. 7 

                    » На допомогу психіатру, психотерапевту. Вип. 6
 
                 
  » На допомогу хірургу. Вип. 4


02.12.2019                 Вчимося рятувати життя

30 листопада у відділі документів з медичних наук Гончарівки за сприяння громадської організації «А що зробив ти?» проходили курси надання першої домедичної допомоги. Інструктор з надання медичної допомоги  Херсонського медичного центру безпеки дорожнього руху Людко Ніна Адамівна розповіла присутнім про чіткі правила першочергової допомоги за різних ситуацій. Це – кровотеча, черепно-мозкова травма, асфіксія, поранення чи зупинка серця. Також курсанти ознайомилися з правилами накладання джгутів та дізналися, як зробити шину з підручних засобів. Учасники лекції-тренінгу змогли самостійно попрактикуватися у наданні першочергової медичної допомоги, застосувати найпростіші медичні заходи для порятунку життя, зменшення страждань потерпілого від надзвичайної ситуації і попередження розвитку можливих ускладнень. Захід пройшов досить цікаво і пізнавально. Всі бажаючі отримали цікаві відеоматеріали на флешки. Сподіваємось, що знання, яких набули учасники заходу, допоможуть надати першу невідкладну допомогу постраждалій людині безпосередньо на місці події. Адже бувають у житті ситуації, коли доводиться надавати невідкладну допомогу людині, яка опинилася поруч, або і самому постраждалому. Бережіть себе та не будьте байдужими до інших!

   


23.11.2019                        Бібліотека – свідок історії краю:
              105-та річниця заснування Херсонської міської клінічної лікарні
                                                       ім. Є.Є. Карабелеша


У рамках проєкту «Бібліотека – лікарня: простір здоров’я громади» у відділі документів з медичних наук Гончарівки відбулася зустріч з інструктором із санітарної освіти Гончаренко Ольгою Анатоліївною. Захід було приурочено до 105-ої річниці заснування Херсонської міської клінічної лікарні ім. Є.Є. Карабелеша. Запрошені лікарі-інтерни та всі присутні з великим інтересом заслухали розповідь Ольги Анатоліївни про історичні факти народження однієї з кращих лікарень нашого міста, її становлення та розвиток за часи громадянської та вітчизняної війни, у післявоєнний період та сьогодні.

Присутнім було представлено безліч цікавих світлин та документів з історії лікарні, зокрема про головного лікаря Горбенка Михайла Дмитровича, який очолив медичний заклад у 1919 році, та Євгена Євгеновича Карабелеша, який 40 років стояв на чолі установи (1971-2011). Його досвід і знання сприяли формуванню в місті цілої плеяди кваліфікованих медичних працівників, і сьогодні Євген Євгенович залишається справжнім духовним наставником для лікарів.

Наприкінці зустрічі було продекламовано оду лікарні, яку написав лікар-психотерапевт, поет, член Національної спілки письменників України Бутузов Олександр Глібович. Дякуємо Ользі Анатоліївні за таку цікаву, змістовну і пізнавальну бесіду! А колективу лікувального закладу зичимо нових починань і звершень, бажаємо продовжувати традицію служіння людям!


14.11.2019       День боротьби з цукровим діабетом у Гончарівці

Сьогодні у відділі документів з медичних наук Гончарівки всім охочим проводили експрес-аналіз рівня глюкози в крові та розмовляли про цукровий діабет, його сприйняття, контроль та покращення якості життя. Ця акція приурочена до Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом, який щорічно відзначається 14 листопада.

Дане захворювання мають близько 425 мільйонів людей у світі, з них майже 1,3 мільйона в Україні.Метою Дня є підвищення поінформованості про діабет, надання інформації щодо необхідних заходів, які допоможуть запобігти розвитку цієї хвороби. За прогнозами медиків, до 2030 року діабет стане сьомим найпоширенішим захворюванням на планеті.

       Бережіть своє здоров’я! Вчасно звертайтеся до лікаря!

    


07.11.2019         Шановні користувачі, медичні фахівці !

                   До Вашої уваги нові інформаційні списки:

                        » На допомогу дерматологу-венерологу. Вип. 4                    
                    » На допомогу ендокринологу. Вип. 5 

                    » На допомогу кардіологу, ревматологу. Вип. 4
                    » На допомогу сімейному лікарю. Вип. 6     


01.11.2019   День інформації «Актуальні питання дитячої нефрології»

31 жовтня співробітники відділу документів з медичних наук Гончарівки вже за традицією здійснювали інформаційний супровід ХІ регіональної конференції «Актуальні питання дитячої нефрології», яка проводилася на базі Херсонської обласної дитячої клінічної лікарні.

У ході конференції для медичних працівників було проведено день інформації. Бібліотекарі представили видання з питань профілактики, розвитку, своєчасної діагностики і правильного лікування захворювань сечової системи у дітей. Також відділом підготовлено тематичні інформаційні списки на допомогу практикуючим лікарям.

До участі в конференції були запрошені дитячі нефрологи, педіатри, терапевти, сімейні лікарі з лікувально-профілактичних закладів області, а також лікарі-інтерни та представники кафедри Одеського національного медичного університету.

Бібліотекою обслуговано 59 медичних фахівців. Сподіваємося, що одержана інформація буде для них плідною та знайде застосування у практичній діяльності.


20.10.2019           Рак молочної залози. Як вчасно перемогти хворобу?

Рак  молочної  залози – один із найпоширеніших злоякісних процесів у жінок економічно розвинутих держав світу і займає перше місце у структурі онкологічної захворюваності. В Україні рак грудної залози теж лідирує серед жіночих онкологічних хвороб: щорічно близько 16,5 тис. жінок дізнаються про свій діагноз. Головна причина високої смертності від цієї хвороби в нашій країні – пізня діагностика. У Херсонській області щороку вперше виявляється близько 450 випадків раку молочної
залози. У жовтні в усьому світі вже традиційно проводиться місячник боротьби проти раку молочної залози, який називається «Рожевий жовтень». Мета всіх заходів – мотивувати жінок стежити за власним здоров'ям, проводити самообстеження грудей, вчасно звертатися до лікаря, проходити профілактичне обстеження і регулярно робити мамографію. Це допоможе виявити рак молочної залози на ранніх стадіях, коли він може бути повністю виліковний.

Відділ документів з медичних наук Гончарівки (IV поверх) запрошує всіх бажаючих відвідати книжкову виставку «Рак молочної залози. Як вчасно перемогти хворобу?».

До вашої уваги представлено видання з профілактики захворювання, щодо методів самообстеження грудей, а також історії відомих жінок, які подолали цю небезпечну хворобу.

Дбайте про своє здоров’я!


19.10.2019         Шановні користувачі, медичні фахівці !

                   До Вашої уваги нові інформаційні списки:

                        » На допомогу неврологу. Вип. 4                    
                    » На допомогу онкологу. Вип. 3 

                    » На допомогу пульмонологу. Вип. 3
                    » На допомогу травматологу. Вип. 4     
                    » На допомогу фізіотерапевту. Вип. 2 

                    » На допомогу офтальмологу. Вип. 3


17.10.2019                     Ваше здоров'я – у ваших руках!

У рамках проекту «Бібліотека – лікарня: простір здоров’я громади» у відділі документів з медичних наук Гончарівки відбулася чергова зустріч з лікарями – Мариною Володимирівною та Іваном Петровичем Терпаками. Цього разу учасники зустрічі обговорювалипитання серцево-судинних захворювань, зокрема поговорили про фактори ризику, симптоми та причини групи небезпечних захворювань – інфаркту та інсульту. До зони ризику потрапляють люди, у яких зависокий рівень холестерину, часто підвищується тиск, надмірний вміст глюкози в крові. Також до цього списку належать особи з надлишковою вагою, ожирінням та ті, хто не проявляє фізичної активності і часто перебуває у стресових станах.

Здоровий спосіб життя має виглядати так: підтримання нормальної маси тіла, заняття фізкультурою, збалансоване харчування, контролювання тиску та рівню цукру в крові, здоровий сон, запобігання стресам, почуття міри у всьому. Основні рекомендації та відповіді на поставлені запитання отримали учасники зустрічі від медичних фахівців.

Сподіваємося, що відвідувачі зроблять для себе висновки, будуть уважнішими до свого здоров’я.

Ваше здоров'я – у ваших руках!


10.10.2019         Розлади харчової поведінки: як виявити та що з цим робити?

Розлади харчової поведінки – анорексія, булімія та компульсивне переїдання – не просто тимчасові порушення режиму харчування. Часто вони супроводжуються іншими, не менш серйозними психологічними проблемами та можуть бути вирішеними лише з допомогою фахівців. Боротьба з харчовими розладами або спроби допомогти комусь, хто страждає від них, може залишати почуття безнадії, втрати контролю і страху. Однак нині існують різноманітні засоби для їх лікування, а можливість повного відновлення цілком реальна. Зокрема існують медикаменти, покликані стабілізувати настрій або спрямовані на вирішення супутніх проблем, а також – психотерапія, яка може допомогти пацієнтам усвідомити та змінити викривлені установки.

Саме ці питання були розглянуті на зустрічі з лікарем-психотерапевтом Іваном Петровичем Терпаком (ХМКЛ ім. Є.Є.Карабелеша), яка відбулася у відділі документів з медичних наук Гончарівки. Зустріч пройшла на одному подиху у форматі живого діалогу з роз’ясненням найбільш гострих питань, пов’язаних зі здоровою харчовою поведінкою.  


07.10.2019         Шановні користувачі, медичні фахівці !

                   До Вашої уваги нові інформаційні списки:

                        » На допомогу гастроентерологу. Вип. 4                    
                    » На допомогу психіатру, психотерапевту. Вип. 5 

                    » На допомогу педіатру. Вип. 6
                    » На допомогу сімейному лікарю. Вип. 5     
                    » На допомогу стоматологу. Вип. 3 

                    » На допомогу урологу. Вип. 3


01.10.2019      Зустріч за круглим столом «Моє здоров’я – у моїх руках»

Погіршення пам’яті – це природний супутник старіння? Наскільки це поширена проблема? Чи можливо поліпшити пам’ять у похилому віці? Які здорові звички слід виробити кожній людині? Чи можливо зовсім відмовитися від цукру? Чому набрякають ноги? Скільки часу повинна спати людина? Як вгамувати почуття голоду в пізній час? Які молочні продукти приносять користь людині? Ці питання турбували учасників круглого столу «Моє здоров’я – у моїх руках» з сімейним лікарем Іваном Петровичем Терпаком та лікарем-алергологом Мариною Володимирівною Терпак.

Захід було проведено 30 вересня відділом документів з медичних наук Гончарівки. Зустріч пройшла у надзвичайно теплій невимушеній атмосфері з великою кількістю запитань, на які всі присутні отримали вичерпні відповіді. Дякуємо лікарям за те, що знайшли час для бесіди з нашими гостями! Подібні круглі столи дуже важливі, дуже потрібні!

                                                       Дбаймо про своє здоров’я!!!

                   


30.09.2019       Літературний четвер у міській лікарні ім. А. і О. Тропіних

«Літературний четвер» – під такою назвою 26 вересня в лікарні ім. А. і О. Тропіних пройшла зустріч з медичними працівниками, яка була організована співробітниками відділів документів з медичних наук і абонемента Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара.

Такі зустрічі з медиками відбуваються кожного останнього четверга місяця. Цього разу огляд видань був тематичним, присвячений Дню контрацепції, який відзначається 26 вересня. Захід проводився в холі жіночої консультації лікарні. Працівники закладу із задоволенням знайомилися з літературою і медичної тематики, і художньої, брали видання, що їх зацікавили, робили замовлення на наступний місяць, обговорювали книги, спілкувалися. Також отримали компетентне консультування бібліотекарів з інформаційних та бібліотечних послуг, які надає книгозбірня.

 

    


26.09.2019                   Здорове серце – здорове життя!

29 вересня за ініціативи Всесвітньої федерації серця та за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я відзначається Всесвітній день серця, спрямований на підвищення поінформованості, ознайомлення населення з небезпекою серцево-судинних хвороб, з перевагами активного та здорового способу життя.

Серцево-судинні захворювання є основною причиною смертності та інвалідності населення у більшості країн світу. Останнім часом почастішали випадки раптової смерті серед молодих людей. Фактори ризику виникнення серцево-судинних захворювань та інсульту включають: підвищені рівні кров’яного тиску, холестерину і глюкози в крові, куріння, недостатнє споживання овочів і фруктів, підвищена вага, фізична інертність та стреси. Доки ми молоді та здорові, то не думаємо, як зберегти своє серце у належному стані. Хоча це не так вже і важко. Навіть якщо не турбує серце, важливо проходити регулярні профілактичні обстеження у сімейного лікаря 1-2 рази на рік.

Що потрібно знати, щоб потурбуватися про здоров’я свого серця і попередити серйозні проблеми?Запрошуємо всіх бажаючих відвідати книжкову виставку «Здорове серце – здорове життя!» у відділі документів з медичних наук Гончарівки (IV поверх).  Сподіваємось, що представлені видання допоможуть звернути увагу на актуальну проблему серцево-судинних захворювань. Бережіть своє серце!


23.09.2019         Шановні користувачі, медичні фахівці !

                   До Вашої уваги нові інформаційні списки:

                        » На допомогу акушеру-гінекологу. Вип. 6                    
                    » На допомогу медичній сестрі. Вип. 6 

                    » На допомогу дерматологу-венерологу. Вип. 3
                    » На допомогу інфекціоністу. Вип. 1     
                    » На допомогу організатору охорони здоров'я. Вип. 5 

                    » На допомогу лаборанту. Вип. 3
                    


12.09.2019          Надання першої медичної допомоги: що варто знати ?

З 2000 року Всесвітній день надання першої медичної допомоги відзначається щорічно другої суботи вересня. Ініціаторами його проведення виступають національні організації – члени Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Основне завдання при наданні першої допомоги полягає в тому, щоб шляхом здійснення необхідних найпростіших медичних заходів врятувати життя потерпілому, зменшити його страждання і попередити розвиток можливих ускладнень.

Вже давно відомо про існування так званої «золотої години» – того проміжку часу, коли постраждалому можна надати найбільш дієву першу допомогу. Саме в такі моменти здоров’я людини, яка потрапила в несподіване критичне становище, перебуває між життям і смертю. Заходи, здатні врятувати потерпілого, включають: швидке звільнення від впливаючого фактору, надання долікарської допомоги, виклик швидкої або доставка хворого до медичного закладу. Надавати першу допомогу має вміти кожна людина, яка опинилася поряд з постраждалим. Цьому треба вчитися, опановуючи відповідні навички. Пам’ятайте: знання щодо надання першої медичної допомоги може врятувати ваше життя або життя іншої людини! Але головне правило – не нашкодити! Ніколи не намагайтеся провести медичні заходи, в яких ви не впевнені!

Відділом документів з медичних наук Гончарівки (IV поверх) підготовлено тематичний перегляд літератури «Надання першої медичної допомоги: що варто знати?».

                                           Запрошуємо всіх бажаючих до нашої книгозбірні!


27.08.2019 Бібліотека співпрацює з Таврійською онкологічною школою

22-23 серпня у Херсонському обласному онкологічному диспансері в рамках Таврійської онкологічної школи пройшла щорічна науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання міждисциплінарної взаємодії в онкології». Конференція зібрала понад 180 лікарів із 11 міст України, серед спікерів цьогоріч були також лікарі з Ізраїлю, Португалії та Туреччини.

Традиційно до цієї події співробітниками відділу документів з медичних наук підготовлено розгорнутий перегляд за темою конференції, представлено 140 видань з таких актуальних питань: клінічні помилки в онкології, новітні методи променевої діагностики раку, хіміотерапевтичне, хірургічне лікування злоякісних пухлин, протипухлинний імунітет.

Відвідувачів заходу бібліотекарі консультували з питань надання інформаційних та бібліотечних послуг, а саме: було презентовано сайт бібліотеки та інтернет-сторінку відділу документів з медичних наук у соціальній мережі,  підготовлено інформаційні списки «На допомогу онкологу», «На допомогу рентгенологу», «На допомогу лікарю УЗД». Також працівники книгозбірні наголосили, що медики мають можливість замовити необхідні для себе видання з фондів Гончарівки, скориставшись послугою електронної доставки документів на сайті книгозбірні. Всього відділом записано та проінформовано 105 медичних фахівців.

Наприкінці заходу головний лікар онкодиспансеру Сокур Ірина Володимирівна подякувала за інформаційний супровід конференції, а безпосередньо практикуючі лікарі були задоволені такою формою співпраці з Гончарівкою! 

    


21.08.2019             «Медицина України за роки незалежності»

День Незалежності України – це свято держави і кожного з нас. Історія здобуття Україною незалежності надзвичайно складна і тривала, тому й знати її є святим обов’язком свідомого громадянина! 

Зі свого боку працівники бібліотеки приділяють велику увагу популяризації літератури з історії української державності.

Напередодні святкування Дня Незалежності України відділом документів з медичних наук організовано книжкову виставку «Медицина України за роки незалежності», на якій представлено видання, що ілюструють очікування та реалії реформи охорони здоров’я, розповідають про інновації у світовій медицині. Також запропонована література познайомить читача з корифеями саме української медичної науки.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку на IV поверсі книгозбірні (відділ документів з медичних наук)!

 


01.08.2019          Всесвітній тиждень грудного вигодовування

Щороку з 1 по 7 серпня проводиться Всесвітній тиждень грудного вигодовування, ініційований Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Він спрямований на пропаганду грудного вигодовування в інтересах зміцнення здоров'я грудних дітей у всьому світі.

Грудне вигодовування має неоціненні переваги для здоров'я; сприяє зниженню смертності дітей грудного віку в результаті поширених дитячих хвороб (таких як діарея і пневмонія), а також більш швидкому одужанню від хвороб, які виявляються в зрілому віці. Грудне вигодовування також корисне для здоров'я і благополуччя матерів, зменшує ризик розвитку раку яєчників і раку молочної залози, діабету 2 типу та хвороб серця.

Відділом документів з медичних наук Гончарівки (IVповерх) підготовлено тематичний перегляд «Грудне вигодовування – мамина любов у кожній краплині». Запрошуємо майбутніх та годуючих матусь до нашої книгозбірні!

                                    


27.07.2019                   Гепатит: вчасно діагностуємо і лікуємося

28 липня відзначається Всесвітній день боротьби з гепатитами.  Така дата обрана не випадково, адже саме в цей день народився відомий американський вчений і лікар Барух Самюель Бламберг, який відкрив вірус гепатиту B, а пізніше розробив діагностичний тест та вакцину.

Сам гепатит – захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження, – одна з найнебезпечніших хвороб людства. І все тому, що хворіє нею майже кожен третій житель планети. У деяких країнах заражені гепатитом більше половини населення.

Головною ціллю вірусу є печінка. Існує п'ять основних вірусів гепатиту – типи A, B, C, D і E. Кожен із цих типів може мати серйозні наслідки для здоров'я. Зокрема, гепатити В і С призводять до розвитку хронічного захворювання у сотень мільйонів людей і, в цілому, є найпоширенішою причиною цирозу і раку печінки. За рівнем смертності дана інфекційна хвороба стоїть на другому місці після туберкульозу, а число людей, інфікованих гепатитом, в 9 разів перевищує кількість ВІЛ-інфікованих. Смертність від гепатиту зростає протягом останніх двох десятиліть, що свідчить про недостатню інформованість і заходи боротьби з проблемою в усьому світі.

При своєчасній діагностиці та лікуванні гепатиту, на щастя, з цією хворобою можна успішно боротися. Запрошуємо всіх бажаючих до відділу документів з медичних наук Гончарівки (IVповерх) ознайомитися з виданнями з питань профілактики та лікування гепатиту. З цією метою у відділі організовано тематичний перегляд літератури «Гепатит: вчасно діагностуємо і лікуємося». Чекаємо на вас!


23.07.2019      Шановні користувачі, медичні фахівці !

                   До Вашої уваги нові інформаційні списки:

                        » На допомогу лікарю УЗД.  Вип. 1                    
                    » На допомогу рентгенологу. Вип. 2 


22.07.2019                         Бібліотека – на допомогу акушеру-гінекологу

Професійна компетенція акушерів-гінекологiв охоплює лікарську допомогу при таких групах захворювань, як: гінекологічні захворювання запального характеру; гінекологічні захворювання, викликані порушенням ендокринної системи; гіперпластичні, дистрофічні та пухлинні захворювання в області жіночих статевих органів; спостереження під час вагітності.

Саме цим питанням приділили увагу співробітники відділу документів з медичних наук Гончарівки при відборі літератури для тематичного перегляду «Бібліотека – на допомогу акушеру-гінекологу», який організовано для медичних працівників відділення жіночої консультації Херсонської міської клінічної лікарні ім. А. і О. Тропіних.

З метою інформування про нові надходження до книгозбірні підготовлено інформаційні списки, представлено близько 100 фахових видань. Всього в заході прийняло участь 28 медичних працівників. Сподіваємося, що наша співпраця продовжиться і надалі.


17.07.2019  Шановні користувачі, медичні фахівці !

                   До Вашої уваги нові інформаційні списки:

                        » На допомогу ендокринологу. Вип. 4                    
                    » На допомогу медичній сестрі. Вип. 5 

                    » На допомогу оториноларингологу. Вип. 2
                    » На допомогу педіатру. Вип. 5
                    » На допомогу ортопеду, травматологу. Вип. 3   


10.07.2019          Шановні користувачі, медичні фахівці !

                   До Вашої уваги нові інформаційні списки:

                        » На допомогу акушеру-гінекологу. Вип. 5                    
                    » На допомогу гастроентерологу. Вип. 3 

                    » На допомогу ендокринологу. Вип. 3
                    » На допомогу кардіологу, ревматологу. Вип. 3                   
                    » На допомогу неврологу. Вип. 3   
                        » На допомогу онкологу. Вип. 2           
                    » На допомогу організатору охорони здоров'я. Вип. 4 

                    » На допомогу офтальмологу. Вип. 2
                    » На допомогу педіатру. Вип. 4       
                    
» На допомогу сімейному лікарю. Вип. 4  
            
                    » На допомогу хірургу. Вип. 3              


19.06.2019   Книжкова виставка до Дня медичного працівника

Щороку третьої неділі червня в Україні святкують День медичного працівника, який став традиційним святом після видання Указу Президента України (свято встановлено «…на підтримку ініціативи працівників установ і закладів охорони здоров'я України…» згідно з Указом Президента України «Про День медичного працівника» від 3 червня 1994 р. № 281/94).

Важко уявити наше життя без медицини. І немає у світі більш відповідальної професії, ніж лікар, який рятує життя, а тому – заслуговує на повагу та пошану не тільки у своє професійне свято! День медичного працівника традиційно відзначається в нашій країні, як свято людей, що присвятили себе благородній справі збереження життя та здоров’я співгромадян.

З приводу цієї події відділ документів з медичних наук підготував книжкову виставку. Література, представлена на експозиції, висвітлює діяльність та розвиток медичної сфери, профілактику та принципи здорового способу життя. Окрім того, розглянуто актуальну тему медичної реформи.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку на IV поверсі книгозбірні!

 


06.06.2019         «ДИВОВИЖНА ЗУБЛАНДІЯ»

В рамках проекту «Літо в бібліотеці» відділом документів з медичних наук для учнів ЗНЗ №55 м. Херсона сьогодні проведено пізнавально-розважальну бесіду під назвою «Дивовижна Зубландія».

Діти дізналися, що здоров’я – це найбільша цінність, яка є у людини, поглибили свої знання про важливий орган травлення – зуби, переконалися у необхідності берегти свої зубки.

Працівники відділу дали дітям поради щодо догляду за зубами, розвивали творчі здібності учнів, виховували свідоме прагнення до ведення здорового способу життя, продемонстрували наглядні моделі зубів.

Діти з радістю брали участь у різноманітних пізнавальних іграх, активно розгадували загадки, особливо всім сподобалося малювання зубною пастою різноманітних форм зубів.

«Весела годинка» пролетіла наче хвилинка! Всі діти залишилися задоволеними та щасливими.


04.06.2019 ДО 80-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ПОЧЕСНОГО ГРОМАДЯНИНА М.ХЕРСОНА Є.Є.КАРАБЕЛЕША (1939-2014)

Євген Євгенович Карабелеш народився 5 червня 1939 року у селі Мала Мартинка Свалявського району Закарпатської області у родині вчителів. У 1963 році закінчив медичний факультет Ужгородського державного університету. Після закінчення навчання працював акушером-гінекологом у Каланчацькій ЦРЛ Херсонської області. У 1964-1965 роках – заступник головного лікаря з лікувальної роботи та акушер-гінеколог, а з 1965 року очолював Каланчацьку центральну районну лікарню та одночасно завідував акушерсько-гінекологічним відділенням, проявив себе як талановитий і працелюбний медичний менеджер.

У 1971 році Є.Є.Карабелеш був призначений головним лікарем Херсонської міської клінічної лікарні. Під керівництвом Євгена Євгеновича зміцніла матеріально-технічна база лікарні: збудовано новий корпус стаціонару, поліклініку для дорослих №2, дитячу поліклініку №1, молочну кухню. Він зібрав, організував та надихнув колектив медичних працівників лікарні на виконання найскладніших завдань у професійній діяльності. До речі, вони першими на півдні України започаткували лапароскопічну хірургію, почали оперувати на серці.

У 1978-1979 роках вчився на вищих Московських міжнародних курсах Всесвітньої організації охорони здоров’я з питань організації та управління.  Мав звання спеціаліста міжнародного класу, вищу кваліфікаційну категорію з організації та управління в галузі охорони здоров’я, автор багатьох наукових публікацій з проблем організації та управління багатопрофільних лікарень. З кінця 1980-х років – голова Ради головних лікарів Херсонської області. Послідовні, результативні зусилля Євгена Євгеновича втілилися у конкретні справи та досягнення медичного колективу, широке визнання лікарні, яка стала школою передового досвіду з медичного обслуговування населення.

Є.Є.Карабелеш – заслужений лікар України, кавалер трудових орденів та медалей: «Знак Пошани» та «Трудового Червоного Прапора», нагороджений Почесною грамотою Кабінету МіністрівУкраїни, лауреат IX Міжнародного академічного рейтингу популярності та якості «Золота Фортуна» (2002), Почесний громадянин міста Херсона (2003).

Євген Карабелеш, чиї досвід і знання сприяли формуванню в місті цілої плеяди кваліфікованих медичних працівників, залишається справжнім «духовним» наставником лікарні, якій він віддав 40 років життя. Євген Євгенович Карабелеш пішов з життя у червні 2014 року.

Рішенням сесії міської ради від 02.07.2014 р. комунальному закладу «Херсонська міcька клінічна лікарня» присвоєно ім’я  Є.Є.Карабелеша. 3 жовтня 2016 року на її території відкрито пам’ятник Євгену Карабелешу.

Більше можна дізнатися про видатного медика Херсонщини, звернувшись до відділу документів з медичних наук Гончарівки (IV поверх).


01.06.2019   ГОНЧАРІВКА – ДО ХVIІ РЕГІОНАЛЬНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ ЛІКАРІВ

На базі КНП «Херсонська міська клінічна лікарня ім. Є.Є.Карабелеша» 31 травня 2019 року відбулась ХVIІ Регіональна науково-практична конференція: «Cтійка система охорони здоров’я: розвиток первинної медико-санітарної допомоги і її інтеграція із спеціалізованою медичною допомогою».

В цьому році  конференцію традиційно проводили спільно з громадською організацією «Асоціація сімейної медицини Одеського регіону» (м.Одеса).

Конференцію відвідало більше 300 лікарів закладів охорони здоров’я, представники фармацевтичних компаній, громадськість.

Традиційно до цієї події співробітниками відділу документів з медичних наук підготовлено розгорнутий перегляд за темою конференції, представлено 127 видань з таких питань: реформування медичної галузі, принципи антибактеріальної терапії, нові методики лікування хвороб серця, судин, суглобів, печінки, нирок, дихальних шляхів, новітні принципи і методики лікування пацієнтів із різними патологіями та складним психологічним станом з практики сімейних лікарів та вузьких спеціалістів, актуальні питання медичної теорії та практики. Всього в заході взяло участь 85 медичних фахівців.


27.05.2019   «Цукровий діабет та його наслідки»: зустріч із сімейним                             лікарем

Цукровий діабет – захворювання, яке останнім часом на слуху у всіх. Навіть якщо вас ще і не торкнулася ця напасть, то слід пам'ятати, що від діабету ніхто не застрахований. А у когось в родині є близькі, що хворіють на діабет. Тому природно прагнути знати якомога більше про це неприємне захворювання. Зокрема, багато питань для непосвяченого полягає в особливостях різних форм діабету, в першу чергу, першого і другого типу хвороби. На жаль, далеко не всі люди чітко розуміють, чим відрізняється один тип захворювання від іншого, що призводить до різних помилок щодо його симптомів та лікування.

Про перші симптоми, причини та профілактику хвороби розповіла сімейний лікар Любов Володимирівна Кібря на зустрічі, яка відбулась у відділі документів з медичних наук. Наприкінці зустрічі всі бажаючі мали змогу пройти тест на визначення рівня глюкози в крові.  

Діабет неможливо вилікувати, а от попередити – цілком реально. Правильне харчування, здоровий спосіб життя, вчасні консультації зі спеціалістом допоможуть уникнути цієї підступної недуги. Бережіть своє здоров’я!

     


22.05.2019  Зустріч із сімейним лікарем: "Захистимося разом: вакцини                        діють!"

Світовий досвід доводить, що як тільки припиняють проведення щеплень, хвороба повертається та забирає здоров’я і життя людей незалежно від їхнього соціального статусу. Вакцинація – це єдиний на сьогодні надійний захист від багатьох інфекційних захворювань. До катастрофічного зниження охоплення імунізацією населення призвела, насамперед, недовіра суспільства до вакцинації, поширення неперевіреної та неправдивої інформації та пліток.

Розвінчати міфи про шкідливість та неефективність вакцинації – мета зустрічі з сімейним лікарем Антоном Володимировичем Юськом, яка відбулася у відділі документів з медичних наук Гончарівки. Для учасників заходу підготовлено презентацію, де було наведено дані щодо стану імунізації проти основних вакцинокерованих інфекцій у світі та, зокрема, в Україні. Учасники зустрічі активно долучилися до обговорення щодо користі від застосування вакцин, виникнення побічних реакцій та ускладнень після вакцинації. Маємо надію, що лікарю вдалося донести до слухачів думку про значущість, необхідність та користь від проведення профілактичних щеплень.

   


20.05.2019                         Шановні медичні фахівці !

Фонд відділу документів з медичних наук Херсонської обласної
універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара (ІV поверх)
поповнився новими надходженнями фахових періодичних видань (49 найменувань).

Запрошуємо медиків ознайомитися з придбаними виданнями. Маємо надію, що представлені новинки будуть цікаві та корисні для практичного застосування широкому загалу лікарів.

  


16.05.2019                      «Артеріальна гіпертензія: фактори ризику,
                                        аспекти діагностики та основи профілактики»

17 травня, за ініціативою Всесвітньої Ліги Гіпертонії та Всесвітньої організації охорони здоров’я, проводиться Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією. Підвищений артеріальний тиск (або артеріальна гіпертензія) – найвагоміший чинник розвитку інфаркту міокарда та інсульту. Понад 1,5 млрд. людей на Землі страждають на це підступне захворювання, причому майже 45% з них навіть не знають, що мають підвищений артеріальний тиск.

Артеріальна гіпертонія частіше виникає у людей похилого віку, проте починається захворювання в молодому, а інколи – навіть і в дитячому віці. Світовий досвід свідчить про те, що своєчасна діагностика артеріальної гіпертонії, проведення заходів первинної та вторинної профілактики, своєчасне призначення адекватної медикаментозної терапії, залучення до участі у процесі лікування пацієнта та членів його родини затримують прогресування захворювання, знижують ризик виникнення ускладнень, сприяють поліпшенню якості життя та збереженню працездатності.

З метою підвищення інформованості населення про серйозні ускладнення артеріальної гіпертонії, поширення інформації про те, як можна запобігти розвитку цього захворювання, відділом документів з медичних наук Гончарівки організовано книжкову виставку «Артеріальна гіпертензія: фактори ризику, аспекти діагностики та основи профілактики». Запрошуємо всіх бажаючих відвідати нашу виставку (IV поверх)


7.05.2019                Шановні користувачі !

                     До Вашої уваги нові інформаційні списки:

                    » На допомогу медичній сестрі. Вип.4
                    » На допомогу психіатру, психотерапевту. Вип. 4 

                    » На допомогу пульмонологу. Вип.2
                    » На допомогу стоматологу. Вип.2
                   
» На допомогу сімейному лікарю. Вип. 3                


30.04.2019                 "Бібліотека - на допомогу хірургам"

Cаме під таким гаслом відділом документів з медичних наук Гончарівки проведено промоакцію на базі Херсонської обласної клінічної лікарні, яка включала різноманітні рекламні та інформаційно-просвітницькі заходи. Яскраво оформлений книжково-інформаційний перегляд у холі головного корпусу, дійсно, привертав увагу користувачів.

Для відвідувачів заходу підготовлено інформаційні списки, презентовано сайт бібліотеки та інтернет-сторінку відділу документів з медичних наук у соціальній мережі. Також детально представлені нові надходження, зокрема, періодичні видання, що надходять до бібліотеки. 

Акція пройшла 25 квітня в атмосфері плідного та професійного спілкування, що сприяло обміну інформацією для професійної діяльності та подальшої співпраці. Загалом на перегляді було представлено понад 50 наукових видань і публікацій з фонду Гончарівки, що висвітлюють актуальні проблеми ургентної та планової хірургії, наукову та інноваційну діяльність вітчизняних вчених-хірургів.


29.04.2019                Зустріч з лікарем-психотерапевтом 
                                       "Вплив мистецтва на здоров'я"

Давно відомо про вплив мистецтва на емоційний стан людини, його настрій і психіку в цілому. Мистецтво здатне надихнути і підняти настрій або викликати смуток, печаль і навіть депресію. Дію твору мистецтва не можна обмежувати областю почуттів, вони одночасно зачіпають і свідомість, впливають на обидві сфери психічного життя людини. І цим визначається могутня сила мистецтва, яку використовує медицина в своїх цілях. 

Розширити поняття про вплив творів мистецтва на здоров’я, розуміти і цінувати прекрасне, розвивати фантазію, уяву, вміння знімати стрес засобами мистецтва – перелік питань, які були розглянуті на зустрічі з лікарем-психотерапевтом Іваном Петровичем Терпаком, яка відбулася 24 квітня у відділі документів з медичних наук Гончарівки. Учасники заходу активно долучилися до обговорення музичних та літературних творів, декламували вірші, задавали безліч запитань. Зустріч пройшла у теплій, доброзичливій атмосфері, яка сприяла живому та жвавому обміну думками.

   


24.04.2019                                          Всесвітній тиждень імунізації
                                                    «Захистимося разом: вакцини діють!»

Всесвітній тиждень імунізації, який відзначається щороку в останній тиждень квітня (з 24 по 30 квітня), спрямований на пропаганду використання вакцин для захисту людей від хвороб в будь-якому віці.

Імунізація дозволяє врятувати мільйони життів щороку і широко визнається одним з найбільш успішних і економічно ефективних заходів в області охорони здоров'я в світі. Проте, сьогодні в світі близько 20 мільйонів дітей не прищеплювалися взагалі або недостатньо охоплені щепленнями. Гасло Всесвітнього тижня імунізації в цьому році – «Захистимося разом: вакцини діють!». Мета кампаніїї – відзначити успіхи імунізації і поширити ключове повідомлення про те, що вакцини рятують життя. Нині вакцини захищають людство від 30  захворювань.

Для отримання найбільш повної і достовірної інформації стосовно вакцинопрофілактики, рекомендацій щодо вакцинації, переліку та календаря профілактичних щеплень запрошуємо всіх бажаючих у відділ документів з медичних наук Гончарівки (IV поверх).

                                              Дбаймо про свій ІМУНІТЕТ! Будьмо здорові!!!

                            


20.04.2019       Пологовому будинку ім. З. С. Клименко  -  80 років

Пологовий будинок ім. З.С.Клименко Суворовського району міста Херсона створений 20 квітня 1939 року на базі поліклініки Червоного Хреста. Розгорнуто було 70 ліжок, працювало 4 лікаря. Перший головний лікар – Самін Марк Ісайович, потім – Волкінштейн Любов Ісаківна. З початком Великої Вітчизняної війни багато співробітників пішли на фронт, а у 1944р., після звільнення Херсона, відновлювали пологовий будинок №1 (вул. Бєлінського,6). У 1949 році  зареєстровано 1614 пологів. Штатна кількість ліжок – 60. До квітня 1949р. – 80 ліжок, поки не було відкрито відділення при міській лікарні на 20 ліжок. У 1957р. заклад переведений у будівлю по провулку Д.Любарської, 28, яка побудована у першій чверті XIX століття як училище для дітей канцелярських службовців. Розгорнуто було вже 150 ліжок. У 1957р. відкрито гінекологічне відділення. Творцем і першим завідувачем відділенням стала З.С.Клименко. З 19 грудня 1960р. у пологовому будинку відкрилось відділення передчасних пологів.

З 1961 року пологовий будинок стає обласним методичним центром по психопрофілактичній підготовці вагітних до пологів. 28 лютого 1968 р. Херсонський міськвиконком прийняв рішення про будівництво корпусу пологового відділення на 200 місць на території міського пологового будинку №1, яке було закінчено у 1972 р.

37 років (1960-1997рр.) пологовий будинок очолювала Зоя Сергіївна Клименко. Поступово поліпшувалася матеріально-технічна база, формувався колектив, впроваджувалися нові методи діагностики та лікування. Ініціатор всіх починань – саме З.С.Клименко. Все своє життя вона присвятила рідному закладу. Присвоєння її імені пологовому будинку  (2010р.) – це данина поваги херсонців, подяка і пам’ять про її внесок в охорону здоров’я Херсонщини. Пологовий будинок №1 став першою рододопоміжною установою області, де відкрилися відділення патології вагітності, відділення з виходжування недоношених дітей, анестезіологічне відділення.

До 1981р. пологовий будинок №1 виконував функції обласного акушерського стаціонару. У той час щорічно проводилося до 3000 пологів. Наприклад, у 1977р. – 3014 пологів, з них – 300 передчасних, проведено 67 операцій через кесарів розтин. З 1997р. акушерські відділення пологового будинку перейшли до практики спільного перебування матері і дитини, що сприяло зниженню внутрішньолікарняних інфекцій у новонароджених, поліпшенню грудного вигодовування.

Сучасний пологовий будинок ім. З.С.Клименко Суворовського району – багатопрофільний лікувальний заклад вищої акредитаційної категорії зі статусом «Лікарня, доброзичлива до дитини», до складу якого входять: дві жіночі консультації, центр планування сім’ї, пологове відділення, гінекологічне відділення на 40 ліжок, відділення новонароджених, відділення анестезіології та інтенсивної терапії, відділення патології вагітних на 35 ліжок, клініко-діагностична лабораторія.

Пологовий будинок також є навчальною базою для студентів Херсонського базового медичного коледжу.
З матеріалами з історії пологового будинку ім. З.С.Клименко Суворовського району міста Херсона можна ознайомитись у відділі документів з медичних наук Гончарівки (ІV поверх).


16.04.2019                Шановні користувачі !

                     До Вашої уваги нові інформаційні списки:

                    » На допомогу дерматологу-венерологу Вип. 2  
                    » На допомогу медичній сестрі. Вип.3  
                    » На допомогу організатору охорони здоров'я. Вип.3
                    » На допомогу педіатру. Вип.3


11.04.2019      "Що робити, якщо...": зустріч з лікарем-онкомамологом

Насиченою і пізнавальною була зустріч з лікарем-онкомамологом обласного онкологічного диспансеру Валентином Олександровичем Жердзицьким «Що робити, якщо…». Мета заходу – мотивувати жінок стежити за власним здоров'ям, щомісячно проводити самообстеження грудей, вчасно звертатися до лікаря, проходити профілактичне обстеження і регулярно робити мамографію. Це допоможе виявити рак молочної залози на ранніх стадіях, коли він може бути повністю вилікований.

Рак молочної  залози – один з найпоширеніших злоякісних процесів у жінок – займає перше місце у структурі онкозахворюваності. Щорічно цей діагноз ставиться 1,5 мільйонам жінок у всьому світі та 16,5 тисячам жінок в Україні. У Херсонській області щороку вперше виявляється близько 450 випадків раку молочної залози. Чому у всьому світі стільки уваги приділяється саме профілактичним дослідженням, які передумови ранньої діагностики захворювання? Тому що рак, діагностований в першій стадії, успішно лікується у 97% випадків; натомість хворі, у яких встановлюється четверта стадія, мають шанс вижити лише в 13%. Для учасників заходу підготовлено презентацію, в якій продемонстровано світлини випадків захворювань з практики лікаря. Наприкінці зустрічі присутні долучилися до обговорення досить болючої проблеми. Сподіваємось, що всі зробили висновки, будуть уважними до свого здоров’я і не будуть боятися звертатися за допомогою. Головне – зробити це вчасно!

  


9.04.2019               Година здоров'я за участю лікарів-інтернів

У процесі реалізації соціокультурного проекту «Бібліотека – лікарня: простір здоров’я громади» на базі Гончарівки 9 квітня відділом документів з медичних наук проведено зустріч з лікарями-інтернами кафедри Одеського національного медичного університету. Для молодих фахівців підготовлено відкритий перегляд фахової літератури, інформаційних видань.

Гостей ознайомили зі спектром послуг, які надає бібліотека. Крім того, лікарі-інтерни провели урок-лекцію під керівництвом викладача Вікторії Євгеніївни Нахашової, на якому для всіх охочих надали інформацію щодо амбулаторного контролю артеріального тиску; рекомендації стосовно головних правил ведення здорового способу життя, особливо пацієнтам, які страждають артеріальною гіпертензією; розповіли, який тиск можна вважати нормою; наголосили про важливість підписання декларації зі своїм сімейним лікарем для подальшого нагляду за станом серцево-судинної системи. Після цього учасники зустрічі перейшли до практики. Загалом за час проведення години здоров’я артеріальний тиск виміряли 30 особам, у 14 з яких спостерігалося його підвищення. Проведення таких заходів (щосереди) спонукає людей займатися профілактикою серцево-судинних захворювань та замислитися над доцільністю ведення здорового способу життя!

  


6.04.2019                            Всесвітній день здоров'я 2019 р .:
                    загальне охоплення послугами охорони здоров'я
 

Всесвітній день здоров'я – одна з численних можливостей для поширення інформації про важливість забезпечення справедливого доступу до послуг охорони здоров'я не тільки в інтересах здоров'я окремих людей, а й в інтересах здоров'я національної економіки і суспільства в цілому.

7 квітня щорічно відзначають Всесвітній день здоров'я, починаючи з 1950 року. Саме тоді було засновано Всесвітню організацію охорони здоров'я в рамках ООН (ВООЗ). Мета цього дня – підкреслити важливість здоров'я кожної людини і людства в цілому. У наш час здоров'я – це не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища. Здоровий спосіб життя є однією з найвагоміших умов та чинників формування, збереження і зміцнення здоров'я навіть у складних екологічних і соціально-економічних умовах; забезпечує високу працездатність, добре самопочуття, ефективну адаптацію до змін довкілля. Здоров'я – право кожної людини, у всіх повинна бути можливість отримувати необхідну інформацію і послуги. Для втілення в життя принципу «здоров'я для всіх» необхідно, щоб у окремих осіб і цілих спільнот був доступ до якісних послуг охорони здоров'я, що дозволяє їм дбати про власне здоров'я і здоров'я своїх рідних, щоб фахівці охорони здоров'я надавали якісну і орієнтовану на потреби людей допомогу, а також щоб особи, що формують політику, були рішуче налаштовані вкладати кошти в систему первинної медико-санітарної допомоги.

У Всесвітній день здоров’я ми бажаємо всім його надійного зберігання. Всім хворим – якнайшвидшого одужання. Медикам – хорошої матеріальної і технічної бази. Всім нам – бути здоровими і життєрадісними!

І запрошуємо всіх бажаючих відвідати книжкову виставку «Здоров’я для всіх» у відділі документів з медичних наук Гончарівки (IVповерх).

 

 


4.04.2019        Нові надходження літератури медичної тематики

                                                   Шановні користувачі !

                                      Пропонуємо Вашій увазі нові надходження
                                         до відділу документів з медичних наук
:

                       http://www.khonmb.org.ua/catalogs/novi-nadkhodzhennya.html :

   


28.03.2019                     Гончарівка  на  допомогу  лікарям-педіатрам

28 березня співробітники відділу документів з медичних наук Гончарівки взяли участь у роботі лікарської конференції лікарів-педіатрів та сімейних лікарів "Проблеми практичної педіатрії та підходи до лікування", яка проходила на базі Херсонської обласної дитячої клінічної лікарні.

Для учасників конференції підібрано видання з питань клініки, діагностики та лікування інфекційних та гострих респіраторних захворювань у дітей та супутньої патології.

Медичні працівники досить активно цікавилися документами, які надійшли до книгозбірні за останній час.

Всього було представлено близько 100 видань різних видів. Бібліотекарі консультували з питань надання інформаційних та бібліотечних послуг.  В заході прийняло участь 59 лікарів.

    


27.03.2019               Шановні користувачі !

                     До Вашої уваги нові інформаційні списки:

                      » На допомогу урологу, нефрологу Вип. 2  
                      » На допомогу хірургу. Вип.2  


21.03.2019                          До Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом

Всесвітній день боротьби з туберкульозом відзначається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) з 1993 року. Саме 24 березня 1882 року німецький мікробіолог Роберт Кох повідомив про відкриття збудника туберкульозу, за що й був у 1905 році відзначений Нобелівською премією з фізіології та медицини. Туберкульоз, як і раніше, є провідною причиною смертності від інфекційних хвороб в світі. Кожен день від цієї запобіжної і виліковної хвороби помирає майже 4 500 осіб, а майже 30 000 чоловік захворюють нею. Найчастіше хвороба вражає легені, також може розвиватися патологічний процес в інших органах і тканинах. Лікування туберкульозу складне й вимагає прийому декількох видів антибіотиків протягом тривалого часу.

  За даними ВООЗ, третя частина населення планети інфікована мікобактерією туберкульозу. Мета Дня боротьби з туберкульозом – підвищити рівень обізнаності населення щодо глобальної епідемії туберкульозу та розповісти про способи її профілактики та лікування. 

Всесвітній день боротьби з туберкульозом у 2019 р. –         24 березня – проходить під гаслом «Час діяти».  

Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитись з книжковою виставкою «Туберкульоз: знай, стережись, не бійся» у відділі документів з медичних наук Гончарівки (IV поверх). 

    


18.03.2019                Шановні користувачі !

                     До Вашої уваги нові інформаційні списки:

                    » На допомогу акушеру-гінекологу Вип. 4  
                    » На допомогу кардіологу, ревматологу. Вип.2  
                    » На допомогу лаборанту. Вип.2
                    » На допомогу психіатру, психотерапевту. Вип.3


14.03.2019                                Зустріч з  лікарем-алергологом

На алергічний риніт (АР) хворіє кожна п’ята людина. Симптоми АР добре відомі: ринорея, закладеність чи блокада носа, свербіж у носі, чихання. Короткі епізоди риніту зазвичай пов’язані з гострою респіраторною вірусною інфекцією. Причиною хронічного риніту часто буває алергічна реакція. Особливо вразливі перед захворюванням люди, які також страждають на  бронхіальну астму або атопічний дерматит. Постійно зростаюча захворюваність на дану патологію і щорічне збільшення кількості хворих на АР серед населення диктує необхідність пошуку нових ефективних методів боротьби з цим захворюванням. Виявити алерген та виключити його з ужитку хворої людини – цього вже достатньо, щоб припинити всі симптоми захворювання без будь-якого медикаментозного впливу. Профілактика алергічного риніту – це гіпоалергенний побут, гіпоалергенне харчування, загартовування та лікувальна фізкультура. Саме ці питання були розглянуті на зустрічі з лікарем-алергологом Мариною Володимирівною Терпак (Херсонська міська клінічна лікарня ім. А. і О.Тропіних), яка пройшла у відділі документів з медичних наук Гончарівки. Присутні скористалися можливістю отримати консультацію з питань виявлення чинників ризику розвитку алергічного риніту та запобігання прогресуванню захворювання. Зустріч пройшла цікаво і пізнавально. Присутні подякували за змістовну та актуальну інформацію.

  


4.03.2019                   Шановні користувачі !

                     До Вашої уваги нові інформаційні списки:

                    » На допомогу ендокринологу Вип. 2  
                    » На допомогу неврологу. Вип.2  
                    » На допомогу сімейному лікарю. Вип.2
                    » На допомогу ортопеду-травматологу. Вип.2


28.02.2019  Сестринська конференція «Злоякісні захворювання шкіри»

Злоякісні пухлини шкіри посідають друге місце в структурі онкологічної захворюваності. В Україні, за даними Національного канцер-реєстру, щороку реєструється понад 20 тисяч нових випадків захворювання на немеланомний рак шкіри. Пухлини шкіри відносять до візуальних форм, що дозволяє у більшості хворих діагностувати цю патологію на початкових стадіях розвитку і навіть виявляти її під час онкопрофоглядів. У процесі догляду і лікування онкохворих медсестри є основною зв’язною ланкою між пацієнтом і лікарем, оскільки безпосередньо спостерігаючи, вони першими помічають позитивні та негативні зміни, які відбуваються з ним на будь-якому етапі діагностики та лікування злоякісних пухлин.

Саме цим питанням була присвячена сестринська конференція «Злоякісні захворювання шкіри», яка проходила на базі обласного онкологічного диспансеру. Відділом документів з медичних наук спільно з відділами обслуговування користувачів та зберігання основного фонду підготовлено відкритий перегляд за темою конференції, представлено близько 100 видань з питань догляду за хворими, проведення медсестринських маніпуляцій і процедур тощо. Всього в заході взяло участь 42 медичних фахівця.

         

 


26.02.2019  Серед різних показників фізіологічного стану людини особливе місце займає артеріальний тиск. Він, як і пульс, має безпосередній зв'язок із серцево-судинною системою, і по його величині можна визначити, чи в нормальному стані знаходиться людина, або у неї, ймовірно, є які-небудь захворювання. Виміряти артеріальний тиск лише за відчуттями і ознаками неможливо. Для отримання достовірного показника використовується тонометр, який за короткий час показує потрібне значення. Запрошуємо всіх бажаючих для вимірювання тиску щосереди з 15.00 до 16.00 у відділ документів з медичних наук (IV поверх).


25.02.2019      Бібліотека  -  на допомогу лікарям-онкологам

Відділ документів з медичних наук Гончарівки 21 лютого взяв участь у роботі лікарської конференції обласних онкологів «Основні показники діяльності онкологічної служби Херсонської області за 2017-2018 рр.», яка проходила на базі обласного онкологічного диспансеру. Для учасників конференції підготовлено відкритий перегляд літератури, де були представлені методичні рекомендації, інформаційні листи, фахові періодичні видання та інші матеріали. Крім того, були підготовлені тематичні інформаційні списки з питань діагностики, сучасних методів лікування онкологічних захворювань.

Одночасно у конференц-залі обласного онкологічного диспансеру проходили курси підвищення кваліфікації акушерок та працівників оглядових кабінетів. Співробітники відділу документів з медичних наук провели для учасників заходу бібліографічний огляд фахових видань з питань акушерської допомоги та догляду за породіллями і познайомили зі спектром інформаційних послуг, які надає бібліотека.  

Всього в заходах взяли участь 33 медичних фахівця.

  


14.02.2019    Синдром втоми та професійного вигорання:
                                                   як запобігти явищу

Все більшої актуальності у питаннях психічного здоров’я на робочому місці набуває проблема синдрому професійного вигорання. Протягом останніх десятиліть глобалізація і технічний прогрес змінили світ праці. Нові форми працевлаштування, організації праці, трудових відносин сприяли поширенню стресу і пов'язаних з ним розладів. Існує так звана «група ризику» працівників, які найбільш схильні до вигорання – це ті, хто працює у сфері «людина-людина» і в силу своєї професії змушені багато і інтенсивно спілкуватись з іншими людьми. Саме цим проблемам була присвячена зустріч з лікарем-психотерапевтом Іваном Петровичем Терпаком (Херсонська міська клінічна лікарня ім. Є.Є.Карабелеша), яка відбулася у відділі документів з медичних наук Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара. В своїй лекції лікар ознайомив присутніх з основними стадіями синдрому професійного вигорання та дав рекомендації, як уникнути цього синдрому. Також присутні досить активно долучилися до обговорення існуючої проблеми, отримали розлогі відповіді. Сподіваємось, що поради психотерапевта допоможуть учасникам зустрічі зробити свій робочий день продуктивнішим, допоможуть уникнути ефекту «вигорання», створити безліч планів та успішно виконати їх.

 


 11.02.2019

                                       Шановні користувачі !

                        До Вашої уваги нові інформаційні списки:

                    » На допомогу акушеру-гінекологу. Вип. 2 , 3
                    » На допомогу анестезіологу-реаніматологу. Вип.1  
                    » На допомогу гастроентерологу. Вип.2
                    » На допомогу медичній сестрі. Вип.2
                    » На допомогу онкологу. Вип.1
                    » На допомогу організатору охорони здоров'я. Вип.2
                    » На допомогу оториноларингологу. Вип.1   
                           » На допомогу педіатру. Вип.2
                    » На допомогу психіатру, психотерапевту. Вип.2
                    » На допомогу пульмонологу. Вип. 1
                                 


4.02.2019  

Щорічно 4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби з раковими захворюваннями, проголошений Міжнародним союзом проти раку (UICC). Мета цього Дня – привернути увагу громадськості до глобальної проблеми, нагадати про те, наскільки небезпечні онкологічні захворювання, якого поширення вони набули зараз.

За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, ракові захворювання – це одна з головних причин смертності на всій земній кулі. В Україні щорічно реєструється близько 170 тисяч нових випадків онкозахворювань, і 85 тисяч пацієнтів помирають від них. Станом на 1 січня 2019 року на обліку в обласному популяційному канцер-реєстрі перебуває близько 30 тисяч хворих на рак мешканців Херсонщини. У 2018 році по області зросла захворюваність на рак щитовидної залози, порожнини рота, сечового міхура, ободової кишки, меланоми, лейкемії. Знизилася захворюваність на рак легенів, простати, шкіри, молочної залози, нирок.

Онкологічне захворювання – це завжди трагедія. Рак торкається будь-кого і кожного, але різним шляхом – особисто, через родичів, друзів або знайомих. Однак вважається, що приблизно одну третину нових випадків раку можна попередити, а виявлення пухлини на ранніх стадіях значно збільшує шанси на успішне лікування. І абсолютно всі ми маємо силу зробити щось, аби зменшити шкідливий вплив раку на особистість, на сім’ю, на громаду. Пройдіть обстеження вчасно – збережіть своє здоров’я, адже це – найцінніший дар у житті.

Відділом документів з медичних наук організовано книжкову виставку «Рак: ілюзії, реалії, сподівання». Запрошуємо лікарів та всіх, кого хвилює дана проблема, ознайомитися з представленими виданнями.


28.01.2019  

                                        Шановні користувачі!

                        До Вашої уваги нові інформаційні списки:

                    » На допомогу гастроентерологу. Вип.1
                    » На допомогу дерматологу-венерологу. Вип.1  
                    » На допомогу медичній сестрі. Вип.1
                    » На допомогу неврологу. Вип.1
                    » На допомогу офтальмологу. Вип.1
                    » На допомогу педіатру. Вип.1
                    » На допомогу сімейному лікарю. Вип.1
                           » На допомогу стоматологу. Вип. 1
                    » На допомогу урологу, нефрологу. Вип.1
                    » На допомогу хірургу. Вип. 1
                


25.01.2019                               Херсонській міській клінічній лікарні
                                                            ім. А. і О. Тропіних - 105 років

Херсонська міська клінічна лікарня ім. Афанасія і Ольги Тропіних – один із найстаріших та добре відомих лікувальних закладів Херсонщини, який було відкрито та урочисто освячено у січні 1914 року. Будували лікарню на власні кошти та подарували Херсону брати-філантропи Іван та Михайло Тропіни. Вони назвали її на честь своїх батьків, про що свідчить мармурова дошка, яка збереглася до наших часів на фасаді акушерського корпусу.

На території закладу досі знаходиться каштан, який був посаджений засновниками і першими співробітниками навесні 1914 року. Лікувальна і могутня сила цього дерева лягла в основу логотипу медичної установи зі словами, що в перекладі з латинської мови означають «Здоров'я – найвища цінність».

Сьогодні лікарня – це сучасний потужний медичний комунальний заклад, має вищу категорію акредитації і забезпечує медичною допомогою мешканців Херсона за 42 лікарськими спеціальностями. У лікарні працює близько півтори тисячі співробітників, які щорічно обслуговують до 180 тисяч жителів міста та Корабельного району зокрема. Безперечно, за 105 років існування заклад зробив вагомий внесок у розвиток Херсонщини.

У традиціях установи – постійне підвищення професійної майстерності, освоєння та застосування на практиці новітніх лікувально-діагностичних методик та надсучасного обладнання, співробітництво з провідними медичними науковими організаціями та вищими навчальними закладами.

З матеріалами з історії лікарні ім. А. і О. Тропіних можна ознайомитись у відділі документів з медичних наук Гончарівки (ІV поверх).

 


22.01.2019                              Соціокультурний проект
                          «Бібліотека – лікарня:
простір здоров’я громади»
.

17 січня на базі Гончарівки стартував новий соціокультурний проект «Бібліотека – лікарня: простір здоров’я громади».

У ході реалізації проекту передбачається проведення заходів, спрямованих на підвищення рівня медичних знань серед різних категорій користувачів, зокрема: молоді, школярів, людей похилого віку. Відвідувачі бібліотеки зможуть зустрітися з практикуючими лікарями та психотерапевтами, прослухати лекції на різноманітні теми, відвідати години здоров’я, під час яких отримають не лише відповіді на питання, що їх хвилюють, а й певні медичні послуги (вимірювання тиску, експрес-діагностика СНІДу, цукрового діабету тощо).

Цього року бібліотекою розпочата співпраця з Херсонською міською клінічною лікарнею ім. Є. Є. Карабелеша, яка вже дала позитивний імпульс для розвитку даного проекту.

Першим кроком його впровадження стало відвідування бібліотеки інтернами (сімейними лікарями та терапевтами).

Для них відділом документів з медичних наук було організовано та проведено презентацію «За сімейним лікарем – майбутнє системи охорони здоров’я», під час якої бібліотекарі висвітлили основні моменти значення реформи охорони здоров’я у розвитку сімейної медицини на прикладі зарубіжних країн. Також вони детально ознайомилися з фаховою літературою, новинками книжкового фонду та інформаційними виданнями, дізналися про весь спектр послуг, які надає бібліотека. Крім того, для інтернів була проведена екскурсія книгозбірнею.

Сподіваємось, що лікарі-початківці стали не простими користувачами книгозбірні, а й будуть активними учасниками проекту, адже це сприятиме зміцненню та збереженню здоров’я громадян Херсонщини!

  


09.01.2019                  Шановні користувачі!

                        До Вашої уваги нові інформаційні списки:

                    » На допомогу акушеру-гінекологу. Вип.1
                    » Надопомогу ендокринологу. Вип.1  
                    » На допомогу кардіологу, ревматологу. Вип.1
                    » На допомогу лаборанту. Вип.1
                    » На допомогу організатору охорони здоров'я. Вип.1
                    » На допомогу психіатру, психотерапевту. Вип.1
                    » На допомогу рентгенологу. Вип.1
                    » На допомогу травматологу, ортопеду. Вип.1
                    » На допомогу фізіотерапевту. Вип. 1
                


29.12.2018                             https://youtu.be54ZAF2G3No13.12.2018 

13 грудня співробітники відділу документів з медичних наук Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара взяли участь у роботі конференції сімейних лікарів, що проходила на базі Херсонської міської клінічної лікарні ім. А. і. О. Тропіних. 

Завідуюча терапевтичним відділенням медичного закладу Марченко Лариса Дмитрівна надала слово головному бібліотекарю Ріхтер Ганні. Вона ознайомила учасників конференції зі спектром інформаційно-бібліотечних послуг, якими вони зможуть скористатися безпосередньо у відділі документів з медичних наук бібліотеки (ІV поверх). Для медичних працівників Гончарівка організувала відкритий перегляд літератури «Цукровий діабет і сімейна медицина. Сучасний погляд на проблему», на якому було представлено 79 примірників книжкових видань. Перед заходом бібліотекарі підготували поточні інформаційні списки «На допомогу сімейному лікарю», до яких увійшли статті з нових періодичних видань.

Загалом у конференції взяли участь 20 медичних фахівців.

     


12.12.2018                              До уваги медичних фахівців !

З великим задоволенням повідомляємо, що фонд відділу документів з медичних наук Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара (ІV поверх) поповнився новими надходженнями фахової літератури (53 спеціалізовані видання з усіх медичних направлень).

Запрошуємо медиків ознайомитися з придбаними виданнями. Маємо надію, що представлені новинки будуть цікаві та корисні для практичного застосування широкому загалу лікарів.

Також пропонуємо ознайомитися з новою періодикою за 2018 рік.


8.12.2018   8 грудня виповнюється 120 років від дня народження видатного хірурга
Херсонщини - Петра Івановича Юрженка
.

З його ім’ям пов’язані відродження та розвиток хірургічної служби Херсонщини. Майже 40 років титанічної праці віддав Петро Іванович нашому краю. У далекому 1937 році він очолив хірургічне відділення Херсонської обласної лікарні. З вересня 1945 по 1961 рік був головним лікарем, залишався незмінним завідуючим хірургічним відділенням медичного закладу до 1975 року.

Лікар-подвижник, організатор хірургічної допомоги в області, засновник грудної хірургії на півдні України, ініціатор відкриття вузькопрофільних спеціалізованих служб: травматологічної, реанімаційної, урологічної, онкологічної, нейрохірургічної. Якбагатогранна особистість, людина була одержима працею, безкорислива... Сміливий новатор і лікар, талановитий організатор і учитель – таким він залишився у спогадах сподвижників. 186 лікарів під його безпосереднім впливом стали хірургами високого класу.

Заслужений лікар України, кандидат медичних наук, доцент за багаторічну самовіддану працю нагороджений багатьма орденами та медалями. З нагоди 100-річчя від дня народження видатного хірурга на будівлі обласної клінічної лікарні було встановлено меморіальну дошку. Про життя і діяльність П. І. Юрженка розповідається в романі Наума Фогеля «Головний лікар». А з матеріалами про одного з найвідоміших херсонських лікарів можна ознайомитися у відділі документів з медичних наук Гончарівки (IV поверх).


27.11.2018  Книжкова виставка «Гострі респіраторні інфекції та грип:                                                                                                                     лікуємо належно».

Серед інфекційних захворювань, які офіційно реєструються в Україні, грип та ГРВІ в загальній сукупності складають понад 90%. Щорічно майже кожний шостий мешканець України хворіє на ці вірусні інфекції.

Епідемічний сезон грипу триває орієнтовно з вересня-жовтня по березень-квітень, коли є найбільший ризик зараження цим недугом. Вірус легко передається від людини людині повітряно-крапельним шляхом при виділенні інфікованими людьми найдрібніших частинок під час кашлю або чхання. Грип має тенденцію швидко поширюватися, викликаючи сезонні епідемії.

Більшість інфікованих людей одужують за один-два тижні без будь-якого лікування. Однак для дітей, літніх людей та тих, хто страждає серйозними захворюваннями, грип становить небезпеку – він може призвести до ускладнень основних недугів, розвитку пневмонії і навіть смерті. З метою поінформованості користувачів про захворювання, методи лікування та профілактичні дії відділом документів з медичних наук організовано книжкову виставку «Гострі респіраторні інфекції та грип: лікуємо належно».

      Запрошуємо медичних фахівців та пересічних херсонців ознайомитися з представленими виданнями.


21.11.2018            Медична книга як фактор професійного розвитку

21 листопада в жіночій консультації Херсонської міської клінічної лікарні ім. О. С. Лучанського відбувся «виїзний абонемент»​ медичної літератури, організований відділом документів з медичних наук Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара.

Колектив лікарні, попередньо замовивши літературу, завжди із вдячністю користується «пересувним абонементом», який постійно оновлюється. Працівники закладу активно замовляють видання зі списків на допомогу «Акушеру-гінекологу», що безпосередньо сприяє підвищенню професійного рівня медиків і впровадженню нововведень у практику їх роботи. 

Практикуючі лікарі жіночої консультації задоволені новою формою співпраці з Гончарівкою, а ми, у свою чергу, висловлюємо їм вдячність за те, що звертаються до наших фондів! 


 08.11.2018               «Виїзний абонемент»​ медичної літератури

 

8 листопада відділ документів з медичних наук спільно з відділом абонемента Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара провели у дитячій поліклініці №2 Херсонської міської клінічної лікарні ім. Є. Є. Карабелеша «виїзний абонемент».

Мета заходу – рекламування послуг та залучення нових користувачів до книгозбірні.

Бібліотекарі обох відділів Гончарівки запропонували до уваги персоналу медичного закладу близько 100 примірників художньої літератури та фахових видань. Також для спеціалістів лікарні були підготовлені інформаційні списки: «На допомогу педіатру» та «На допомогу медичній сестрі».

Хочемо зазначити, що і художня література, і медичні видання зацікавили працівників поліклініки. Аби насолоджуватися читанням книг сучасних авторів та підвищувати свої професійні навики регулярно, дехто з присутніх записався до бібліотеки.

Тому сьогодні армія користувачів Гончарівки стала ще більшою!


07.11.2018                      Гончарівка -  студентам-медикам

7 листопада у відділі документів з медичних наук КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара» ХОР відбувся День професійного спілкування «Бібліотека – студентам: нові цілі, нові можливості». У гості до Гончарівки завітали бібліотечні фахівці Херсонського базового медичного коледжу.

Протягом зустрічі працівники відділу розкрили питання використання традиційних та нових можливостей в організації бібліотечного обслуговування студентів.

Наші відвідувачі взяли активну участь в обговоренні нагальних проблем, поділилися досвідом роботи, обговорили пропозиції щодо розширення спільної діяльності з інформаційно-бібліотечного обслуговування студентів коледжу.

  

 


  25.10.2018      День інформації «Уронефрологія дитячого віку». 

25 жовтня, за особистим запрошенням завідуючої відділенням нефрології Черкашиної О.М., в актовій залі Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні відділ документів з медичних наук Гончарівки організував день інформації «Уронефрологія дитячого віку»

Мета заходу, в якому взяли участь 38 медичних спеціалістів, – презентувати практикуючим лікарям новинки фахових видань та надати можливість безпосередньо ознайомитися з ними. Тому у програмі були ілюстрована книжкова виставка та бібліографічний огляд літератури.

Бібліотекарі звернули увагу присутніх на нові книговидавничі та періодичні видання, що надійшли до фонду книгозбірні, а також підготували для відвідувачів огляд нових надходжень, на якому було представлено понад 60 джерел інформації: журнали, збірники нормативно-директивних документів з питань охорони здоров’я, методичні рекомендації МОЗ України тощо.

Під час проведення заходу медичні фахівці були проінформовані про весь спектр послуг, якими вони зможуть скористатися безпосередньо у відділі бібліотеки. Також працівники книгозбірні наголосили, що медики мають можливість замовити необхідні для себе видання з фондів Гончарівки, скориставшись послугою електронної доставки документів на сайті книгозбірні.

Із задоволенням повідомляємо, що сьогодні, 16 жовтня, офіційно розпочав свою роботу відділ документів з медичних наук Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара.

Зазначимо, що у відділі представлена фахова медична література останніх років, періодичні видання (близько 100 найменувань) та інформаційні списки на допомогу медичним працівникам.

Радо запрошуємо медиків Херсонщини відвідати наш новий спеціалізований підрозділ на IV поверсі Гончарівки. Чекаємо на вас щодня, крім п’ятниці, з 09.00 до 18.00.

 

  

 
 

Інтернет-ресурси


Copyright © 2020 Херсонська обласна наукова медична бібліотека Rights Reserved.